AbaniaForum

ALBANIA FORUM
 
ForumPortalliCalendarKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kujtesa

Shko poshtė 
AutoriMesazh
DarkAngel
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 171
Age : 29
Location : -_^
Job/hobbies : Tallje bythe me paramendim
Humor : coool
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Kujtesa   Wed Mar 19, 2008 10:02 am

Kujtesa ėshtė aftėsia e njė organizmi (nėpėrmjet trurit) tė mbajė, ruajė, tė rendisė lajmet dhe t“i riktheje ato.

Harresa ėshtė ana e kundėrt e kujtesės.

Fazat kryesore tė pėrpunimit tė kujtesės janė:

Ndryrja : pėrpunimi i lajmit tė marrė.
Ruajtja (stivosja) : krijimi i renditjes sė pėrhershme tė lajmit tė ndryrė.
Rikthimi: pėrtėritja e lajmit tė ruajtur (stivosur), kur ai nevojitet apo kėrkohet.
Llojet e kujtesės mund tė klasifikohen nė dy mėnyra:

Qėndrueshmėria e kujtimit.
Lloji i lajmit tė kujtuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kujtesa
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AbaniaForum  :: Shkenca :: Filozofi-psikologji-sociologji-
Kėrce tek: