AbaniaForum

ALBANIA FORUM
 
ForumPortalliCalendarKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Humor nga King Arthur

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Humor nga King Arthur   Tue Apr 01, 2008 12:26 pm

Lenini ne vjene
mirese ju gjej! i kam me shume qejf barsaletat.
nje cift shkojne se ishte hap nje ekspozite dhe po shikonin nje pikture qe titullohej "Lenini ne Vjene"
pyesin ate qe shojegonte pikturat:
kush eshte kjo gruaja ne pikture?
-gruaja e Leninit-pergj.ai qe shpjegonte
po ky burri ketu afer saj?
-Stalini eshte
po Lenini ku eshte?-
Lenini eshte ne Vjene pra.

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Humor nga King Arthur   Tue Apr 01, 2008 12:27 pm

Ne maternitet
Lindi nje malesore dhe vajti vjehri poshte dritares ne maternitet.-Si je oj Mrik?- Vuajta shume or tat.- i thote Mrika.Linda me operim dhe me kan ca barkun nga kerthiza deri tek vendi i Zefit.( emri i burrit). I shqetesuar plaku e pyet: Po vendin e Zefit ta kan lujt? Jo or tat vetem ma kan rrujt.

ne provim
Nje fshatar do jepte nje provim. Ngre letren dhe pyetja eshte "Kush eshte ndryshimi midis fjaleve problem dhe katastrofe?". U mendua sa u mendua i shkreti dhe me ne fund pa komisionin e tha: "nuk di t'ju them perkufizimet e ketyre fjaleve, por mund t'ju jap dy shembuj: Ec une ne rruge. Me shkel makina. Kjo eshte problem, por jo katastrofe. Bredh Enveri me avion. Mbarohet benzina, avioni bie ne toke e shperthen. Eshte katastrofe por nuk eshte problem"

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Humor nga King Arthur   Tue Apr 01, 2008 12:28 pm

Just a little story


Nje vajze po priste avionin ne nje aeroport te madh. Meqenese
> >>i duhej
> >> > > te
> >> > > priste gjate, vendosi qe te blinte nje liber qe ta
>kalonte
> >>kohen. Bleu
> >> > > librin dhe nje kuti me biskota. U ul ne vendin ku rrine
> >>zakonisht
> >> > > persona te rendesishem ne menyre qe askush te mos e pengonte.
> >>Prane
> >> > > saj
> >> > > ishte karrigeja me biskota dhe nje karrige me tej nje person
> >>tjeter i
> >> > > cili lexonte gazeten. Kur ajo filloi te merrte biskota, edhe
> >>zoteria
> >> > > nga
> >> > > karrigeja tjeter mori nje. Ajo u habit pa mase, por nuk tha
> >>asgje
> >> > > vetem
> >> > > vazhdoi te lexonte librin. Me vete po mendonte - Sikur te
> >>kisha pak
> >> > > guxim, deri me tani ky njeri po me acaron kaq shume sa do ta
> >> > > grushtoja.
> >> > > Secilen here qe ajo merrte nga nje
>biskote, kete e bente edhe
> >>zoteria
> >> > > pa
> >> > > u merzitur fare. Vazhduan keshtu deri sa ne kuti mbeti vetem
> >>nje
> >> > > biskote
> >> > > e vetme dhe vajza mendoi: Me intereson te di se cfare do te
> >>beje ai
> >> > > tani!!! Zoteria e mori biskoten e fundit dhe e ndau ne dy
> >>pjese. "Kjo
> >> > > me
> >> > > te vertete eshte e tepert, filloi te mendoj me nervoze vajza,
> >>mori
> >> > > sendet e veta, librin, canten dhe shkoi drejt daljes se vendit
> >> > > ku priste. Kur u ndje me mire, pasi edhe nervozizmi kaloi
> >>disi, u ul
> >> > > ne
> >> > > nje vend ku nuk ishte askush, qe te qetesohej dhe te mos
> >>kishte me
> >> > > asnje
> >> > >
>ndodhi te tille te papritur. E mbylli librin dhe hapi canten
> >>qe ta
> >> > > fuse
> >> > > brenda, por ne momentin kur pa brenda ne cante vuri re nje
> >>kuti me
> >> > > biskota te pahapur fare. U turperua sikur te ishte nje
> >>hajneshe dhe
> >> > > atehere e kuptoi se kutia me biskota kishte qene e zoterise qe
> >>kishte
> >> > > qene ulur ne karriken prane te sajes, por i cili pa asnje
> >>shqetesim,
> >> > > nervoze apo brenge e ndau edhe biskoten e fundit me te,
> >>krejtesisht
> >> > > ndryshe nga ajo, qe ndjehej e lenduar ne krenarine personale
> >>dhe
> >> > > ndjenjat e veta.
> >> > >
> >> > > Sa here ne jeten tone ne kemi ngrene dhe do te
> >>hame
> >> > >
>biskoten
> >> > > e huaj, dhe kete nuk e kemi ditur dhe nuk do ta dime kurre?
> >>Para se te
> >> > > vijme ne ndonje perfundim te shpejte dhe para se te fillojme
> >>te
> >> > > mendojme keq,
> >> > > te shikojme me kujdes detajet, shpesh here situatat nuk jane te
> >>atilla sic
> >> > > na duken neve ne shikimin e pare!!!

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Humor nga King Arthur   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Humor nga King Arthur
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AbaniaForum  :: Argėtim & zbavitje :: Humor shqiptar-
Kėrce tek: