AbaniaForum

ALBANIA FORUM
 
ForumPortalliCalendarKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Thenie te mencura

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Thenie te mencura   Tue Apr 01, 2008 12:29 pm

Ne jete ekzistojne 5 gjera te cilat nuk mund te kthehen:
> >> > > Guri qe eshte hedhur
> >> > > Fjala qe eshte thene
> >> > > Rasti apo mundesia pasi qe te jete humbur
> >> > > KOHA QE KA KALUAR
> >> > > Dashuria per te cilen nuk luftohet.

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Thenie te mencura   Tue Apr 01, 2008 12:29 pm

> >> > > Njehere dikush ka thene:
> >> > > Puno sikur nuk do te kesh
>kurre nevoje per para
> >> > > Dashuro, sikur te mos kesh vuajtur kurre nga dashuria
> >> > > Vallezo sikur mos te jete askush afer te te veshtroje
> >> > > Kendo sikur te mos jete askush andejpari te te degjoje
> >> > > Jeto, sikur te jete parajsa ne toke.

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Thenie te mencura   Tue Apr 01, 2008 12:30 pm

YOU ARE ALBANIAN WHEN

1. Je kusheri me gjysmen e njerezve qe njeh.
2. Ke te pakte 10 shoke qe e kane emrin "Genti".
3. Ne martesen tende normalisht vijne 400 te ftuar.
4. Ne martesen tende njeh vetem 1/3 e te ftuarve.
5. Ne martesen tende kenga e pare eshte gjithmone, "Dy dele".
6. Ke bere nje xhiro me shkollen ne Kruje.
7. Jeton mes vajzash qe tentojne te shfaqin 25 vjec, e jane vetem 15
8. Do lesh bakshish dhe ne supermarket.
9. Ke tre pale kepuce te zeza.
10. Ke me shume alkohol ne dollapin e shtepise sesa ka bari i agjes.
11. Je 30 vjec dhe ta rregullon krevatin mamaja.
12. Gjithe kingat/kinget e qytetit jane kusherinjte e tu
13. Sa here qe del ne televizor kryetari i partise opozitare me bindjet e tij, plaku jot fillon ta shaje nga 'robt e shpise'.
14. Prindrit e tu kane vajtur me pushime vetem njehere gjate jetes se tyre dhe kjo ne shqiperi.
15. Ke te pakten nje te aferm me te cilin familja jote nuk flet.
16. Kur je jashte nuk do te kesh te besh me shqiptaret.
17. Prindrit e tu hedhin nje komb raki esell.
18. Xhaja jot ben nje vere qe eshte me e fort se rakia.
19. Je I bindur qe gjithcka eshte nje konspiracion kunder teje dhe vendit tend.
20. Plaku jot mendon se e ka telefonin nen pergjim.
21. Nqs je vajze dhe nuk je martuar pas 20 vjec je nje beqare e stazhionuar.
22. Mamaja jote e ka mbeshtetur jeten mbi leximin e filxhanit te kafese.
23. Cdo ditelindje tenden prindrit e tu te fotografojne ndersa pret torten me nje thike te madhe.
24. Rakia kuron cdo smundje dhe perdoret dhe per masazh.
25. Ke unaza me te medha se ato te mamase/gruas/motres.
ka aq shume
26. Miqte e tet eti te japin raki qe gjashtemebedhjete vec.
27. Prindrit e tu e kthejne cdo kopesht nje ferme frutaperimesh, ku domate/qepe/speca sa per ti shuar urine gjithe lagjes.
28. Frigoriferi eshte aq polt me mish e salcice sa te mund te perballohen 10 vjet zi buke.
29. Mamaja jote thot qe nuk merret me thashetheme mbi miqe por e di shume mire qe e ben.
30. Je ne tavoline me dy miq dhe nderkohe keni 4 ide te ndryshme politike.
31. Merr 4 ne histori dhe di permendesh filmin Skenderbeu
33. Degjon prindrit qe flasin kur je akoma 100 m nga shtepia.
34. Mamaja jote nuk hedh asnjehere ne plehra ate qe mbetet nga dreka, por e ha ne darke e ne mengjesin e dites tjeter.
35. Mjeku I vetem qe viziton prinderit e tu eshte patologu I morgut.
36. Te afermit e tu ju qelbet fryma ere hudher dhe kembengulin qe hudhra vret mikrobet
37. Dhe nje muaj pas vitit te ri vazhdoni te hani bakllavane e pergatitur nga tezja jote, qe duket sikur nuk mbaron kurre.
38. Ke patjeter nje xhup lekure.
39. Gjyshja jote te ndjek per te te dhene arra me mjalte cdo here qe ke marre te ftohte.
40. Dhe nqs je e shendoshe vesh rroba qe te rrine puthitur.
41. Gjyshi te jepte raki qe para se te te dilnin dhembet.
42. Prindrit e tu me zor nuk I rezistojne tundimit per te mbyllur cdo ballkon te shtepise me verande.
44. Ke gjithmone modelin e fundit te celularit, qe del ne treg, nganjehere dhe ate qe akoma nuk ka dale.
45. Nuk arrin ta bindesh nene tende se tenxheret me veshe jane me te mira se ato pa veshe.
46. Mund te rrish tre ore me nje kafe ne bar.
47. Prindrit te tu kur flasin ne telefone me te afermit jashte shtetit bertasin qe te degjohen.
48. Je I bindur qe te gjithe personazhet e famshem te historise e ne bote jane me origjine shqiptare.
49. Je I papune por ke nje benz per te levizur.
51. Je njeqind kile por mamaja akoma te thote qe je I dobet.
52. Punon ne itali si murator por kur kthehesh ne shqiperi u thuaj te gjitheve qe je nje biznesmen I suksesshem.
53. Kur gjyshi yt rrufiste cajin, shtepia dridhej.
54. Nuk e ben kurre sot nje pune qe mund te behet neser.
55. I konsideron taksat si nje shtypje te tmerrshme te shtetit ndaj qytetarit.
56. Blen nje makine te re ne momentin qe vendos te kthehesh per te jetuar ne shqiperi.
57. Je 30 vjec dhe rrobat ti lan mamaja.
58. Ke filluar te pish konjak ne kafene qe kur ke qene 12 vjec.
59. Mamaja jote te flet nqs nuk vesh kanatjeren.
60. Te kane mesuar qe jo vetem te duash te afermit e tu, por dhe kusherinjte e 13-te sikur te ishin vllezerit e tu.
61. I therret te gjithe politikanet e botes me emer.
62. Nuk je kurre I vendosur nese eshte me mire te jetosh jashte apo te kthehesh ne shqiperi.
63. Te gjithe te afermit meshkuj qe takon kane tre dite parruajtur, ju vjen fryma ere hudher, dhe te lene nje kile jarge kur te puthin.
64. Ora jote eshte me e rendesishme se lumturia jote.
65. Je I varfer jashte por duhet ti besh te gjithe te besojne se je I pasur kur kthehesh ne Shqiperi.
66. Miqte e prinderve te tu nuk i bien asnjehere drejt kur duan te te thone qe je shendoshur, apo I ke prere floket me nje model jo te hijshem.
67. Transferohesh te jetosh me prindrit per te qene me afer, dhe perfundon duke u zene per nje ceshtej fare pa rendesi.
68. Mban ne shtepi te fshehur nje arme zjarri.
69. Nqs Kina do te pushtone boten do te beheshe pa medyshje budist.
70. Ke me respekt per te fortin e lagjes sesa per presidentin e republikes.
72. Genjen sic merr fryme;
73. Nuk te ze gjumi pa marre kestin e pare;
74. Kujton se i di te gjitha;
75. Ke turp t'iu blesh lule femnave,pale t'i mbash vete dhe t'ua cosh

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Thenie te mencura   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Thenie te mencura
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AbaniaForum  :: Argėtim & zbavitje :: Humor shqiptar-
Kėrce tek: