AbaniaForum

ALBANIA FORUM
 
ForumPortalliCalendarKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Disa krijime te King Arthur

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Disa krijime te King Arthur   Tue Apr 01, 2008 12:34 pm

20/01/2008

11 Shtatori (Terrorizmi)

Ishte dite e bukur
nje dite e qete
Washington , New Jorku
Ishte ora 10

Befas zhurme e madhe
kushdo u habit
Gjeme e madhe
nga erdhi ky armik ?

110 kateshe
ndertesa me fame
ne disa sekonda u bene
shkrume e flake .

Kucedra plake
si e droguar , dridhej si fuge
dhe cdo gje perpin
thote une jam zot , une jam trim .

Shiko qytetin
si po ulerin
2000 viktima rane ate dite
dhimbje e madhe per ty amerike .

Vdekja rrufe
ata i beri cope
sthane dot nene
sthane dot zot .

Kjo qe ndodhi
kurre me zdo te ndodhe
po i vjen keq dhe zotit
kur po i shikon .

Nje jete shume mizore
u tregua me ta
si la te jetonin , as rini as pleqeri
por i varrosi , i beri shkrumb e hi .

Koha do te vij
hakun do tja marrim
Grupit Alkaedes
shpirtin do ti marrim

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Disa krijime te King Arthur   Tue Apr 01, 2008 12:35 pm

Metalurgjia

Ne qytetin tone
eshte metalurgjia
aty ku tymi zi
vjen deri te shtepia

Kinezi ka ndertuar
fabrika pa fund
per kete vend
eshte derdhur shume mund .

Fushat me uzina
jane si nje qytet
tani qe jane prishur
nuk kane me lezet

Lezeti i ka ikur
shume kohe me pare
qe kur erdhi turku
fundosi shume shqiptare

Punojne aty turqit
bashke me shqiptare
te ky vend i shkrete
qe eshte per te qare

Toka eshte helmuar
qielli eshte vrenjtur
tymi nga oxhaku
del duke rendur

Aty ku tymi zi
vjen deri ne krrabe
mjegulla e ka bere
te gjithe qytetin zap

S'rrihet ne qytet
nga mjegulla e shkret
i beri te gjithe
te nderrojne qytet

Lulet po vyshken
pemet po thahen
ky brezi i ri
nga semundjet po qahet

Turku zdo tja dije
nga tymi i zi
merr ato para
e iken ne turqi

Po ne qe rrime ketu
si do na veje halli
s'na merr me persiper
edhe ky spitali

Masat duhen marre
sa nuk eshte vone
turku nga ne shume
po perfiton .

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Disa krijime te King Arthur   Tue Apr 01, 2008 12:35 pm

Metalurgjia

Ne qytetin tone
eshte metalurgjia
aty ku tymi zi
vjen deri te shtepia

Kinezi ka ndertuar
fabrika pa fund
per kete vend
eshte derdhur shume mund .

Fushat me uzina
jane si nje qytet
tani qe jane prishur
nuk kane me lezet

Lezeti i ka ikur
shume kohe me pare
qe kur erdhi turku
fundosi shume shqiptare

Punojne aty turqit
bashke me shqiptare
te ky vend i shkrete
qe eshte per te qare

Toka eshte helmuar
qielli eshte vrenjtur
tymi nga oxhaku
del duke rendur

Aty ku tymi zi
vjen deri ne krrabe
mjegulla e ka bere
te gjithe qytetin zap

S'rrihet ne qytet
nga mjegulla e shkret
i beri te gjithe
te nderrojne qytet

Lulet po vyshken
pemet po thahen
ky brezi i ri
nga semundjet po qahet

Turku zdo tja dije
nga tymi i zi
merr ato para
e iken ne turqi

Po ne qe rrime ketu
si do na veje halli
s'na merr me persiper
edhe ky spitali

Masat duhen marre
sa nuk eshte vone
turku nga ne shume
po perfiton .

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Disa krijime te King Arthur   Tue Apr 01, 2008 12:36 pm

Liria e Irakut

Lufte ne vietnam
lufte ne afganistan
tani e ke rradhen
ti more Sadam

Avionet po te vine
ty nga Amerika
ty more Sadam
po te hyn frika

Shtetet jane bashkuar
ty po te sulmojne
ik me mire tani
sa nuk eshte vone

Ushtare nga gjithe bota
ty po te kerkojne
besniket e tu
po te spiunojne

Ushtaret e paqes
ty te kane pikasur
kur te vije momenti
kane per ta rrasur

Akte kamikaze
behen aty perdite
por keta ushtaret
ato nuk i kane frike

Ata aty kane ardhur
qe vendin ta shpetojne
sundimin e Sadamit
ata ta shkatarrojne

Lufta mbaroi
gjithcka mori fund
Sundimi i Sadamit
me ne fund u mund

Atje ku ishe fshehur
ushtaret ty te gjeten
burgu ty te priste
te thoje te verteten

Krimet qe ke bere
ti do ti paguash
para te gjithe botes
ato ti do ti thuash

Paqja u vendos
ketu ne Irak
njerzit jane te lire
qe te marrin hak

Diktatura ra
dhune me nuk ka
beni ju cte doni
o popull fukara

Ju jeni te lire
te beni cte doni
ju te drejtat tuaja
tani mund ti kerkoni

Shpetuat nga dhuna
qe ju kish rrenuar
se kjo diktatura
vuajtje ka shkaktuar

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Disa krijime te King Arthur   Tue Apr 01, 2008 12:36 pm

Etnik Albania

Ballkani me shekuj
nuk ka patur paqe
Shqiptaret anembane
kerkojne te lajne haqe
Me shekuj me rradhe
ne kemi luftuar
Shqiperine e madhe
ne per ta bashkuar
Shqiperi etnike
gjithmone kemi kerkuar
tani erdhi koha
ne per tu bashkuar
Serbia dhe greqia
ne sna ndalin dot
se toka skenderbeut
ka akoma zot
Shqiponja me dy koka
mbare bashkon shqiptare
per te ne japim jeten
si e kane dhene te paret
Gjaku i shqiptarit
nuk harrohet lehte
Serbine ne e kemi
armike perjete
per kete toke
per kete gjak
I ftoj gjithe shqiptaret
qe te marrin hak
zjarrin do ti veme
serbise dhe greqise
nqs ato shkelin
kufijte e shqiperise
Bota ta degjoje
qe ne kerkojme drejtesi
jeten do ta japim
per ty shqiperi
nje thirrje per ju
o politikane
degjoni popullin
ju mos lini nam
se per kete toke
ne jemi shqiptare
gjithmone ku te shkojme
do jemi krenare .

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Disa krijime te King Arthur   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Disa krijime te King Arthur
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AbaniaForum  :: Me prane Njeri Tjetrit :: Kultura :: Letėrsia shqiptare-
Kėrce tek: