AbaniaForum

ALBANIA FORUM
 
ForumPortalliCalendarKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Jeta dhe ėndrrat.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
DarkAngel
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 171
Age : 29
Location : -_^
Job/hobbies : Tallje bythe me paramendim
Humor : coool
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Jeta dhe ėndrrat.   Wed Mar 19, 2008 9:58 am

"Jeta dhe endrrat jane fletet e te njejtit liber. Po i lexove sipas radhes eshte te jetosh, po e shfletove rastesisht eshte te enderrosh."

Arthur Schopenhauer

Do te desha kuptimin dhe shpjegimin e kesaj thenieje filozofike prej jush!
C'fare eshte jeta per ju dhe ē'fare eshte endrra?!
A eshte vete endrra pjese e jetes?
A mund te imagjinojme jeten pa pasur endrra...deshira?!
Si mund te dime rradhen e jetes dhe te mos gabojme duke shfletuar nje faqe tjeter,kur ne te njejten kohe skemi mbaruar leximin e te pares?!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Jeta dhe ėndrrat.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AbaniaForum  :: Shkenca :: Filozofi-psikologji-sociologji-
Kėrce tek: