AbaniaForum

ALBANIA FORUM
 
ForumPortalliCalendarKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Cfare ndjeni kur kuptoni se bini ne dashuri??

Shko poshtė 
AutoriMesazh
bella
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 38
Age : 38
Location : Shqiperi
Job/hobbies : live my life
Humor : solare
Registration date : 11/03/2008

MesazhTitulli: Cfare ndjeni kur kuptoni se bini ne dashuri??   Thu Mar 27, 2008 6:46 am

Parathenie.

Dashuria eshte nje fjale shume e vogel por ka nje domethenie shume te madhe e te komplikuar....ne jete kur mendon se e ke gjetur, zbulon qe ne te vertet je gabuar. Rri per shume kohe me nje person dhe mendon nje te ardhme me te, por jeta e cuditshme..si eshte!! e nderpret kete enderr....por e rendesishme eshte te mos dorezohesh asnjehere dhe te besosh gjithmone ne kete ndjenje qe edhe pse ndonjehere te ben te vuash,te ben keq, na ben te enderrojme dhe na jep nje motiv me shume per tu zgjuar ne mengjes dhe te shpresojme se nje dite kur kthehemi nga puna do jete dikush i/e gatshem per te na degjuar dhe per te ndare mendimet, do na perkedhel...do jete aty per te na mbeshtetur gjate ’rruges se jetes.
Nuk ka nje perkufizim se cfare eshte dashuria, por mund te them se kur ne ja dalim ta gjeme personim qe do jete prezent ne cdo moment te jetes tone dhe ne do jemi ne te tijen/sajen....do jemi aty bashke qe do keshillohemi....do na bej te ndihemi te deshiruara e do e deshirojme.... qe do na vere gjithmone ne vend te pare....atehere ky eshte personi qe mund te na dashuroje pergjithmone......ashtu si ne do ta duam pergjithmone ate.


Edituar pėr herė tė fundit nga bella nė Thu Mar 27, 2008 7:13 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bella
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 38
Age : 38
Location : Shqiperi
Job/hobbies : live my life
Humor : solare
Registration date : 11/03/2008

MesazhTitulli: Re: Cfare ndjeni kur kuptoni se bini ne dashuri??   Thu Mar 27, 2008 7:08 am

Ja disa citime te famshme:

- Pablo Neruda: Qe kur te dua nuk je me e ngjashme me askend.
- Jean de La Fontaine: Dashuroni,dashuroni,pjesa tjeter eshte asgje.
- John Gay: Kush nuk ka dashuruar,nuk ka jetuar.
- Emily Dickinson: Qe dashuria eshte gjithcka, eshte gjithcka dime per dashurine.
- Butler:Me mire te kesh dashuruar te kesh humbur sesa te mos kesh dashuruar kurre.
- George Sand: Eshte nje lumturi unike ne jete: te dashurosh e te jesh dashuruar.
- Luciano De Crescenzo: Jemi engjej me nje krah te vetem, vetem duke ndejtur te perqafuar mund te fluturojme.
- Gottfried Wilhelm von Leibniz: Te duash eshte te bashkosh lumturine tende me lumturine e dikujt tjeter.
- Torquato Tasso: E humbur eshte e gjithe koha,qe ne dashuri nuk eshte jetuar.
- Anonim: Dashuria eshte nje copes e pafund qe ka rene mbi toke.

E ne fund, cilat jane simptomat?

Cfare do te thote te dashurosh?.........Dashuria eshte:

- Te humbasesh ne thellesine e syve te saj/tij.
- Te ndjesh mungusen e tij/saj kur ai sapo largohet.
- Te duash vetem lumturine e tij/saj.
- Te shohesh boten permes syve te tij/saj.
- Te dehesh me zerin e saj/tij.


E per ju??...........kur dashuroheni,cilat jane simptomat e para qe ndjeni brenda vetes dhe duke pasur ne mendje subjektin e dashurise tuaj cilat jane mendimet qe ju vijne menjehere??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sweetelbasanllie
Supermoderator
Supermoderator
avatar

Female
Numri i postimeve : 29
Age : 31
Location : tirana
Job/hobbies : shkollare
Humor : coool
Registration date : 15/03/2008

MesazhTitulli: Re: Cfare ndjeni kur kuptoni se bini ne dashuri??   Mon Mar 31, 2008 11:06 am

bella bukur si gjithnje e ke parashtruar temen....dashuria ska nevoje per shume fjale te duash do te thote ti pranosh te gjitha vuajtjen lumturine lotet pikellimin megjithate mbetet ndjenja me e bukur ne bote ...te dashurosh do te thote te ndjesh se je gjalle e nuk ke vdekur...

_________________
shi.......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Cfare ndjeni kur kuptoni se bini ne dashuri??   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Cfare ndjeni kur kuptoni se bini ne dashuri??
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AbaniaForum  :: Me prane Njeri Tjetrit :: Romanca dhe Dashuria-
Kėrce tek: