AbaniaForum

ALBANIA FORUM
 
ForumPortalliCalendarKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Partia Demokratike e Shqipėrisė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Partia Demokratike e Shqipėrisė   Fri Mar 28, 2008 5:09 am
Kryesia

Sali Berisha
Kryetar, Kryeministėr


Ridvan Bode
Sekretar i Pėrgjithshėm, Min. i Financave


Astrit Patozi
Nėnkryetar, Kryetar i Grupit Parlamentar


Jozefina Topalli
Nėnkryetare, Kryetare e Kuvendit


Ilir Rusmali
Anėtar, Ministėr i Drejtėsisė


Sokol Olldashi
Anėtar, Ministėr, MPPTT


Fatos Beja
Anėtar, Deputet


Genc Ruli
Anėtar, Ministėr i Ekonomisė


Edi Paloka
Anėtar, Deputet


Bujar Nishani
Anėtar, Ministėr i Brendshėm


Leonard Demi
Anėtar


Edmond Spaho
Anėtar


Omer Stringa
Anėtar


Mimoza Hasekiu
Anėtare


Liri Dibra
Anėtare


Margarita Qirko
Anėtare


Marieta Zaēe (Pronjari)
Anėtare


Aldo Bumēi
Anėtar, Deputet


Lulzim Basha
Anėtar, Ministėr i Punėve tė Jashtme


Majlinda Bregu
Anėtare, Ministre e Integrimit


Maksim Cikuli
Anėtar


Aleksander Biberaj
Anėtar, Deputet


Halit Shamata
Anėtar, Ministria e Arsimit

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM


Edituar pėr herė tė fundit nga Admin nė Fri Mar 28, 2008 5:14 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Partia Demokratike e Shqipėrisė   Fri Mar 28, 2008 5:10 am

Sekretariati

Ridvan Bode
Sekretar i Pėrgjithshėm


Astrit Patozi
Nėnkryetar


Jozefina Topalli
Nėnkryetare


Ilir Rusmali
Sekretar pėr Ēėshtjet Ligjore


Ferdinand Poni
Sekretar pėr Pushtetin Lokal


Besnik Mustafaj
Sekretar pėr Marrėdhėniet me Jashtė


Ilir Bano
Sekretar i Burimeve Njerėzore


Flamur Noka
Sekretar Organizativ


Gent Strazimiri
Sekretar pėr Partneritet


Edmond Spaho
Sekretar pėr Ekonominė

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Partia Demokratike e Shqipėrisė   Fri Mar 28, 2008 5:12 am

Kėshilli Kombėtar

Emėr, Mbiemėr
Sali Berisha

A

Agron Hazisllari
Agron Musaraj
Agron Shara
Albana Vokshi
Aldo Bumēi
Aleksandėr Biberaj
Arben Imami
Aleksandėr Meksi
Antoneta Malaj
Arben Xhiku
Arben Qirjako
Ardian Kollozi
Arenca Trashani
Armand Teliti
Arqile Gorea
Arta Sakja
Asllan Noka
Astrit Patozi
Astrit Bushati
Aurel Bylykbashi
Azgan Haklaj

B

Bardh Rica
Bardhyl Londo
Bardhyl Peka
Besnik Mustafaj
Bexhet Ēobani
Blerim Ēela
Bislim Ahmetaj
Bujar Nishani
Bujar Leskaj

D

Dorotea Konomi

E

Edi Paloka
Edmir Kapidani
Edmond Spaho
Edmond Gjoka
Eduard Selami
Elsa Meksi
Endira Bushati
Engjėll Hysenbegasi
Engjėll Cara
Eris Hoxha

F

Fahri Balliu
Fatbardh Kadilli
Fatos Beja
Ferdinand Poni
Ferdinand Murati
Ferit Hoti
Flamur Noka
Flamur Shehu
Florian Mima
Flutura Hasko
Fredi Olli

G

Genc Ruli
Genc Juka
Genti Strazimiri
Gjergj Lezhja
Gjergj Oroshi
Gjovalin Veshti

H

Halit Shamata
Hasan Halili
Hasan Halili (Kukės)
Hekuran Hoxhalli

I

Ibsen Elezi
Ilda Lubonja
Ilir Bano
Ilir Krosi
Ilir Rusmajli

J

Jemin Gjana
Jozefina Topalli
Justina Boriēi

K

Kolec Topalli
Kujtim Harshova

L

Leonard Demi
Liri Dibra
Lorenc Luka
Luan Malltezi
Luan Skuqi
Luigj Gjoka
Luigj Isufi
Lulėzim Basha

M

Majlinda Bregu
Maksim Cikuli
Margarita Qirko
Marieta Zaēe
Mevlan Xhindoli
Migena Reēi
Milika Jaho
Mimoza Hasekiu
Mitro Ēela
Mujė Buēpapaj
Myqerem Tafaj

N

Naim Gazidede
Natasha Shehu
Nermin Basha
Nestor Tereska
Nezir Rizvani
Niko Dudo

O

Omer Stringa
Osman Metalla

P

Pal Dajēi
Pashk Gjoka
Preē Zogaj

R

Refik Rugia
Rexhep Uka
Ridvan Bode
Rahim Kaleci
Roland Bejko

S

Sali Shehu
Selami Xhepa
Shaban Memia
Shkėlqim Hoxha
Shkėlqim Hysaj
Skėnder Lleshi
Sokol Olldashi
Spartak Ngjela
Suzana Panariti

T

Teuta Kalemi

U

Uran Butka

V

Valbona Qehaja
Veli Rada
Voltana Ademi

Y

Ylber Vata
Ylli Pango
Ylli Asllani
Ylli Pirro

X

Xhelal Mziu

Z

Zana Turku

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Partia Demokratike e Shqipėrisė   Fri Mar 28, 2008 5:17 am
KOP
Komiteti i Orientimit te Politikave (KOP) ėshtė materializim i aleancės sė profesionistėve, botės akademike, shoqėrisė civile shqiptare dhe Partisė Demokratike pėr njė qeverisje tė pėrgjegjshme dhe efikase nė shėrbim tė Shqipėrisė dhe tė shqiptarėve. Nė themel tė kėsaj aleance qėndron bindja se Shqipėria mund dhe duhet tė ndryshojė pėr mė mirė dhe se bashkimi i vullnetit politik me eksperincėn mė tė pėrparuar profesionale dhe vizionin intelektual ėshtė mėnyra mė e mirė pėr ta nisur kėtė ndryshim.

KOP pėrbėhet nga dhjetra ekspertė tė shquar tė fushave tė ndryshme, tė shkolluar dhe trajnuar nė universitetet mė tė mira tė botės dhe me pėrvojė tė gjatė nė institucione vendase dhe ndėrkombėtare. Detyra e tyre kryesore ėshtė pėrgatitja e njė strategjie gjithpėrfshirėse qeverisėse dhe pėrcaktimi i drejtimeve kryesore pėr zbatimin e sukseshėm tė kėsaj strategjie.

KOP po vė nė punė njohuritė dhe pėrvojat mė tė mira brenda dhe jashtė Shqipėrisė, nė fusha tė ndryshme si Arsimi dhe Shėndetsia, Reforma e Sistemit Tatimor dhe Lufta kundėr Korrupsionit, Transporti dhe Energjia, Bujqėsia dhe Turizmi, Drejtėsia dhe Ekonomia, etj. Kjo po arrihet nė sajė tė njė dialogu tė ndėrsjelltė me qytetarėt shqiptarė, nga tė gjitha shtresat e shoqėrisė, brenda dhe jashtė vendit, me ekspertėt dhe intelektualėt, me mėsuesit dhe prindėrit, mjekėt dhe pacientėt, pėrfaqėsues tė biznesit dhe sipėrmarrėsit e vegjėl e tė mesėm, fermerėt dhe specialistėt.

KOP mirėpret qė ti bashkangjitesh kėtyre pėrpjekjeve me kontributin tėnd. Bėhu pjesė e rrjetit tonė tė kėshilltarėve, ekspertėve apo mbėshtetėsve dhe na thuaj idetė e tua se si ta bėjmė Shqipėrinė mė tė mirė pėr tė gjithė. Na shkruaj ose na kontakto dhe na trego pėr veten dhe miqtė qė mund tė na ndihmojnė. A je gati tė pyesėsh se ē’mund tė bėsh pėr vendin tėnd?

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Partia Demokratike e Shqipėrisė   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Partia Demokratike e Shqipėrisė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AbaniaForum  :: Me prane Njeri Tjetrit :: Kultura :: Kulturė demokratike-
Kėrce tek: