AbaniaForum

ALBANIA FORUM
 
ForumPortalliCalendarKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Puthja magjike.......

Shko poshtė 
AutoriMesazh
DarkAngel
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 171
Age : 29
Location : -_^
Job/hobbies : Tallje bythe me paramendim
Humor : coool
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Puthja magjike.......   Wed Mar 19, 2008 10:37 am

Njerezit kur lidhen,por edhe ne jeten e perditshme,kane nevoje qe te puthen.Permes puthjes ata tregojne nje fare afeksioni per njeri_ tjetrin.Nuk puthen vetem te dashuruarit,por edhe njerezit qe e duan shume njeri_tjetrin,qofshin keta te aferm ose miq.
Te puthesh te ben mire.Nje gje e tille do te thote qe te duash e te te duan,e pikerisht kur ndien se do dhe te duan,ndjehesh mire dhe i plotesuar.
Puthje te verteta jane ato puthje qe kane brenda tyre shume dashuri.Gjithashtu "puthje te plota" do et quaja ato puthje te cilat jane shume intensive.Gjithashtu,te puthesh me koken drejt nuk eshte aspak e kendshme,ashtu sic eshte kur e ktheni koken menjane.Gjithashtu,nje puthje eshte shume me e sinqerte,e bukur,e thelle,sa me e gjate te jete ajo.
Nje puthje e mire!
Puthja varion ne saje te njerezve dhe qellimeve te tyre.Nje puthje lamtumire,per shembull,nuk eshte e njejta gje si nje puthje e mbremjes.Gjithashtu,keto puthje ndryshojne shume nga ajo qe quhet "french kiss" (puthja franceze).
Gjithashtu,ka edhe lloje te tjera puthjesh,ku eshte i teri trupi qe hyn ne veprim e reflekton shume deshire................
Puthja eshte nje menyre e te shprehurit te ndjenjes.Nese e keni parasysh,te gjithe ne fillimin e nje lidhjeje puthim shume intensivisht e cdo gje te mundshme.Kjo do te thote se ndjenja eshte shume me e fuqishme atehere.Te gjithe shijojme cdo moment e detaj te vogel te puthjes.Nje gje e tille eshte shume e bukur dhe shume emocionuese.
Te dashuruarit puthen ashtu sikur kjo ishte hera e fundit qe takohen bashke,pavaresisht se eshte vetem fillimi.Ata duket sikur do largohen per nje kohe te gjate e po konsumojne puthjet e te gjitha diteve kur nuk do te jene bashke.Gjithashtu,nga menyra e puthjes,ju mund te kuptoni nese lidhja juaj po vazhdon njesoj si me pare apo eshte ne perfundimin e saj.!!!
Nje thenie e vjeter per puthjen thote;"_Puthja lidh,por edhe....."Cfare eshte puthja per ju?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sweetelbasanllie
Supermoderator
Supermoderator
avatar

Female
Numri i postimeve : 29
Age : 31
Location : tirana
Job/hobbies : shkollare
Humor : coool
Registration date : 15/03/2008

MesazhTitulli: Re: Puthja magjike.......   Mon Mar 31, 2008 11:13 am

puthja eshte parathenia e librit ...pastaj lexohet libri... Very Happy

_________________
shi.......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 171
Age : 29
Location : -_^
Job/hobbies : Tallje bythe me paramendim
Humor : coool
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Puthja magjike.......   Tue Apr 01, 2008 6:22 am

kush eshte autori i ketij libri Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bella
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 38
Age : 38
Location : Shqiperi
Job/hobbies : live my life
Humor : solare
Registration date : 11/03/2008

MesazhTitulli: Re: Puthja magjike.......   Fri Apr 04, 2008 12:14 pm

hmmmmmm Dark ke prekur nje teme shume te bukur dhe te kenaqshme per mua personalisht. Very Happy ............Une i adhuroj puthjet, per mua eshte xhesti me romantik dhe me i embel qe mund te egzistoj ne dashuri midis nje cifit te cilet puthen ne buze,gushe etj ............por edhe ne ate familjare si puthja e perkedheljes se mamit apo motres Smile

Jam shume puthese Embarassed

_________________
Miqesia: eshte personi qe vjen kur pjesa tjeter e botes iken!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sweetelbasanllie
Supermoderator
Supermoderator
avatar

Female
Numri i postimeve : 29
Age : 31
Location : tirana
Job/hobbies : shkollare
Humor : coool
Registration date : 15/03/2008

MesazhTitulli: Re: Puthja magjike.......   Sat Apr 12, 2008 10:55 am

DarkAngel shkruajti:
kush eshte autori i ketij libri Razz
autoret deshe me thene darku jane dy te dashuruarit ...ata qe u eshte tekur te puthen...

_________________
shi.......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Puthja magjike.......   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Puthja magjike.......
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AbaniaForum  :: Me prane Njeri Tjetrit :: Romanca dhe Dashuria-
Kėrce tek: