AbaniaForum

ALBANIA FORUM
 
ForumPortalliCalendarKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 KUSH JANĖ MASONĖT?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: KUSH JANĖ MASONĖT?   Wed Apr 02, 2008 3:40 am

“Nėse dėshirojmė qė tė gjitha civilizimet njerėzore t’i nėnshtrojmė pėr disa qėllime tona mė tė “LARTA”,
sė pari do t’ua marrim fuqinė e mendimit tė lirė, duke i ndarė kėshtu nga natyra e vėrtetė qė kanė.
Me shkurtimin e krahėve tė fuqisė sė tyre tė lirė mendore dhe shpirtėrore, vėmendjen dot t’ua fokusojmė nė gjėrat e
parėndėsishme sporadike”

Ky ėshtė parimi i pėrgjithshėm i masonerisė botėrore qė veten e konsideron si shtresė mė e
lartė dhe mė e privilegjuar konspirative qė sundon me tėrė njerėzimin-ELITA.
Andaj, asnjė luftė dhe krizė e madhe botėrore, marrė sė bashku edhe konfliktin aktual tė gjoja
dy civilizimeve (Lindjes-islame dhe Perėndimit-krishterė) nuk ėshtė aspak realiteti i rrethanave tė caktuara shoqėrore,
por ėshtė ELITA ajo, qė pėrmes kėtij koncepti dhe me njė mėnyrė tejet tė sofistikuar manipulon me shumicėn.
Nėse provizorisht shėtisim nė kalendarin e ngjarjeve tė rėndėsishme historike qė kanė pasur pėrmasa globale,
si arsyetim i ndodhjes sė tyre, zakonisht do ta kemi shpjegimin sipas njė logjike botėrisht tė pranuar akademike,
e cila pėrmes propagandės sė fuqishme masive, nga njėra anė, dhe procesit tė organizuar dhe kontrolluar mirė tė arsimit,
nga ana tjetėr, vazhdimisht na ėshtė imponuar si e vėrtetė.
Por, a kemi menduar ndonjėherė se karshi kėtij realiteti, pėr tė cilėn jemi tė bindur se ėshtė ashtu,
mund tė ekzistoj edhe ndonjė e vėrtetė tjetėr alternative?
A ka mundėsi qė tė gjitha kėto realitete historike me ndikime dhe pėrmasa tė gjėra shoqėrore,
tė janė tė shkaktuara artificialisht dhe nga ndonjė qendėr e madhe e fuqisė botėrore?
Nėse pėrgjigja ėshtė pozitive, atėherė kush mund tė jenė ata qė na imponojnė realitetin
kolektiv tė bindjeve tona qė ne i kemi?
Janė, ATA, elita shoqėrore qė kontrollon tė gjitha nivelet globale me pėrmasa botėrore.
Janė ATA, sundimi i disa mė tė zgjedhurve qė nuk jemi mėsuar t’i shohim nė opinion ,
sepse rolin e tyre medial e kanė gjithmonė aktorėt tjerė tė kurdisur.
Janė ATA, qė pėr vete mendojnė se nė botė ekzistojnė vetėm “NE” dhe “tė tjerėt”.
Janė mu ATA qė ndoshta dikush i ka emėrtuar si;”MASONĖT”, “MURATORĖT E LIRĖ”...e kush e di se si tjetėr.
Por, sido qė t’i kemi emėrtuar, ATA thjesht janė ELITA.
Sikur na del, ATA vėrtetė janė tė padukshėm, por tejet tė fuqishėm.
Disponojnė jo vetėm me ushtri tė sofistikuar pėr “lojėra me zjarre” , por gjatė paqes,
gjithnjė nė veprim, kanė nė dorė: propagandėn, mediat, paratė, bankat...
ATA janė zotėrues tė luftės, dhe meritorė tė paqes. Kreatorė tė krizave, dhe pushuesit e tyre.
ATA janė arkitekt tė “RENDIT TĖ RI BOTĖROR”

TRI PRINCIPET E ELITĖS PĖR SUNDIMIN E BOTĖS

Dija ėshtė pushtet. Shfrytėzimi i njerėzve ėshtė shumė i thjeshtė kur ti ke pak mė tepėr njohuri nga se kanė ata.
Edhe pse njohuritė tona janė tė shumta, ekzistojnė zonat ku ne nuk dimė asgjė.
Kjo ndodhė, pikėrisht, pse ne nuk e kuptojmė se sa tė rėndėsishme janė emocionet
dhe se ne jemi gjithnjė nė kontrollin e emocioneve tė shtypura. Kjo ndodh pėr shkak se pjesa mė e madhe e
njerėzve nuk dinė atė qė dinė njė pjesė mė e vogėl, pra faktin se gjėrat e mėdha kontrollohen nga gjėrat e vogla.
Nėse e shikojmė historinė e perėndimit dhe tė disa personaliteteve tė rėndėsishme
(qė nga Pitagora e deri tek Njutoni) do tė shohim se tė gjithė ata ishin tė mrekulluar nga OKULTIZMI.
Fjala okultizėm, e shpjeguara fare thjeshtė, do tė thotė “e fshehtė” dhe pjesa mė e madhe e njohurive misterioze
fshihet nė tekstin dhe simbolikėn e librave mė tė falshėm fetar tė botės , pėrfshirė edhe Biblėn dhe Kur’an-in.
Shumė principe tė pėrgjithshme nga kėto vepra janė tė kuptueshme dhe tė pranuara nga masat por nė to ka mjaft
gjėra qė mbeten tė fshehta dhe tė cilat ne nuk i dimė. Andaj ELITA, e njeh mirė OKULTIZMIN dhe nė mėnyrė tė perfeksionuar
shėrbehet me principet e tij. Nė vazhdim do t’iu parashtrojmė tri principe simbolike me origjinė nga okultizmi,
pėrmes sė cilave shėrbehet ELITA gjatė vėnies sė kontrollit tė vetė mbi njerėzimin. Kėto tri principe janė:
PRINCIPI I PIRAMIDĖS, SPIRALES dhe SATURNIT.
- PIRAMIDA - nė masoneri pėrfaqėson njė formė tė strukturės politike dhe ekonomike qė i
lejon njė grupit tė vogėl tė njerzėve tė kontrollojnė njė grup mė tė madh.
Nėse e paramendojmė njė piramide dhe nė tė njė strukturė organizative,
do tė shohim se ata qė janė nė maje tė piramidės kanė fuqinė dhe pushtetin e kontrollit mė tė madh,
nga ata qė janė gjithnjė e mė poshtė ka fundi piramidal . Nė maje tė saj ėshtė syri qė sheh, vėren dhe regjistron ēdo gjė.
Me kėtė princip piramidal, sot funksionojnė shumė organizma shtetėrore , ushtarake dhe korporatat e mėdha botėrore.
- SPIRALA- pėrfaqėson evolucionin qė ndodh pėrmes njė veprimtarie natyrore ciklike.
Pamja rrethore e spirales i referohet natyrės ciklike tė sistemeve jetėsore, ndėrsa mėnyra se si spiralja
lėviz nga qendra e saj ēdo herė sa rrotullohej, paraqet forcėn evolutive qė lėvizė nė mėnyrė periodike.
ELITA ka nisur veprimtarinė e vetė me pak pushtet, por me shumė njohuri. Dhe, pak nga pak,
sikur tek rrotullimi i spirales, e ka kthyer njohurin e vetė tė madhe nė pushtet.
Ajo, nė mėnyrė permanente investon asetet e veta qė t’i rris ato dhe kėshtu nė vazhdimėsi,
derisa ta kontrolloj tėrė botėn dhe njerėzimin.
- SATURNI - pėrfaqėson simbolikėn e kufizimit tė lirive tė tė tjerėve.
Sa ma pak dinė tė tjerėt dhe masat, aq mė e fuqishme ėshtė edhe ELITA.
Kjo simbolikė okultiste pėrfaqėsohet me kėtė domethėnie pėr shkak tė rrethit tė tij unazor qė e mbėshtjellė kėtė planet,
ndėrsa figurativisht nėnkupton kufizimet.

KUSH JANĖ ELITA BOTĖRORE?

Nė njė analizė tė publicistit tė mirėnjohur amerikan ADAM PHILIPS, tė publikuar mė 15.02.1999,
me rastin e festės sė “Ditės sė kryetarit” nė “Zėri i Amerikės”, nė mes tjerash konstatohej se, qė nga viti 1789 dhe
presidentit i parė i SHBA-ve, George Washington e deri mė sot, nga numri i gjithmbarshėm i kryetarėve q1ė kanė qenė nė
krye tė timonit tė kėtij shteti tė fuqishėm botėror, janė edhe 14 kryetarė tjerė qė pa dyshim ishin MASONĖ. Qė nga
Koha e Washingtonit e deri mė sot, masonėt kanė arritur tė futen nė tė gjitha nivelet e strukturave politike dhe
ekonomike tė rėndėsishme vendimmarrėse, si ato amerikane ashtu edhe botėrore. Sipas tė njėjtit autor, vlerėsohet
se masonėt ve organizuar mirė dhe tejet konspirativ, pėrmes degėve dhe nėndegėve tė tyre hierarkike,
janė tė shpėrndara nė tė gjitha shtetet e botės dhe numėrojnė 4,5 milion anėtarė.
Hulumtuesi i pavarur britanik DAVIT ICKE, nė librin e vetė “Dhe e vėrteta do tė na lirojė”
paraqet tabelėn e hierarkisė sunduese tė fuqisė ELITE dominuese tė botės. Sipas kėtij
autori hierarkia e ELITĖS botėrore duket kėshtu:
- Nė vendin e fundit, ose tė parė nga fundi, ėshtė i gjithė njerėzimi;
- Nė vendin e dytė nga fundi, rangohen MEDIAT E SHKRUARA DHE ELEKTRONIKE;
- Mė PAS organizata e kombeve Tė BASHKUARA;
- Unioni Evropian dhe blloqet e tregtisė globale (nafat etj);
- Grupi i Bilderbergut (pėrbėrė nga personalitetet mė tė shquara tė elitės politike botėrore.
Ndryshe nė opinion kjo quhet si “Qeveria nė hije”);
- Instituti Mbretėror Anglez pėr Punė tė Jashtme;
- Kėshilli Amerikan pėr Punė tė Jashtme;
- Komisioni Trelaterar (SHBA-tė, Shtetet e zhvilluara tė Evropės perendimeore, Japonia nga Lindja);
- Tryeza e Rrumbullakėt;
- (nė vazhdim autori lė disa nivele tė zbalta) ;
- Mė pas renditen organizata e fshaftė “Kalorėsit e Maltės”
(nė dukje shoqatė humanitare bamirėse qė kultivon traditėn mijėvjeēare tė ndikimit politik dhe ushtarak nė botė.
Si anėtarė nė rrodhėt e saj kurorėzohen vetėm pjesėtarėt e familjeve tradicionale aristokrate evropiane) ;
- SKULL & BONES (Vėllazėri okuliste e mė tė pėrzgjedhurve);
- ILUMINATĖT, ose “Tė pėrndriturit” ( po ashtu shoqėri, vėllazėri e njė rrethi mė tė ngushtė e mė tė pėrzgjedhurve);
- Komiteti 300 (Asociacion i ndėrtuar nga pjesėtarėt e 13 familjeve mė tė pasura tė botės);
Tė gjitha kėto institucione, vazhdon mė tutje autori, “de jure” duken se janė publike dhe veprimtaria e tyre
nuk ėshtė jashtė vėmendjes sė opinionit tė gjerė, por “de facto”, JO EDHE AQ!??
Nė prapavijėn e transparencės sė tyre, fshihet njė veprimtari tejet konspirative e orientuar kah interesat
e ngushta tė grupeve ELITE.
Sa mė shumė qė tė shkohet kah “maja e piramidės”, numri i rrethit tė ndikimit ngushtohet vetėm nė disa individ.
Thuhet nė dy apo tri prej tyre..
Por, sido qė tė jetė-KUJDES! Sot nė Kosovė ėshtė bota qė sundon pėrmes UNMIK-ut, dhe nė kėto momente tejet tė
rėndėsishme pėr fatin historik tė Kosovės, patjetėr fjalėn kryesore do ta ketė mu kjo ELITĖ e sipėrcekur.

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: KUSH JANĖ MASONĖT?   Wed Apr 02, 2008 3:41 am

Illuminati quhet ndryshe dhe Vellazeria e fshehte ose The Secret Brotherhood.

Elita e kesaj organizate mbi organizatat, ne pjesen me te madhe kane lindur e tille.
Pra jane femije te ish-elites dhe prinderit e tyre kane qene masone, sic kane qene gjysherit dhe stergjysherit.
Ja si eshte shprehur nje nga kreret e Masoneve, i grades me te larte:
Eksistojme sot ne kete bote sic kemi ekzistuar prej mijera vjetesh, nje trup i
ndricuar humanesh te gjithe se bashku ne ate qe mundt e quhet Urdheri i Kalvarit.
Perbehet nga ata te cilet me forcen e mendimit dhe ate shpirterore kane arritur te gjejne
fatin e fshehte te ketij qyteterimi. E ardhmja e ketij fati
sekret eshte nje Rend Boteror i drejtuar nga nje Mbret me fuqi te mbinatyrshme.
Ky mbret i ardhshem do jete nje pasardhes i denje dhe pjestar i Urdherit te Illuminati,
qenie e denje dhe qe i perket nje familje heronjsh te qenies njerezore. Manly P. Hall 33° Mason
Hapat e para te ketij NWO jane stabilizuar me krijimin e bashkimit Europian dhe
synimi eshte qe te shtrihet ne te gjithe boten. Mbase ju kujtohen protestat e fuqishme ne Gjermani para disa muajve
gjate mbledhjes se bere nga Bilderbergers ku pati edhe te demtuar nga demonstruesit. Bilderbergers
jane nga grupimet me te fuqishme ekonomike sot ne bote, qe disponojne mjete financiare dhe politike
kaq te pamasa sa mund te rrezojne ne gjunje cdo lloj qeverie brenda 24 oreve.
Per ta mbyllur pjesen e pare te ketij shkrimi dua te shtoj qe familja Bush eshte nje pjestare e Masonve,
madje e Freemasonry. Vete George Bush i riu dhe i vjetri jane pjestare te njeres nga gradat e
freemasonry Skull & Bones dhe po i tille eshte dhe ish kandidati per president John Carry.
Me poshte po postoj foton e Adam Wieshaupt dhe simbolin e Illuminatit qe quhet ndryshe edhe The
Cult Of All Seeing Eye ose Kulti i Syrit qe Sheh Cdo Gje. Ky simbol eshte pjese e simboleve te freemasonry.
Dua te shtoj edhe dicka. Ky simbol i masoneve dhe i Illuminati ndodhet edhe ne kartmonedhen
prej 1 $ amerikan i vene aty nga njeri prej masonve qe fatkeqesisht sme kujtohet si emer.
Le te kthehemi perseri per pak caste tek Adam Weishaupt dhe tek Illuminati qe ai krijoi.
Ideja e priftit kanonik ne vetvehte dukej e paster. Krijimi i nje klase elitare me idera utopike
bazuar ne nje filozofi qe ne vetvehte dukej te kishte pastertine, shkallen e larte te pergatitjes arsimore, duhej te ngrinte vlerat morale dhe virtytet.
Pra nje baze e fuqishme per nje reformim te botes qe ti kunderviheshe veprimeve dhe influencave djallezore.
(Ne vetvehte Illuminati ashtu si dhe Masoneria ka baze fetare dhe ne cdo epoke, nivel apo shkalle elitare, fetaret kane qene ata qe kane luajtur rrolin kryesor. Darius).
Ashtu si te gjithe ata qe promovonin dicka te re ne ate kohe, Weishaupt kerkoi ndihmen e Freemasonry te cilen e terhoqi mbas vetes por pa i dhene ndonje ndihme iluminizmit ne ate kohe. Weishaupt ndonese ishte nje prift jezuit, brenda nje kohe shume te shkurter u shnderrua ne nje freemason te terbuar duke siguruar nje vend te nderuar ne njeren prej lobeve freemasove qe ironikisht quhej Lobi i Kujdesit. Ne momentin qe ai krijoi Illuminatit ishte i brymosur nga mesimet e Rusoit ne France dhe mesimeve antrikristiane te Manikeans.
(Manikeans eshte nje doktrine qe frymezohet nga okultizmi egjyptian dhe lidhet ngushte me ritet e lashta te Egjyptit te vjeter. Darius).
Kjo doktrine po perhaphej disi ne Europen e asaj kohe dhe fillestari ishte nje i ashtuquajtur tregetar
ambulant me emrin Kolmer i cili kishte kaluar shume vite ne Egjypt duke studiuar egjyptologjine dhe ne
menyre me specifike doktrinen sekrete te Manikeaizmit.
Ne fillimet e saj Illuminzimi kishte pese anetar te vetquajtur reformiste liberal dhe partizane te barazise absolute.
Nje moment kyc ne progresin e Illuminatit dhe menyres sesi infiltruan ne instancat me te larta te kohes
ishte perpjekja qe Weishaupt ben per te promovuar doktrinen dhe thithur ne gjirin e saj emra te fuqishem te kohes.
Akoma nuk dihet me saktesi sesi ai arriti te terheqi mbas vetes Adolph Franz Friedrich Ludwig Baron Von Knigge,
njeriun me te fuqishem te asaj kohe, nje kristian i flakte dhe i pushtetshem dhe qe i ndiqte me plogeshti
zhvillimet e freemasonry qe ne ate kohe perflitej veteme ne nivelet e larta te jetes aristokrate. Qe te mos
zgjatem me detaje te merzitshme dhe duke shmanguar karakterin fetar te temes, Weishaupt terhoqi ne gjirin e
tij brenda nje kohe shume te shkruter mbi 2000 fisnike te gjithe me lidhje te vogla ose te rendesishme me
masonet dhe mjaft te fuqishem ekonomikisht dhe me nje shpejtesi te frikshme arriti te perhapte doktrinen e tij ne
gjithe europen e asaj kohe. (Duhet permendur qe ne ate kohe kjo doktrine dhe ajo qe proklamonte zgjoi interesin e
madh dhe te personaliteteve si Shiler, Gete, Mozart..Darius)
Nderkohe reaksioni nga ana e kishes filloi i forte dhe Illuminati u akuzuan sikur ishin agjente te
Jezuiteve duke shenuar fillimin e nje konflikti fundi i te cilit dihet mire se ke pati per fitues.
Qe nga ai moment Illuminati kaluan ne nje ilegalitet dhe sekret te plote. Madje edhe ne komunikimin me njeri
tjetrin perdornin pseudonime. Psh Weishaupt ishte Spartaku, Knigge ishte Pilati, etj.
Jehona e Illuminatit te Bavarise shkoi deri ne Token e Re (Amerike) dhe implikoi emra si George Washington
si suportues i fshehte i Freemasonry. Ne te njejten kohe analizat, kundershtimet dhe hetimet shenuar rastin e
pare te lindjes se se ashtuquajtures Teori Konspirative qe flet per organizata sekrete me aktivitete te dyshimte,
veprime financiare te erreta, komplote ndaj vendeve, kryetareve te shteteve, arme dhe cdo gje tjeter qe lidhet me
mungesen e ligjshmerise.Pra ajo qe quhet sot Teori Konspirative, lindi midis faqeve te pamfleteve, librave, artikujve qe denonconin Illuminati.
Epiqendra e akuzimeve paraqitet qarte ne nje liber te shkruar ne vitin 1797 me nje titull shume te gjate: Prova Per
Nje Konspiraci Kunder te Gjitha Feve Dhe Qeverive Te Europes Qe Mbahen Ne Mbledhjet
Sekrete Te Masoneve Te Lire (Freemasonry)Illuminati...
Prova 170 vjecare e konspiracise u ribotua ne vitin1 967 pak kohe mbas vrasjes se Kennedit.
John Birch Society e cila botoi librin e konsideron Illuminatin si nje rrezik te qarte dhe shume te madh te diteve te sotme.
Kjo ishte nje pamje e pergjithshme sesi u krjua Illuminati, si u shpernda dhe ca perfshiu ne gjirin e saj.
Shume prej jush qe e lexoni ne kete forum mund te pyesni se cfare eshte ky rrezik qe perfaqeson ky grup apo doktrine.
Per te kuptuar kete une po ju bej nje paranteze dhe sugjeroj nje dicka. Per nje moment, mendoni vetem per veten tuaj.
Per nje moment flakni tutje cdo gje qe ju kane thene, gjerat qe ju kane mesuar ne shkolle, cfare keni degjuar ne radio,
cfare keni pare ne televizor apo cfare ju kane thene politikanet. Vetem per nje moment te fillojme te
mendojme per veten tone dhe sipas menyres sone te pa influencuar nga ajo mori shprehjesh, informacioni dhe shpelarje
truri e perditshme. Le te provojme pra te mendojme sipas mendjes sone. Jo shume shpesh e kemi kete mundesi.
Besoj se shume prej nesh jemi te nje mendje nese themi qe ka dicka gabim me kete boten e sotme tonen.
Ka dicka qe nuk shkon. Luftra civile, mjerim, semundje, uri, pastrime etnike, luftra fetare,
dhunime te ndryshme te te drejtave te njeriut... lista eshte goxha e gjate. A jane keto fenomene te shkeputura apo
kane te njejtin burim?
Ne, vazhdimisht jemi te ushqyer me propagande, lajme te keqija, genjeshtra, opione dhe nje tufe me sekrete te pathena.
Jeten e bejme shume te percaktuar, duhet te sigurojme jetesen, kemi frike se mos humbasim punen. Mbijetesa jone eshte e
rrezikuar dite perdite dhe enrgjite e te menduarit tone konsumohen ne pjesen me te madhe ne kete drejtim. Cfare eshte qe
krijon kaq frike dhe pasiguri ne jeten tone? A thua jeta eshte kaq e frikshme apo eshte dikush dhe dicka qe e krijon
qellimisht nje ndjesi te tille? Pjesa me e madhe e frikes dhe e terrorrit shperndahet nga media e cila zoterohet nga nje
pjese e vogel njerezish ne majat me te larta dhe qe natyrisht kane agjenden e tyre.
Illuminati eshte nje grup shume sekret te cilet praktikojne okultizmin dhe qe ekzistojne prej mijera vjetesh.
Nuk eshte nje klub kalmajash apo "prinderisht" te cilet kerkojne ndopak eksitim ne kete jete, jane shume shume me
teper se kaq. Eshte nje organizate e strukturuar ne menyren me te persosur dhe me njerez qe jane ne pozicione shume te
larta elitare. Keta njerez jane super te pasur ekonomikisht dhe qendrojne mbi ligjet. Shume prej ketyre njerezve nuk e
kane emrin ne listen e njerezve me te pasur te botes, ata e mbajne sekret kete fakt.
Keta njerez jane sot aktoret kryesore te cdo gjeje qe ndodh, politikisht dhe ekonomikisht. Jane perfaqesuesit e
familjeve me te pasura ne bote dhe jane keta aktoret e vertete qe kontrollojne cdo gje ne bote, mbrapa skenes,
nese mund te shprehemi keshtu. Ata jane Fisnikeria e Zeze (e zeza ketu eshte ne kuptimin jo te ngjyres se lekures
po te qellimeve dhe planeve apo projekteve qe kane), jane Vendimarresit te cilet hartojne rregullat qe duhet te
ndiqen nga presidentet dhe qeverite. Ata veprojne ne hije, heshtje larg vemendjes se pulbikut. Lidhjet e tyre te gjakut
midis njeri tjetrit jane te vjetra, disa mijera vjecare dhe ata kujdesen me fanatizem ti mbajne keto lidhje te paprekura.
Fuqia e tyre qendron ne okultizem dhe ne ekonomi, paraja krijon fuqi. Illuminatit kontrollojne dhe kane nen pronesi te
gjitha bankat nderkombetare, biznesin e naftes, bizneset me te fuqishme te industrise dhe te tregetise, ata infiltrojne
politikanet dhe kontrollojne pjesen me te madhe te qeverive sot ne bote. Nje shembull i tille eshte zgjedhja per president
ne Amerike. Nuk perben sekret fakti qe kandidati qe sponsorizohet me shume materialisht, fiton. Dhe kush sponsorizon
"kandidatin e duhur" ? Natyrisht qe Illuminatit. Ne disa raste ata sponsorizojne te dyja krahet e kandidimit ne menyre qe
loja te vazhdoje dhe te duket si nje proces i rregullt elektiv. Ata vendosin se kush do jete presidenti i ardhshem dhe e
mbrojne me cdo kusht ate kandidat edhe sikur te jene te detyruar te veprojne si ne rastin kur bush "fitoi" ndaj Al-Gore ne
Florida. Financimi per fushata te tila behet me leke droge dhe eshte e kuptueshme po te kihet parasysh qe jane Illuminati
ata qe kontrollojne trafikun global te droges. Ne kete pike zgjedhjet nuk jane te rendesishme, por ata na lejojne ne te
votojme ne menyre qe loja te vazhdoje dhe ne kete menyre ata pretendojne se ndjekin dhe zbatojne kushtetuten.
Por a eshte presidenti ai qe me te vertete ben lojen? Aspak ! Fuqia nuk qendron tek politikanet por tek Illuminati,
elitaret e te ciles jane krere te komplet bankave nderkombetare. Kandidatet per presidente, zgjidhen me kujdes nga
linja e gjakut te 13 familjeve Illuminati. Nese bejme nje kerkim te vogel del se pothuasje te gjithe presidentet e
Amerikes jane nga e njejta linje gjaku ose sic e quajne bloodline "mbreterore" familje te lidhura ne menyre te ngushte
me njera tjetren.

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: KUSH JANĖ MASONĖT?   Wed Apr 02, 2008 3:43 am

Pra kush jane qellimet e Illuminatit dhe objektivat e tij? Kjo tashme dihet dhe termi NOW eshte mese i pranishem sot.
NWO (New World Order) Rendi i RI Boteror. Ata duan te krijojne kete rend te ri boteror dhe nje qeveri te vetme boterore,
nen drejtimin e tyre natyrisht, per te mbajtur nen kontroll komplet globin ne nje sistem fashist dhe dhune.
Ky eshte qellimi i vjeter i tyre. Qe te kuptohet me mire duhet mbajtur parasysh qe nuk eshte nje qellim qe mund te
arrihet ne disa vjet apo ne nje gjenerate. Eshte nje qellim qe kerkon kohe dhe dalengadale po i vjen momenti te stabilizohet.
Ata perpiqen prej shekujsh te arrijne qellimin e tyre dhe tentakulat jane shtrire me ne fund gjithandej.
Fatkeqesisht brenda disa dhjetevjecareve te fundit ata kane arritur shume me teper sec kishin arritur
ne disa qindra vjete fale teknologjise, industrializimit dhe informacionit. Pikesynimi kryesor i
Illuminatit eshte ulja e standartit te jetesen ne vendet te zhvilluara si psh ne USA dhe vende te Europes,
ne menyre qe qeveria ta kete me te lehte te kontrolloje masat (gje qe besoj ju po e shikoni qe po ndodh).
Ne te njejten kohe standarti ne vendet e botes se trete ose jo te zhvilluara duhet te ngrihet qe te arrihet nje lloj balance.
Pra ne gjtihe globin te krijohet nje standart i njejte. Qe te arrihet nje Rend i RI Boteror
(qe ketej e tutje per shkurtim po perdor termin anglisht NWO. Darius)
duhet qe standarti te jete i perafert ne te gjitha vendet. Edhe kete gje besoj se e shikoni qe po ndodh.
Artikulli i meposhtem e tregon qarte Africa and Asia Push for 'New World Order.
Ky synim eshte planizuar larg syve te publikut, ne sekret te plote ne bashkepunim me Shoqerite Sekrete.
Te gjitha shoqerite sekrete jane te kontrolluara nga Illuminati dhe Freemasonry eshte ndoshta me e njohura prej tyre.
Personat qe kontrollojne shoqerine sot dhe Illuminatin jane Magjistar te Zinj (ata qe ushtrojne Magjine e Zeze) dhe okultise.
Zoti i tyre eshte Luciferi dhe nepermjet praktikave okultiste ata manipulojne dhe influencojne masat.
Pak rendesi ka nese ju apo une qe po e shkruaj ketu,
Per te realizuar stabilizimin e nje Rendi Te ri Boteror, me nje sistem te vetem monetar dhe me nje besim te vetem fetar,
Illuminatit krijuan ne vitet 1920-1930 kishen e tyre. Duke hasur ne besimet e shumellojshme te njerezve dhe forcen qe sillte perkushtimi fetar,
ata kuptuan qe per gjithe qeniet njerezore, besimi fetar duhet te kete nje objekt adhurimi qe perforecon besimin dhe kontrollon me mire psikologjine kolektive,
pra me fjale te tjera duhej krijuar nje lloj suporti anesor qe te cohej besimi ne drejtimin qe ata donin.
Synimet e tyre ata i mbeshteten ne keto pika dhe vazhdohet te punohet ne kete drejtim:
- Drejtimi tjeter ne te cilen duhej punuar per te realizuar qellimin ishte shkaterrimi i identitetit dhe krenarise kombetare gje qe ishte nje nga synimet primare nese do pretendohej qe NWO te funksiononte.- Fabrikimi dhe shkaterrimi i feve, sidomos besimit kristian, me nje perjashtim, ai i besimit qe do krijonin vete Illuminati sic e permenda me siper.- Krijimi i nje sistemi i afte te kontrolloje cdo njeri nepermjet kontrollit te mendjes ose sic e quan Zbignew Brzezinski.
Technotronics qe do te krijonte nje lloj shoqerie te terrorrizuar, gjysem robote. (Ne mes te viteve 60 CIA filloi nje program te quajtur MKultra i cili merreshe me studimin e menyres se kontrollit te mendjes njerezore dhe kontrollit te saj ne distance. Arsyeja pse CIA dhe cfare lidhje ka midis te dyjave do e sqaroj shkurtimisht ne fund te ketij shkrimi.(Pepi).- Duke e cuar drejt fundit procesin e industrializimit dhe prodhimit te energjise nukleare (elektricitetit) dhe duke krijuar nje te ashtuquajtur Shoqeri post-industriale, me rritje ZERO. Perjashtim do kene kompjuterat dhe sherbimet industriale. Pjesa e industrise qe do te mbetet ne SHBA do te eksportohet ne vende si Meksike ku krahu i punes ose "sklleverit" jane te bollshem. Dhe kjo gje mori drejtimin e saj dhe u be nje fakt sic e kemi pare ne vitin 1993 me aprovimin e North American Free Trade Agreement (Marrveshja per SHkembimin e Lire ne Ameriken e Veriut) i njohur ndryshe si NAFTA. Te papunet ne Amerike ose do shnderrohen ne adictiv te drogave si heroi apo kokaine, ose do konsiderohen thjeshte nje statistike ne procesin e eleminimit te mbipopullimit, proces i cili eshte bere i njohur per te gjithe qe nga viti 2000 dhe po qartesohet dite pas dite.
- Kurajimi dhe eventualisht legalizimi i perdorimit te drogave dhe shnderrimi i pornografise ne nje "forme arti" e cila do te behet e zakonshme dhe e pranuar nga te gjithe.
- Depopullizimi i qyteteve te medha ne stilin e asaj qe perdori Pol Poti ne Kamboxhia. Eshte interesante te theksohet qe planet e genocidit te Pol Potit jane hartuar ne SHBA nga nje fondacion kerkimor i cili eshte nen kontrollin e Klubit te Romes dhe i mbikqyrur si projekt nga Thomas Enders, nje zurtar i larte departamentit te shtetit. Eshte gjithashtu interesante te mesohet se nga i njejti grupim po ka nje inisiative per te mbeshtur intalimin e nje sistemi te ngjashem ne Kamboxhia, kete rradhe me kasapet qe dikur kane qene nen urdherat e Pol Potit.
- Ndalimi i cdo lloj zbulimi apo zhvillimi shkencor, pervec atyre te sponsorizuar apo sipas interesave te Illuminatit. Ne menyre specifike, nen shenjester eshte perdorimi i energjise nukleare per qellime paqesore. Dhe sidomos eksperimentet qe kane te bejne me fusionin. Keto jane shenjstra kryesore dhe po te shikohet me vemendje jane te parat qe sulmohen nga Illuminati si fantazi dhe mbulohen me tallje apo diskreminim nga mjetet e tyre te medias. Zhvillimi i ketij te fundit pra fusion, ose sic e quajne ne gjuhen e fizikes Fusion Torch, do shkaterronte planet e Illuminatit dhe pretendimet e tyre per Burime Natyrore te Kufizuara. Nje fusion torch i perdorur ne menyren e duhur do te krijonte burime energjie nga cdo substance dhe aq te bollshme dhe te lire sa nuk mund te imagjinohet.
- Krijimi i luftrave te pjesshme ne vendet e zhvilluara, uria dhe semundjet ne vendet e Botes se Trete me synimin e vetem zhdukjen e rreth 3 miliard njereze brenda vitit 2050, njerez qe ata i quajne si goje te kota per tu ushqyer. Komiteti i te 300-ve (Illuminati) ngarkoi Cyrus Vance te shkruante nje raport per kete subjekt dhe sesi mund te realizohet nje genocid i permasave te tilla. Ky raport u titullua Global 2000 Report dhe u pranua si i arsyeshem dhe nga vete ish-presidenti James Earl Carter dhe Edwin Muskie, ne ate kohe Sekretari i Shtetit per llogari te qeverise amerikane. Duke u bazuar ne raportin Global 2000, popullata e Ameriken, brenda vitit 2050 duhet te reduktohet ne 100 milione banore me pak.
- Dobesimi i normave morale te vendit dhe demoralizimi i klases punetore duke shkaktuar papunesi masive. Ne momentin qe vendet e punes reduktohen masivisht nen efektin e Post-Industrise Zero (hedhur si ide nga Klubi i Romes) raporti nenvizon qe detyrimisht klasat e demoralizuara do behen nje kontigjent i fuqishem i perdorimit te drogave dhe alkolit. Rinia e vendit do inkurajohet nepermjet muzikes, psh asaj rock dhe drogave, ti kundervihet Status Quo-s gje qe do te coje ne menyre te pashmangshme shkaterrimin e familjes. Ne kete kuader, Komisioni ngarkoi Institutin Tavistock, te pergatiste nje lloj raporti sesi mund te arrihet ky "objektiv". Tavistock nga ana e tij ngarkoi grupine kerkimeve Stanford nen drejtimin direkt te Profesor Willis Harmon. Ky raport ose kerkim me vone u njoh nga te gjithe me emrin Aquarian Conspiracy.
- Duke ndaluar njerezit te vendosin per fatet e tyre nepermjet krijimit te krizave dhe menaxhimit te tyre. Kjo do te konfuzoje popullaten dhe do shkaktoje demoralizim masiv ne ate pike qe askush sdo jete ne gjendje te marri nje vendim, i ndodhur perballe kaq shume kaosi. Ne nje rast te tille, eshte bere gati institucioni qe do merret apostafat me menaxhimin e krizave dhe nga te gjithe njihet me emrin Federal Emergency Management Agency (Agjensia Federale e Menaxhimit te Emergjencave) ose FEMA e cila dihet qe ekziston qe ne vitin 1980. Vazhdimi i krijimit te nje Kulti Fondamentalistash Kristian i filluar nga Darby (nen sherbimin e British East India Company) qe do te shperdorohet per te forcuar regjimin sionist te Izraelit duke e identifikuar me cifutet nepermjet mitit te "Njerezve te Zgjedhur Nga Zoti) dhe dhuruar nje sasi te madhe monetare.- Perpjekja per perhapje te metejshme te ektremiteteve fetare te tipit Vellazira Myslimane, Fondamentalizmin Mysliman, Sikh, etj dhe vazhdimi i eksperimenteve te kontrollit te trurit te tipit Jim Jones dhe te ashtuquaturit "Djali I Semit". (Keta emra jane te personave te cilet ne menyre te pavllnetshme kane kryer krime, pa e patur kontrollin e mendjes se tyre, apo te tipit Lee Osvald (nje nga atentatoret e Kenedit), Surhan Surhanit (atentaroi i Bob Kenedit) etj (pepi). Ja vlen te permendet qe ardhja ne pushtet e Khomeinit eshte pergatitur nga sherbimet e inteligjences ushtarake britanike, divizioni i 6 i quajtur MI6. Dalja ne drite e ketij fakti, hap pas hapi implikoi direkt dhe qeverine amerikane per dijenin dhe hartimin e ketij plani si bashkepuntor.
- Eksportimi i ideve te "clirimi fetar" ne te gjithe globin me perpjekjen per te shkaterruar besimet fetare ekzistuese dhe sidomos besimin kristian. Kjo filloi me Jesuit Liberation Theology i cili solli fundit e mbreterimit te familjes Somoza ne Nikaragua dhe qe po vazhdon dhe po shkaterron prej 25 vjetesh me nje lufte civile Salvadorin. Kosta Rika dhe Hondurasi po ashtu jane te zhytura ne nje aktivitet revolucionar te iniciuar nga Jezuitet. Nje qenie shume aktive e angazhuar ne te ashtuquajturen Clirimi Fetar eshte Mary Knoll Mission me orientim komunist. Kjo ra ne sy me vrasjen e kater te ashtuquajtureve prifterinj te Mary Knoll Mission te cilet u vrane ne Salvador dica vite me pare. Te kater prifterinjte ishin agjente subversive komunist dhe aktiviteti i tyre u dokumentua ne menyre te hollesishme nga qeveria e Salvadorit. Shtypi amerikan dhe mediat e reja refuzuan ti kushtonin qofte edhe nje pjese te vogel ne faqet e tyre ketij fakti, ndonese materialet qe disponoheshin nga qeveria e Salvadorit ishin te bollshme dhe shume te faktuara. Mary Knoll kryen nje sherbim aktiv ne shume vende dhe eshte pergjegjese kryesore per ardhjen e komunizmit ne vende si Rodezia, Mozambiku, Angola dhe Afrika e Jugut.- Krijimi i nje kolapsi total te ekonomise boterore dhe kaosi politik
- Te marri nen kontroll te gjithe sistemin e brendshem dhe te jashtem te politikes amerikane
- Dhenia e nje mbeshtetje totale ndaj organizatave si UN, Fondi Monetar Nderkombetar, Banka Nderkombetare e Rezervave, Gjykaten Nderkombetare dhe gradualisht te eleminoje rrolin e institucioneve lokale duke i kaluar ato ne kolaps te plote dhe vene nen kontrollin e UN
- Te penetroje ne menyre subversive cdo qeveri ne bote dhe duke bashkepunuar me to te shkaterroje integritetet kombetare te vendeve qe perfaqesojne.
- Te organizoje nje aparat nderkombetar terrorrist dhe te krijoi negociata me terrorristet kudo ndodhen ne bote. Ketu mund te kujtojme rastin e Bettino Craxit i cili insistioi qe qeveria italiane dhe ajo amerikane te negocionin me Brigadat e Kuqe qe rrembyen kryeministrin Aldo Moron dhe gjeneralin Dozier. Mbas lirimit te tij, Dozier u urdherua te heshte njehere e pergjithmone per ate qe dinte. Nese ai flet, do dali ne shesh e verteta e temerrshme sesi Henry Kissinger arriti marrveshjen per Aldo Moron, Ali Bhutto dhe Gjeneralin Zia ul Haq.- Duke marre ne kontroll sistemin shkollor ne Amerike me qellimin e vetem per ta atrofizuar ate dhe shkaterruar plotesisht. Qe nga viti 1993 kjo gje eshte shnderruar ne nje fakt qe po behet gjithmone e me shume real dhe do behet akoma dhe me shume shkaterrues sidomos me aprovimin e sistemit Outcome Based Education (OBE) per ciklet fillore dhe ato tetevjecare.Ne fillim te shkrimit permenda nje fakt qe lidheshe me eksperimentet e kontrollit te trurit ose mind control qe jane kryer nga CIA, programi MKultra dhe pse lidhen me shkrimin qe po bej une ketu. Duhet patur mire parasysh se nga kush eshte krijuar CIA dhe instanca me e larte e saj NSA dhe ke ka patur ne gjirin e saj. Per te patur me mire nje ide po ju jap disa te dhena. Mbas mbarimit te luftes se dyte boterore Bavarian Illuminati nepermjet agjenteve te tyre te strukturuar ne instancat me te larta te jetes ekonomike dhe asaj politike ne amerike, realizojne projektin Paperclip qe njihet publikisht sot si operacioni qe solli ne Amerike mbi dy mije naziste SS, te gjithe te perfshire ne krime lufte, eksperimente me te burgosurit e kampeve te perqendrimit, shkenctare nazist dhe SS aktiv dhe familjeve te tyre. Nje nga Illumitatit me te rrezikshem qe ka sot toka amerikane familja Rockfeller, gjermane bavarez te emigruar ne Amerike ne vitet 1700 (JOHANN ROCKEFELLER) dhe bashkepuntor i ngushte me Prescott Bush (gjyshi i presidentit te sotem te Amerikes) ne menyre te vazhdueshme kane sponsorizuar ardhjen ne pushtet te Hitlerit. Dhe jane po elita e klases politike, ushtarake dhe te inteligjences se Hitlerit ( pa llogaritur ata qe u sakrifikuan en Gjyqin e Hages) qe krijuan CIA-n. Gjenerali Reinhard Gehlen, nazist i thekur dhe Illuminati i devotshem ne bashkepunim me Allen Dulles (nje bavarian Illuminati dhe nazist amerikan) krijuan berthamen e CIA-s dhe me pas ate te NSC (national security counsil) dhe me pas NSA (natinal security agency) dhe ne berthamen e saj ishin te gjiteh ata naziste SS te cilet erdhen ne Amerike nepermjet operacionve Sunrise, Overcast, dhe Paperclip. (Reinhard Gehlen dhe Allen Dulles nga Vatikani dyshohen te jene pjestare elitar te Knights of Malta). Jane po keta te cilet vazhduan eksperimentet e kontrollit te trurit te inicuara nga shkenctaret nazist neper kampet e perqendrimit dhe po keta qe i i aplikuan ne popullaten amerikane. Ky eshte funksioni edhe i HAARP ne Alaska, nje qender e fuqishme transmetimi dhe shperndarjes se mikrovaleve me frekuence te shkurter te cilat ndikojne dhe manipulojne trurin e njeriut. Nese ju kutjohen ngjarjet ne Los Angeles ne vitin 1992 kur u krijuan trazirat e tipit racial nepermjet zezakeve dhe te bardheve. Shume nga analistet kane faktuar prezencen e furgonave te NSA me transmetues te tipit satelitar, grupe te rinjsh qe deshmuan se ishin te instruktuar ti vinin zjarrin ndertasave shteterore, perdorim te armeve ndaj populltes me ngjyre, prani e disa helikoptereve te zinj pa numer identifikimi dhe ajo me e derrmuesja si fakt ishte raporti i nje qendre kerkimore per elektromagnetizmin qe tregonte pranine e nje sasie shume te madhe mikrovalesh me frekuence te ulet ne sasine mbi 40 % se normalja. Ky ishte nje shpjegim paska i gjate per termin MKultra qe perdora ne fillim te shkrimit por isha i detyruar sepse sa me shume shkruhet per Illumintatit, jam koshient qe dalin shume elementa te rinj qe do me duhet ti shpjegoj me detaje, per aq sa di.
Po ashtu mund te lindi pyetja se perse amerika dhe pse sidomos ne kete shkrim po perqendrohen gjerat tek Amerika. Shpjegimi eshte shume i thjeshte. Nga Illuminatit dhe cdo organizate freemasone, USA konsiderohet si bastioni i fundit i lirise dhe duhet sulmuar me te gjitha menyrat..
.

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: KUSH JANĖ MASONĖT?   Wed Apr 02, 2008 3:43 am

Ne fillim te ketij shkrimi fola per simbolin karakteristik te Illuminatit qe eshte syri qe shikon cdo gje ne maje te piramides dhe poshte eshte shkrimi latin Novus Ordo Seclorum qe do te thote Rendi i ri i Koherave. Kur i referohesh bibles del se Gjarperi i premtoi Adamit dhe Eves se syte e tyre do "hapeshin" nese hanin frutin e pemes se diturise te se mires dhe djallezores. Fjala kyce ne kete fraze eshte "SY" qe ne hebraishte perkthehet si dituri. "I Hapur" perkthehet si plotesisht, teresisht, pra me pak fjale ajo qe Gjarperi i premtoi Adamit dhe Eves nese ata do hanin frutin e ndaluar ishte qe syte e tyre do te hapeshin nga dija e plote.
"Syri" qe shikohet ne simbol pra nuk eshte thjesht shqisa fizike e te parit, por syri i mendjes dhe i shpirtit. Ky Sy tek ne besimin Hindu quhet si "syri i trete" i mendjemprehtesise, Syri i Osirisit ne Egjyptin e Lashte dhe Syri qe Sheh Cdo Gje ne Freemasonry.
Simboli tjeter i perdorur nga Illuminati eshte Pishtari i Ndezur qe simbolizon diturine dhe Diellin. Nje mason qe sapo ka hyre ne grup dhe arrin nje lloj niveli te caktuar ne piramide, i thuhet qe tashme ai eshte "ndricuar" dhe pishtari i ndezur paraqit forcen dhe nivelin e tij ne vellazeri. Nje nga figurat mitologjike ne boten antike (psh Prometeu) merr zjarrin "njohurine" nga perendite dhe ja jep nje grupi te zgjedhur njerezish. Sipas Librit te Enoch midis atyre qe i dhane njerezimit pishtarin e diturise ishin Azazel dhe Shemyaza, pra ata qe shikonin zhvillimin e njeriut. Simbolin e flakes se perjetshme te pishtarit, pra te diturise, e gjejme te perdorur gjeresisht sot. (cdo koment i bere dhe cdo shembull, do shoqerohet me foto te caktuara ne fund te shkrimit.)
Nje nga me te famshmit nga ata qe shikonin zhvillimin e njeriut eshte Prometeusi, qe besoj te gjithe e njihni nga mitologjia greke. Sipas mitologjise ai i dha zjarrin njerezve dhe u denua nga Zeusi me torturen e perjeshtme i lidhur me zinxhin ne nje shkemb dhe nje shqiponje qe i hante gjithmone te brendeshmet e trupit.
Ne qendren Rockfeller ne New York sot eshte vendosur nje statuje prej ari e Prometeusit (ari eshte metali diellor i perendive) i cili mban ne dore driten, zjarrin. Per Rockfeller kjo nuk eshte thjesht nje statuje po personifikon perfshirjen e tyre ne Shoqerite Sekrete.
Simboli tjeter qe eshte tipik sidomos per Scotich Rite Of Freemasonry eshte Janus, perendia me dy fytyra ose shqiponja me dy koke qe shikojne ne drejtim te ndryshem qe e gjejme tek Babilonasit e Lashte me emrin Nimrod dhe me vone me emrin Janus.
Te njejtin simbol e gjejme te perdorur shume shpesh ne rangje te ndryshme te organizates dhe ne vende te ndryshme. I njejti simbol ndodhet ne dy nga fotot e George Washington.
Piramida e Syrit qe Sheh Cdo Gje perdoret edhe nga agjensia MI5, pjese e inteligjences Britanike qe nuk eshte gje tjeter vecse qendra e rrjetes se inteligjences se Illuminatit.
Obelisku dhe Kupola, jane dy simbole shume te pershira ne ndertesat e organizates dhe kane kuptime te rendesishme. Obelisku eshte personifimi i lashte i forces mashkullore dhe energjise diellore, ndersa kupola personifikon femren dhe energjine henore. Ato shpesh jane te vendosura bashke ose afer njera tjetres. Ne egjyptin e lashte, oblelisku, kupola dhe ylli me pese cepa te marra sebashku, ishin simboli i tyre per yllin Sirius.
E shume e shume te tjera qe po te permenden do me duhej te mbushja faqe te tera. Kur i shikon keto simbole dhe lexon burimin e tyre historik te bie ne sy nje fakt. Pjesa derrmuese e tyre eshte me origjine nga Egjypti i lashte. Pse?? Perse kjo lidhje me Egjyptin E Lashte dhe cfare eshte kaq okultike ne historine antike te kesaj rrace, sidomos ne simbolet e saj?Natyrisht asgje nuk eshte rastesore. Sa me shume mesohet per Iluminatin, sa me shume hetohet per ta, aq me shume gjera dalin ne pah per studiuesit. Elemente dhe faktore qe deri dje konsideroheshin si bestytni apo supersticione, tani te para nen driten e Eres se Re si koncept dhe filozofi marrin tjeter kuptim dhe zbulojne forca te reja te erreta, okulte dhe misterioze, energji negative, kontroll te mendjes, fenomene parapsikologjike dhe paranormale etj.
Shkurtimisht une do perpiqem te jam nje shpjegim te disa shenjave te lidhura me Egjyptin e Lashte ndersa per me shume nese jeni te interesuar mund te kerkoni ne internet.Sic e thashe me siper Syri qe Sheh Cdo Gje, simbolizon Osirisin (krijuesin) ne Egjyptine Lashte. Po kush eshte Osirisi?? Ne Egjyptin e Lashte ishte perendia qe kreu incest me motren e tij Isis dhe si rezultat lindi Horus, zoti egjyptian i vdekjes dhe po ashtu Zoti Diell. Osirisi njihet me emra te ndryshem ne shume vende te botes. Ne Thrake dhe Greqine e Lashte njihej me emrin Dionisi si zot i kenaqesise festave dhe veres. Ne Greqine e Lashte festat e bera per nder te Dionisit shpesh perfundonin me flijime njerezore dhe orgjira seksuale. Tek Frigianet e Lashte Osirisi njihej me emrin Sabasius, ku paraqitej nga dy brire dhe si embleme ishte gjarperi. Ne vende te tjera me pas kemi emra te ndryshem si Deouis, Centauri, Orioni, Dardanus (tek iliret e lashte), Iswara, Ormuzds, Thamus, Shiva, Moloch dhe e besoni apo jo edhe BAAL ! Ky zbulim i fundit eshte ngjethes apo jo??? Syri Qe Sheh Cdo Gje perfaqeson BAAL, zotin demoniak, faljet dhe peruljet ndaj te cilit u denuan nga Perendia. Sipas bibles apo materialeve te tjera fetare, Perendia i urdheroi te gjithe mbreterit qe ne vendet e tyre te ndalinin faljet ndaj BAAL sidomos ne Izrael. Perendia e ndaloi faljen ndaj BAAL, nje falje qe lidhej direkt me Syrin Qe Sheh Cdo Gje.Por per masonet dhe freemasonry ky nuk ishte nje problem. Madje Albert Pike (i famshmi qe krijoi dhe drejtoi me gjak organizaten famekeqe Kaloresit e Ku Klux Klan) i beri nje introduksion fantastik simbolit dhe e legjitimoi ne mbare boten peruljen dhe faljen ndaj tij. Pra me pak fjale ky simbol personifikon okultizmin dhe anen e erret te dijes dhe drites. Eshte simboli satanik i besimit ndaj Luciferit dhe i peruljes dhe faljes ndaj tij. Cdo gje qe lidhet me kete simbol (ato qe permenda me siper) jane pjese e ketij besimi dhe te lidhura ngushte me njera tjetren.Nuk mund te zgjatem ne kete pike sepse e thashe ka shume per te permendur dhe do me duhet te shkruaj faqe te tera. Seicili nese ka deshiren mund te kerkoje neper biblioteka ose edhe ne internet dhe informacionin e merr.Pra simbolet qe i gjejme tek Illuminati dhe te gjitha organizatat e fuqishme sekrete, shoqerite sekrete qe kulmojne me illuminatin, kane ne bazen e tyre besimin e kundert me ate kristian apo mysliman apo budist. Pra ata besojne tek Luciferi si zoti i vertete qe i eshte mohuar e drejta e shenjte per te udhehequr mendjen njerezore. Besojne tek BAAL (nje tjeter emer per Luciferin), Satani dhe gjithe demonet qe i rrethojne dhe si rrjedhoje edhe praktikat e tyre i kane te lidhura ngushte me kete besim qe do te thote edhe sakrificat njerezore.U mundova te beja nje permbledhje te Illuminatit, cfare perfaqesojne, ku jane te shtrire ne cfare nivelesh dhe cfare rreziku sjellin. Po ashtu dhe grade me te uleta te Illuminatit sidomos masonerine dhe Freemasonry gradi 33 i te cilit eshte automatikisht nje Illuminati i fuqishem. Besoj se informacioni qe prura ketu ju ndihmoi te krijoni nje ide dhe ju zgjoi kureshtjen per te shkuar me tutje dhe lexuar me shume.
Me poshte po botoj disa foto qe ilustrojne nje pjese te shkrimit.
1- Simboli i syrit ne egjiptin e lashte.
2- Skema e ngritjes ne grade si mjeshter tek masonet dhe freemasonet deri sa shnderrohen ne Illuminati
3- Dhe disa menyra te pershendetjes satanike masone si dhe simbole te tyre
U interesova sot dhe pyeta nje italian ne lidhje me iluminati dhe tha qe dihet gjithandej qe berlusconi eshte nje anetar madje per bushin tha qe ohu ai me siguri qe eshte dhe mbas tij fshihet nje force me e madhe. Masoneria eshte mjaft e njohur ketej.
Ai pranoi edhe ate qe tha pepi per arsimin amerikan qe eshte nder me te dobetit ne bote. Fakti qe mbas gjithe qeverive,organizatave fshihet dicka me e madhe qe i kontrollon ekziston. Vetem se per sy te te gjitheve eshte e paligjshme.
20 vjet me pare arrestua Licio Gelli i cili ka qene dhe eshte shefi i masoneve ne itali dhe i mafies. Beni nje kerkim ne google ose shkoni tek siti http://cattiviragazzi.org ku keni gjithcka qe doni per masonerine,mafien edhe bushin.
http://www.cattiviragazzi.org/artico...o_loggiaP2.htm keni listen e P2(Propaganda 2) ku ben pjese Berlusconi,Maurizio Constanco,etj etj qe kane provuar shume here te bejne grusht shteti. Kane personel ne Sherbimet sekrete etj

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: KUSH JANĖ MASONĖT?   Wed Apr 02, 2008 3:44 am

1- Diku siper fole per nje prijes qe Iluminati synon ( me fuqi te mbinatyrshme), ka mundesi te japesh pak me hollesi mbi disa karakteristika te tij.
Sidomos nje pergjigje qe synoj eshte ndonje informacion mbi ndonje te vecante fizike

2- Di gje per arsyen e vertete te vrasjes se Malcolm X ?

3- Di gje per arsyen e vertete te vrasjes se 2 Pac dhe nese ke degjuar pjese te ndryshme kur thote "Iluminati's gonna take my body", a ke ndonje koment

4- Vura re neper rreshta idene qe ke formuar se Cifutet jane jashte kesaj, ne pergjithesi mendoj deri diku dicka te tille edhe une, por nuk jam i sqaruar plotesisht ne lidhjen midis Kabala dhe FreeMasonry, (gjithashtu ndarjet e tyre brenda jane shume te veshtira per tu kuptuar sakte) nese ke dicka me interes je i ftuar ta ndash.

5- Ke ndonje informacion mbi krijuesit e komunizmit ne lidhje me temen sidomos Karl Marks

6- Di ndonje lidhje midis temes dhe kimikatet e renda qe perdoren ne ushqime se voni, perfshi ushqimet gjenetikisht te modifikuara
Persa i perket vrasjes se Malcolm X di pak gjera te pergjithshme por te them te drejten nuk i kam hyre me themel per disa arsye. E para sepse nen driten e atyre qe di dhe lexoj, vrasja e tij nuk eshte asgje ne krahasim me krime shume me teper monstruoze te kryera nga CIA (qe pretendohet se ka vrare Malcom ne Egjypt) dhe tjetra qe perseri nen driten e atyre qe lexoj dhe di, koncepte te barazise midis rracave apo perpekje mjerane per te lufutar diskriminim jane thjesht lojra qe luhen ne kurrizin e mbare njerezimit dhe jane pjese e skenarit per kontroll apo dhe te vete konceptit qe aplikohet nen logon PROBLEM, REAKSION, ZGJIDHJE. Eshte ky trinomi baze ku mbeshtetet Illuminati dhe po ashtu teoricienet konspiratist ne evidentimin e ngjarjeve.
Per 2pac di qe u vra gjate kohes dhe mbasi doli u publiku albumi i tij The Don Killuminati. Te them te drejten spara e kam patur qejf dhe si kam kushtuar vemendje. E vetmja gje qe me ka bere pershtpyje ka qene kur kam lexuar qe 2pac ka qene nje admirues i flakte i Makiavelit dhe qe kohet e fundit para vdekjes kishte filluar te fliste me miqte e tij per boten e brendeshme dhe jeten mbas vdekjes. Ka shume teori midis te cilave dhe me e forta eshte ajo qe ai nuk ka vdekur por vazhdon te jetoje. Disa konspiraciste e shqyrtojne rastin e tij te lidhur me numerologjine sidomos me ate 7 dhe 13.
Me ben nje pyetje ne lidhje me cifutet, Kabalen dhe lidhjen e tyre me Freemasonry. Eshte e pamundur te te pergjigjem me pak rrjeshta, e para per faktin qe te flasesh per anen mistike te Kabbales fillimisht duhet te flasesh per ate qe perfaqeson Kabbala dhe me pas cfare u perdor prej saj ne shkallet e larta te Freemasonry. Nese ke ndonje njohuri sado pak te vogel per Kabbalen duhet te te kete rene ne sy fakti qe eshte nje nga mesimet, quaje edhe besim po te duash qe flet me shume se kushdo tjeter per ndricimin, fuqine e mendjes dhe te shpirtit si dhe ligjeve fizike dhe atyre natyrore.
Misticizmi i Kabbales eshte burimi nga u krijua okultizmi apo dhe vete magjia e zeze sic quhet rendom sot. Di te them qe edhe vete besimi kristian u mundua te perdorte Kabbalen dhe te kthente shume mesime te saj nen botekuptimin kristian por kjo ishte pothuajse e pamundur sepse natyra e saj eshte komplet "ateiste" Njera nga pyetjet baze qe shtron Kabbala eshte: Kush jemi ne? Nga Kemi ardhur? Pse jemi ne kete planet....
Po ne lidhje me cifutet kam permendur me larte nje emer dhe ai eshte Rothchild. Ata jane te vetmit cifute qe jane te perfshire ne Illumiinati ndonese jo ne formen qe jane te tjeret. Dhe kete lidhje e kane arritur fale marteses me pjestare te familjs Sinclair ne Skoci qe sjane gje tjeter vecse familja Saint Claire e Frances , nje nga Templaret e famshem qe nderruan emrin gjate perndjekjes qe ju be nga Ludoviku...
Lidhja e saj me Freemasonry eshte shpjeguar ne kete teme ne fillimet e saj dhe nese nuk e gjen te qarte si shpjegim mund te vazhdohet dhe te detajohet me shume
Ne lidhje me Karl Marks ajo qe di eshte qe ai u mor ne pune nga nje grup njerezish misterioz qe e quanin veten League of Just Men per te shkruar manifestin komunist qe nuk ishte gje tjeter vecse nje lloj arme demagogjike. Sipas shume studiuesve ne fakt manifesti ishte shkruar me pare dhe Marksi vetem sa i dha doren e fundit ose me sakte te kodifikonte punen e bere 70 vjet me pare nga themeluesi i Illuminatit. Jane te njejtat plane dhe principe revolucionare Po ashtu eshte konfirmuar edhe fakti qe League of Just Men nuk ishte gje tjeter vecse nje krah i Illuminatit. Ka nje gje te vertete po te lexosh manifestin dhe platformen e Adam Wieshaupt qe perputhen pothuajse 100 %. Pika me e perbashket eshte fakti i krijimit te nje sistemi ku ekziston barazia qe nga Marksi u quajt komunizem ndersa nga Wieshaupt dhe pasuesit e tij ju vu emri Rendi I Ri Boteror. Sic perkufizohet implikimi i tij me Illuminatit nga shume studiues Marks ose me sakte Illuminati krijuan komunizmin si menyre per te sfiduar vullnetin e Perendise dhe per te skllaveruar njerezimin. Karl Marks ju dha detyra qe te shiste rregullat e totalitarizmit apo sic e quajti ai diktatura e proletariatit. Marksi i mashtroi masat duke pretenduar se predikonte barazine. Ai ishte Satanist sic ishte Trocki, Lenini dhe Stalini.
Ky deduktim del qarte dhe tek njeri nga studiuesit e Illuminatit ne librin e tij Marx and Satan (1986), Richard Wurmbrand. Etj... etj... etj... po te vazhdosh nuk mbaron kurre
Persa i perket pyetjes se fundit qe me ben per punen e kimikateve dhe ushqimeve qe perdoren si dhe ato te prodhuara gjenetikisht teorite jane te pafundme. Kam lexuar dicka por jo me detaje. Aryeja eshte e thjeshte dhe po ta argumentoj ne te njejten menyre sic te thashe per vrasjen e Malcom X. Kur lexon per Illuminatin dhe shikon teresine e fushave ku ushtrojne ndikim absolut, kur lexon per linjen e gjakut te 13 familjeve qe drejtojne boten prej shekujsh, kur lexon per te njejten linje gjaku qe lidh 42 presidentet amerikane me njeri tjetrin, kur lexon per shkallen e implikimit te personaliteteve me te medhaja sot ne bote me fijet e shoqerive sekrete dhe dominimi qe kane sot ne te gjithe arenen nderkombetare, fakte te natyres se ushqimeve apo edhe vaksinave, apo instalimit te mikrocipeve tek njerezit sic po propagandohet me te madhe kohet e fundit etj nuk te bejne pershtypje sepse jane te pritshme dhe pjese e agjendes se tyre.
Ketu ne nenforumin e Shkences kam hapur nje teme qe quhet Teori Konspirative ku po shkruaj per gjera te ndryshme dhe pak nga pak do i prek dhe temat e mesiperme.
Qe te jesh nje lozhe masone duhet te kesh nje tempull mason por kohet e fundit kjo tradite ka ndryshuar. Besoj se duhet ta dish sesi ndahen apo shkallezohen gradat e masonerise. Ne kete teme nuk flitet per lozha masone te thjeshta po per grand masonic lodge. Dhe qe te jete nje lozhe e tille duhet te kete patjeter te pakten nje grand master... etj etj. Me aq sa flitet midis masoneve te thjeshte mendohet se ka vetem tre grada te saj
* 1° = Nxenesit e rinj apo te sapohyrit ne masoneri
* 2° = Pjestaret e plote ose Fellow Craft
* 3° = Master Mason
Dhe lozha qe ka keto tre grade perbrenda saj quhet ndryshe dhe Lozha Blu per shkak te tavanit te lozhet qe eshte me ngjyre blu.
Lozha shqiptare te kesaj natyre mund te kete. Mesa di une jo ne Shqiperi por ne vende te tjera te botes sic e thashe Amerike dhe Canada e di qe ka por qe sjane ende te grupuar ne nje lozhe.
Po e perseris ate qe ka me shume rendesi ne kete teme eshte fakti qe ketu nuk trajohet masoneria ne nivelet e saj te uleta por 33° e siper. Shkallet e Nisjes i kam shpejguar ketu dhe i ke te ilustruara edhe me foto.
Dhe qe te jesh nje 33° nuk mjafton te kesh disa miliona ne banke sic mund te kete disa shqiptare Lexoje me me vemendje shkrimin qe kam beere ketu dhe ska nevoje per shpjegime te mijat te metejshme. Dhe e perseris, krijime te lozhave te tilla masonesh, as qe behet fjale per shqiptaret.
Rothschilds.Gjate shkrimit per Illuminatin shpesh eshte permendur emri Rothschilds dhe lidhja qe kane me rrjetin e shoqerive sekrete ne bote. Kam permendur shpesh dhe faktin qe Illuminatit ne origjinen e tyre kane qene jezuite dhe si te tille kane botkuptim te vecante ne lidhje me marrdheniet me cifutet por ne rastin e Rothschilds eshte ndryshe. Ndonese kjo familje eshte me origjine cifute, vetem origjina eshte e tille dhe ata ne vetvehte skane asgje cifute, madje jane nga te paret qe kane shfrytezuar cifutet dhe pasurite e tyre. Nga shume studiues kjo familje konsiderohet si berthama e Illuminatit dhe jane gjigande financiare te tille qe me levizjet e tyre mund te shkaktojne termete ne kuptimin e plote te fjales ne fushen e finances ne bote. Per te dhene nje paraqitje me te detajuar te kesaj familje po i referohem nje studiuesi kanadez te quajtur David Livingston i cili prej kohesh eshte "mbas gjurmeve" te Rothschilds, Illuminatit, Freemasonry dhe gjithe "rrjetes se merimanges" qe
perbehet sot ne bote nga shoqerite sekrete.
(Per te ndihmuar lexuesit ne gjera qe mund te mos jene permendur ne kete teme do bej disa nderhyrje te vogla me sqarime qe do i kufizoj me kllapa - Darius).
Jacob Rothschild, aktualisht drejtuesi i dinastise Rothschild eshte martuar me nje pjestare te familjes Sinclair duke u shkrire ne nje aleance te rendesishme midis familjes kryesore te Illuminatit dhe pasardhesit te supozuar te familjes Grail. (Fjala Grail ketu perdoret ne menyre specifike dhe jo thjesht si mbiemer. Ne traditen kristiane Holy Grail presupozohet te jete Kupa e Shenjte me te cilen Jezusi pinte vere ne darkat e tij me apostujt. Por nga shoqeria sekrete Priory of Sion na vjen mesazhi qe Grail nuk ishte thjesht nje kupe por nje simbol shenjterie i familjes se Jezusit ose e thene me qarte personifikon dhe nje gjak te shenjte. Ne fakt dhe vete titulli i shkrimit te Livingstonit quhet Rothschilds and the Grail Bloodline qe nuk eshte gje tjeter vecse linja e
gjakut Grail ose familja e supozuar e Jezu Krishtit dhe e gruas se tij Maria Magdalena dhe brezat e kesaj trashigime qe vijoi ne shekujt e mepashem. -Darius)
Sic eshte popullarizuar kohet e fundit ne Dan Brown ne librin e tij Kodi i DaVincit ose dhe perpara tij ne librin Gjaku i Shenjte, Grail i Shenjte (Holy Blood, Holy Grail) Stuartet e Skocise supozohet se jane pasardhes te Mbretit Artur dhe Jezu Krishtit. Keto familje natyrisht qe nuk jane pasardhes te Jezuit. Ideja eshte absurde.
Por ato jane te lidhura me Grailin e Shenjte dhe nuk jane Kristiane por Kabbaliste.
Ne realitet, ata, si te gjithe ata aristokrate me prejardhje gjaku te tille qe perbejne berthamen e Illuminatit, jane pasardhes te Guillaume de Gellone te shekullit te 8-te eres sone. Babai i Guillaume ishte Rabbi Makhir, njeri nga te merguarit qe drejtoi cifutet ne Bagdad dhe qe u dergua ne Perendim mbas nje mosmarrveshje qe pati me mekembesin e tij. Ne France ai mori emrin Theodoric, u martua me Alden, tezen e Charlemagne dhe u caktua si "Mbreti i Cifuteve" ne rajonin e Langedokut, kryeqyteti i te cilit ishte qyteti i Narbones.
Me pas Narbona u be zemra e kabbalizmit mesjetar. Kabbalistet e Narbones duket se jane ata qe shkaktuan fillimin e Kryqezatave me qellimin e vetem qe te merrnin tekstet e shenjta te varrosura aty por qe ishte e pamundur te futeshin ne dore per shkak te dominimit Roman fillimisht dhe me pas atij Mysliman. Kur Jeruzalemi u pushtua, nje urdher kaloresisht kabbalist te njohur me emrin Templars ose Kaloresit e Tempullit (Knight Templars), kryen germime dhe zbuluan tekstin e Sepher ha Bahir i cili ringjalli traditen e humbur te
misticizmit dhe u be fillesa e revolucionit kultural te Kabbalizmit mesjetar.
Nje tjeter aspekt i penetrimit te ketyre ideve Kabbaliste ishte dhe herezia e Katareve. Kryeqendra e Katareve ishte ne rajonin e Tuluzes, bastioni i trashigimtareve te Guillaume, te njohur gjithashtu si familja e Guilhemids,
shume prej te cileve ishin mbrojtes te flakte te herezise. Ndonese Kataret jane idealizuar nga nje numer i madh propaganduesish Illuminati si viktima te pafajshme te persekutimeve te Kishes, ne fakt Kataret refuzuan Zotin dhe Biblen duke e zevendesuar ate me Luciferin dhe praktikimin e magjise. Kane qene Kataret ata qe influencuan aspektin heretik te Templareve dhe per kete arsye Urdheri u shpernda ne vitin 1307.
Pjese e ketij revolucioni kabbalist eshte dhe legjenda e Grailit te Shenjte e cila perfshin tema te Katareve dhe Templareve dhe u formulua ne rajonin e Aquitaine, nje tjeter bastion i Guilhemids. Holy Grail (po e quaj keshtu per ti ndejtur fanatik termit origjinal) ose San Grail duhej te ishte perkthyer si Sang Real (Gjaku mbreteror) sepse i referohet linjes se shenjte te gjakut qe supozohet se ka dale nga Guillaume de Gellone dhe perfundimisht Mbreti David por ne realitet u kuptua te ishte perfaqesuesi i pasardhesve te Engjejve te Rrezuar dhe liderit te tyre Luciferit.

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: KUSH JANĖ MASONĖT?   Wed Apr 02, 2008 3:44 am

Sinclair ishin pasardhes te Guillaume de Gellome nepermjet ster-ster-mbese se tij Poppa e Bavarise, e cila u martua me nje lider viking Rollo Ragnvaldsson. Midis pasardhesve te Rollos, ka qene William Pushtuesi i Normandise (William the Conqueror of Normandy). Sinclair ose St. Clair ju dhane keshtjella te tjera neper territorin e Frances. Megjithate ata te gjithe u shperngulen ne Angli bashke me Pushtuesin. Por njeri nga Sinclair, i quajtur William, nuk e pelqente Pushtuesin dhe sebashku me baronet e tjere qe ishin te pakenaqur, shkoi ne Skoci dhe e vuri veten e tij ne sherbim te Mbretit Malcolm III te Skocise.
Malcolm III Mbreti i Skocise ishte babai i Davidit I "Shenjti" Mbreti i Skocise. Ne vitin 1128, fill mbas Keshillit te Troyes, Hugh de Payens, Grand Masteri i pare i Templareve u takua me Mbretin David I te Skocise. Me pas Mbreti David e dorezoi veten e tij tek Templaret dhe i caktoi ata si "Ruajtes te moralit te tij, dite e nate".
Davidi u martua me mbesen e Lambert II, vellai i Godefroi de Bouillon, lideri i kryqezates se pare dhe motra e motres se William Pushtuesit. Vellai i vogel i Godefroi, Eustace III u martua me motren e Davidit, Mary Scots.
Vajza e tyre u martua me Stephen I Mbreti i Anglise, biri i Adela de Normandie, vajza e William Pushtuesit.
Vellai i Adeles, Henry I Mbreti i Anglise u martua me motren e Davidit, Editha e Skocise. Vajza e tyre, Mathilda Perandoresha e Anglise u martua me Geoffrey V, Comte d'Anjou (Konti i Anzhuenit) djali i te cilit, Henry II u martua me Eleanor of Auitaine.
Mbreti David i dhuroi Hugues dhe kaloresve te tij, tokat e Balantrodoch ne gjirin e ngushte te te Katerve, tashme te emertuar Tempull, afer vendndodhjes se Rosslyn. Dhe legjenda thote se kur Templaret u gjykuan,
lideri i tyre de Molay ju mundesoi kthimin ne Skoci ku ata u asistuan nga Robert de Bruce ne Betejen e Bannockburn.
Robert de Bruce deklaroi fronin e Skocise si te tijin me pretendimin e te qenurit ster-ster-ster-nipi i Davidit. Walter Stewart, i gjashti i Stuarteve te Larte te Skocise po ashtu ka luajtur nje rrol te madh ne Betejen e
Bannockburn. Ai me pas u martua me Majory, vajzen e Robert de Bruce dhe djali i tyre Roberti II i Skocise u be trashigimtari i Shtepise Bruce. Me pas ai trashegoi fronin e Skocise mbas vdekjes se xhaxhait te tij David II i Skocise.
Ne Skoci, Templaret i sherbyen Robert de Bruce si pjestare te Gardes Skoceze ne te cilen merrnin pjese dy familje te rendesishme, ajo e Stuarteve dhe ajo e Sinclair. Henry Sinclair ishte nje mbeshtetes i Robert de Bruce dhe njerit prej pasardhesve te tij. William Sinclair disenjoi Kishen e Rosslyn, nje kishe ne fshatin Roslin, e mbushur me simbolizem okult dhe qe besohet se ka qene njeri nga vendet ku mund te jete varrosur Grail. Me ne fund Sinclair u bene Trasheguesit Grand Masters te Masoneve te Skocise.
Mbas vdekjes se Mbretereshes Elizabeth pa lene trashigimtare. ajo u pasu ne fron nga djali i Mary Mbreteresha e Skoteve, James Stewart I i Anglise i njohur ndryshe dhe si Mbreti James. Eshte kjo arsye qe Freemasonet e shekullit te 18 intriguan ne mbeshtetje te kauzes se Stuart, kur monarku i tyre i fundit James II Stuart, Mbreti i Anglise u rrezua dhe u zevendesua nga William of Orange. Kauza e Stuarteve u be me pas esenca e Scottish Rite of Freemasonry e cila i konsideronte Stuartet si pasardhesit e Templareve te cilet kishin shpetuar traditen sekrete e Lindjes, te njohur ndryshe si Kabbalah.
Qe nga fundi i shekullit te 18, Illuminatit u vune nen lidershipin e familjes Rothschild. Themeluesi i dinastise, Mayer Amchel Rothschild, urdheroi djemte e tij te martoheshin vetem me kusherinjte e pare, duke vazhduar me kujdes traditen e martesave brenda familjes te aplikuar me pare nga paret e tij.
Sidoqofte perjashtimi i pare ishte Hannah, vajza e djalit te Amschel Mayer, i mirenjohuri Nathan Mayer Rothschild i cili u martua me Rt. Hon. Henry Fitzroy, nje pasardhes direkt i Charles II Stuart Mbreti i Anglise, babai i James II.
Shume kohe me pas, pra me afer me kohen tone eshte ster-ster-ster-nipi i Nathan Mayer, Nathaniel Charles Jacob Rothschild, i katerti baron Rothschild qe u martua me Mary Serena Dunn. Mamaja e Mary Serenas ishte Lady Mary Sybil St. Clair-Erskine e cila ishte bija e James Francis Harry St. Clair-Erskine, Konti i Peste i Rosslyn.
Jacob Rothschild eshte kreu aktual i familjes Rothschild ne UK pasi trashegoi qenien baron i katert nga babai i tij, Viktor, nje zoologjist i njohur dhe nganjehere dhe agjent i MI5 (nje nga seksionet e sherbimit sekret Britanik) dhe mik i agjenteve te KGB Anthony Blunt dhe Guy Burgess. Jacob dha doreheqjen nga banka e familjes se tij NM Rothschilds ne vitin 1980, drejtuar nga kusherira e tij Evelyn dhe filloi RIT Capital Partners.
Ai eshte kryetari i Yad Hanadiv, fondacioni Rothschild i cili ndertoi dhe dhuroi ndertesat qeveritare Knesset dhe Gjyqin Suprem te Izraelit dhe kryeson Jewish Policy Research, dedikuar promovimit te ceshtjeve qe i perkasin cifute ne mbare boten.

Ndertesat Knesset dhe ajo e Gjyqit Suprem te Izraelit jane te mbushur me simbole masonike dhe ate te piramides se Syrit Qe Shikon Cdo Gje te Illuminatit.Jacob Rothschild ka qene nje mik i ngushte personal i princeshes Diana dhe mban lidhje te forta miqesore dhe biznesi me Henry Kissinger. Ai njeh mire Rupert Murdoch pasi kane qene shoke qe nga koha kur pronari i
gazetes Australiane erdhi per here te pare ne UK ne vitet 1960. Shtepia e tij e pushimit ne nje vend turistik ka qene nje vend ku rregullisht jane kryer vizita nga kryetare shtetesh perfshi presidentit Ronald Reagan dhe Bill Clinton. Margaret Thatcher ka pritur presidentin e Frances Francois Mitterrand aty ne samitin e vitit 1990.
Rothschild organizoi konferencen e Tryezes se Rrumbullaket Ekonomike Europiane ne vitin 2002 ne te cilen moren pjese figura te tilla si James Wolfensohn, presidenti i Bankes Boterore, Nicky Oppenheimer, Warren Buffet dhe Arnold Schwarzenegger.
Po e vazhdoj shkrimin per Illuminatin me nje material te zgjeruar nga nje autor i cili ka trajtuar ne shume libra te tij Shoqerite Sekrete, Illuminatin dhe Rendin e Ri Boteror. Ne fakt nje pjese e konsiderueshme e ketij materiali do ishte me me vend te hidhej tek pjesa per Rendin e Ri Boteror qe po shkruaj tek kryetema Teori Konspirative por megjithate mendoj se mund te alternohet si shkrim. Disa here edhe ne kete teme kam permendur Rendin e Ri Boteror dhe nese nuk eshte e qarte per lexuesit mund ti referohen temes se mesiperme me germa te zeza duke klikuar aty.
Autori, materialin e te cilit po e perpunoj per ketu ne forum quhet William Milton Cooper, konspiraci teorist shume i njohur dhe per aq kohe sa ka qene gjalle (eshte vrare ne nentor te vitit 2001) ka qene konsideruar nga administrata e Klintonit dhe e Bushit si njeriu me i rrezikshem ne Amerike. I rrezikshem jo per skeden penale te tij apo ndonje aktivitet kriminal por per materialet qe botonte dhe zbulimet qe ka bere i ndihmuar dhe nga pozicioni qe ka patur si nje ish-punonjes i inteligjences se Marines se SHBA-se. Materiali eshte relativisht i gjate por me shume interes sepse shpjegon shume qarte jo vetem menyren sesi funksionojne shoqerite sekrete por edhe lidhjet qe kane me njera tjetren si dhe vendin qe ze Illuminati si kreu i tyre.

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: KUSH JANĖ MASONĖT?   Wed Apr 02, 2008 3:45 am


Shoqerite Sekrete dhe Rendi i Ri Boteror


Historia eshte e mbushur me peshperitje mbi shoqerite sekrete. Kronika te trashegimtareve ose prifterinjve te cilet kane ruajtur me fanatizem njohurine e ndaluar te njerezve te lashte. Njerez te rendesishem te cilet mblidheshin ne fshehtesi te plote te cilet kane drejtuar rroten e civilizimit, jane te rregjistruar neper shkrimet e te gjithe popujve.

Me e vjetra eshte Vellazeria e Gjarperit e quajtur ndryshe edhe si Vellazeria e Dragoit qe vazhdon te ekzistoje edhe sot e kesaj dite nen emra te ndryshem. Eshte e qarte qe feja ka luajtur nje rrol kryesor ne rrjedhen e ketyre organizatave. Komunikimi me nje burim me te larte, shpesh hyjnor, eshte nje deklarate e zakonshme per ata.

Sekretet e ketyre grupeve thuhet se jane kaq te thella dhe te fshehura sa vetem nje pjese e mire arsimuar dhe e zgjedhur jane ne gjendje ti kuptojne dhe ti perdorin. Keta njerez i perdorin njohurite e tyre per te miren e njerezimit. Te pakten kjo eshte ajo qe ata deklarojne. Si mund ta dime ne kete gje kur njohurite dhe veprimet e tyre kane qene sekrete? Per fat te mire disa prej tyre tashme jane shnderruar ne njohuri publike.

E konsideroj si shume intriguese qe shume, ne mos ne te gjitha shoqerite tribale primitive te gjithe adultet jane pjestare. Zakonisht ata jane te ndare ne grupe meshkujsh dhe grupe femrash. Zakonisht eshte mashkulli ai qe dominon kulturen. Ne menyre surprize kjo ngjan ne menyre te perpikte me disa nga shoqerite sekrete te civilizuara. Dhe kjo do te thote vetem qe shoqeria nuk punon kunder autoritetit te vendosur por per te. Ne fakt mund te thuhet per autoritetin aktual te stabilizuar. Kjo ka tendencen te rrezoje poshte pretendimin dhe vleren e cdo argumenti qe shoqerite sekrete jane te dedikuara ndaj “shkaterrimit te autoritetit kushtetues”. Dhe kjo mund te aplikohet natyrisht atehere kur shoqerite sekrete perbejne pjesen me te madhe te gjithe popullates qe preket nga ky aksion. Vetem nje grup i vogel ben pjese ne kete kategori.

Shoqerite sekrete ne fakt pasqyrojne shume nga aspektet e zakonshme te jetes. Ka gjithmone nje ekskluzivitet ne anetaresi qe ka si rezultante rendesine e bashkangjitur te te qenurit ose berit anetar. Kjo gje eshte hasur gjate gjithe orvatjeve te njerezimit, madje edhe ato qe nuk jane sekrete si psh skuadrat e futbollit ose klubet e te pasurve. Ky ekskluzivitet anetaresie eshte aktualisht nje nga armet me te fuqishme te shoqerive sekrete. Ato perdorin shenja, fjalekalime dhe mjete te tjera. Keto gjera kane krijuar gjithmone funksione te vlefshme ne organizatat kudo qe ndodhen. Arsyeja e deklaruar, pothuajse gjithmone e ndryshme nga arsyeja e vertete perben rendesine e ekzistences se vete shoqerise.

Sidomos miqesia eshte e nje rendesie te vecante. Te ndash vuajtjen dhe sekretin ka qene gjithmone nje trill special per njeriun. Sidomos ata qe kane kaluar eksperienca neper kampet e stervitjes se veshtire nuk kane per ta harruar kurre rendesine dhe ndjesine speciale i perkatesise dhe miqesise qe ndahet midis viktimave te tekave te rreshtereve dhe komandanteve te skuadrave. Eshte nje emocion qe lind nga nisja ose fillimi. Mjeti me i fuqishem i cdo shoqerie sekrete eshte rituali dhe miti qe e rrethon fillimin. Keto ceremoni te detyrueshme kane nje kuptim thellesisht te vecante per pjestaret.
Nisja permban disa funksione te cilat perbejne zemren dhe shpirtin e nje shoqerie sekrete te vertete. Ashtu si dhe kampi i stervitjes se veshtire, nisja ose fillimi ne ushtri, jane aspekte te rendesishme te mendimit njerezor qe shkrihen ne menyre universale dhe qe sherbejne per trajnimin dhe mirembajne perpjekjet e nje grupi njerezish qe operojne ne nje drejtim te caktuar. Nisja i lidh te gjithe pjestaret ne misticizem.

Neofitet fitojne njohuri per nje sekret duke ju thene atyre nje status special. Kuptimi i lashte per neofite eshte “i mbjelle perseri ose i rilindur.” Nje nisje me e larte eshte ne realitet nje ngritje ne pozite qe frymezon besnikeri dhe deshire per te shkuar me lart, ne rangun tjeter. Qellimet e shoqerive jane perforecuar duke bere qe i nisuri te reagoje ndaj ketyre qellimeve ne cdo moment te jetes se zakonshme. Kjo sjell nje ndryshim ne veprimet shoqerore dhe politike te nje anetari. Ndryshimi eshte gjithmone ne interes te qellimeve te lidereve te shoqerive sekrete. Lideret quhen adepts. Kjo mund te krahasohet duke dhene si shembull ushtarin qe eshte trajnuar ti bindet urdherave pa menduar. Rezultati eshte shpesh plagosja ose vdekja e ushtarit per te realizuar qellimin e komandantit qe mund te jete ose mund te mos i jete i mire per gjithe komunitetin.

Nisja eshte nje menyre per te shperblyer njerez ambicioze te cileve mund tju besohet. Mund te vini re qe sa me lart te shkoje niveli i nisjes, aq me i paket eshte numri i anetareve qe kane ate nivel. Kjo nuk ndodh sepse anetaret e tjere nuk jane ambicioz por sepse behet nje proces selektimi shume i kujdesshem. Arrihet nje pike ku asnje perpjekje nuk mjafton me dhe ne kete moment duhet nje shtyrje nga ndonje anetar i kupoles. Shume anetare nuk e kalojne asnjehere kete pike dhe nuk e mesojne kurre te verteten dhe arsyen reale te grupit. Qe nga ky moment, anetari i “ngrire” sherben vetem si pjese e bazes se fuqise politike. Pra ne kete pike besoj se ju keni arritur te kuptoni se Nisja eshte nje proces per te determinuar se kujt mund dhe kujt smund ti besohet.

Nje menyre per te percaktuar me saktesi se kush do behet nje adept eshte kur gjate Nisjes i kerkohet kandidatit qe te peshtyje mbi kryqiin kristian. Nese kandidati refuzon, atehere anetaret e pershendesin ate dhe i thone, “Ju moret vendimin e duhur pasi asnje adept i vertete nuk do te mund te bente nje gje kaq te temerrshme.” Me pas i Nisuri i ri mund te jete i pakenaqur nga fakti qe ai nuk po avancon me lart ne oligarki. Por nese kandidati peshtyn mbi kryq atehere ai ose ajo demonstron qe ka njohuri per nje nga misteret dhe shume shpejt do e shikoje veten si nje kandidat per nje nivel me lart. Misteri eshte qe feja eshte vetem nje mjet per te kontrolluar masat. Dituria [ose urtesia] eshte zoti i vetem nepermjet te cilit vete njeriu mund te behet zot. Gjarperi dhe Dragoi jane te dy bashke simbole te Urtesise. Luciferi eshte personifikimi i simbolit. Ishte Luciferi ai qe shtuy Even te joshte Adamin qe te hante nga pema e diturise duke u shnderruar keshtu ne nje njeri te lire dhe i cliruar nga injoranca. ADHURIMI [shume i ndryshem nga STUDIMI] i diturise, shkencave ose teknologjise eshte Satanizmi ne formen e tij me te paster dhe simboli i tij sekret eshte Syri qe Sheh Cdo Gje ne maje te piramides.

Efektet e padeshirueshme te shoqerive sekrete si dhe aureola e misterit qe i shoqeron, shpesh i ka dhene atyre reputacionin e te qenurit nje shoqeri abnormale, madje edhe klasifikime si grup i cuditshem njerezish. Ne momentin qe besimi i tyre perben ate te shumices atehere ata nuk konsiderohen me si antisociale. Nje shembull i sakte eshte ai i kishesh kristiane e cila vete njehere e nje kohe ka qene nje shoqeri sekrete nen Perandorine Romake. Ne fakt Shoqeria Sekrete Miqesore e Hapur [Vatikani] ka sunduar pjesen me te madhe, ne mos gjithe boten e njohur te asaj kohe.

Shume nga shoqerite sekrete ne pergjithesi konsiderohen te jene antisociale, ato besohet se permbajne elemente qe nuk pelqehen ose qe jane te demshme per komunitetin ne pergjithesi. Dhe ne fakt ky eshte rasti ne shumicen e fakteve. Komunizmi dhe Fashizmi ne shume vende te botes jane shoqeri sekrete dhe ndalohen me ligj. Ne Amerike partia Naziste dhe Ku Klux Klan ajne shoqeri sekrete per shkak te faktin qe publiku i pergjithshem ka mospelqim te madh ndaj tyre. Aktivitetet e tyre ndonjehere jane ilegale dhe si rrjedhoje edhe vete anetaresia eshte sekrete. Kristianet e hershem ishin nje shoqeri sekrete sepse autoritetet e Romes i konsideronin ato qe nga fillimi si te rrezikshme per sundimin perandorak. E njejta gje ishte e vertete edhe per pasuesit e Islamit. Drused dhe Yezidis ne Siri dhe Irak i konsideronin Arabet nje shoqeri sekrete e rrezikshme e dedikuar per te marre kontrollin e gjithe botes. Sot, Arabet mendojne te njejten gje per Cifutet. Katoliket dhe Freemasonet kane patur te njejtat ide per njeri tjetrin.

Qe nga fillimi i historise se rregjistruar, leva te cdo qeverie jane perfshire ne perpjekje per te mbajtur nje statu quo qe do te mbronte qeverisjen nga grupet e minoriteteve te cilat duan te veprojne si shtet brenda shtetit ose te nxjerrin jashte loje autoritetin kushtetues dhe te zene vendin e tij.
Shume nga keto perpjekje kane dale mbane por jo gjithmone kane zgjatur. Deshira njerezore per tu bere nje nga te zgjedhurit eshte njera nga ato qe asnje nga fuqite ne kete bote ja ka dale ta mundi. Eshte nje nga “sekretet” e shoqerive sekrete. Eshte ajo qe i jep atyre nje baze politike dhe shume pushtet. Anetaret shpesh votojne te njejtin person dhe i japin njeri tjetrit preferencat e tyre ne bizneset e perditshme, aktivitetet legale dhe ato sociale. Eshte deshira me e thelle e te gjitheve ajo qe te thone “Bej pjese tek te zgjedhurit.”

Ne qytetet e lashta kane ekzistuar shtepi per sakrifica dhe falje. Ato kane qene ne fakt tempuj te ndertuara per nder te shume perendive. Keto ndertesa shpesh kane funksionuar si vende takimi per filozofet dhe mistiket te cilet besonin se zoteronin sekretet e natyres. Keta njerez diskutonin me njeri tjetrin per ndasite filozofike dhe ato te shkollave fetare.

Me i rendesishmi nga keto grupe te lashte eshte Vellazeria e Gjarperit ose e Dragoit dhe njihej thjesht me emrin Misteret. Gjarperi dhe Dragoi jane simbole qe perfaqesojne urtesine. Babai i urtesise eshte Luciferi i quajtur ndryshe edhe si Mbartesi i Drites. Fokusimi i adhurimit per Misteret ishte Osiris, emri i nje ylli te shndritshem per te cilin antiket besonin se kishte ardhur ne Toke. Kuptimi i sakte per Luciferin eshte ‘pruresi i drites’ ose ‘ylli i mengjesit’. Kur Osiris u largua nga qielli, antiket pane diellin si perfaqesues te Osirisit. [...eshte deklaruar se kur Luciferi ra nga Qiejte, ai solli fuqine e mendimit si nje dhurate per njerezimin.]

Shume nga mendjendriturit me te medhenj qe kane jetuar ne kete planet kane qene te Nisur ne shoqerine e Mistereve nga rite sekrete dhe te rrezikshme disa prej te cilave jane shume mizore. Disa nga me te famshmit qe njihen kane qene Osiris, Isis, Sabazius, Cybele dhe Eleusis. Platoni ishte njeri nga te Nisurit dhe pershkruan disa nga misteret ne shkrimet e tij.

Nisja e Platonit kerkoi qe ai te varrosej per tre dite ne Piramiden e Madhe, kohe gjate te ciles ai vdiq [ne menyre simbolike] dhe me pas rilindi dhe ju dhane sekretet qe ai duhet te ruante. Shkrimet e Platonit jane plot te dhena per Misteret. Ne librin e tij Mesimet Sekrete te te Gjithe Koherave, Manly P. Hall shkruan se; “...te ndricuarit e lashtesise...hyne ne portat e Piramides se Gizes si njerez dhe dolen qe andej si perendi.”
Fjala e lashte egjyptiane per piramidat ishte khuti qe do te thote “drite e lavdishme”. Zoti Hall shprehet per piramidat si Tempujt madheshtore egjyptian te Nisjes...

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: KUSH JANĖ MASONĖT?   Wed Apr 02, 2008 3:45 am


Sipas disave, piramidat e medha jane ndertuar per te perkujtuar dhe observuar nje shperthim te nje supernova qe ndodhi ne vitin 4000 p.e.s. Dr Anthony Hewish, fitues i cmimit Nobel ne vitin 1974 ne fizike, zbuloi nje sere pulsimesh radioje qe ishin ritmike dhe qe u provuan se leshoheshin nga ylli qe shpertheu ne vitin 4000 p.e.s.
Freemasonet e fillojne kalendarin e tyre nga A.L. “Ne Vitin e Drites” qe gjehet kur i shtohen 4000 vitit modern. Pra 1990 (koha kur eshte shkruar ky material) + 4000 = 5990 A.L. Po ashtu kete informacion e gjejme tek shkrimet kuneiform te Sumeraneve ne te cilet pershkruhet; “nje shperthim gjigand i nje ylli ne forme trekendeshe i formuar nga Zeta Puppis, Gamma Velorum dhe Lambada Velorum... vendndodhur ne qiellin jugor... nje katalog i sakte tani deklaron se ylli shndritshem qe shpertheu brenda trekendeshit, do shikohet perseri nga njeriu brenda 6000 vjeteve.”
Sipas kalendarit Freemason do te ndodhi pak mbas vitit 2000 dhe me te vertete do te ndodhe.

Anija kozmike e quajtur Galileo qe eshte duke ju afruar Jupiterit, nje yll i vogel me nje perberje gazesh te ngjashme me diellin tone, ka nje ngarkese prej 49.7 paund me plutonium qe supozohet se perdoret si bateri per te furnizuar anijen. Kur te perfundoje orbiten e tij finale ne dhjetor 1999, Galileo do leshoje ngarkesen e tij ne qender te Jupiterit. Presioni i pabesueshem qe do prodhohet, do shkaktoje nje reaksion te njejte me ate qe ndodh kur nje bombe atomike shperthehet nepermjet nje ndezesi te brendeshem. Plutoniumi do shpertheje ne nje reaksion atomik duke ndezur atmosferen prej hidrogjeni dhe heliumi te Jupiterit qe do rezultoje ne lindjen e nje ylli i cili po ashtu i eshte vene emri qe me pare, Luciferi. Bota do ta interpretoje si nje shenje te temerrshme fetare. Do permbushi profecine.
Ne te vertete eshte vetem nje demonstrim i aplikimit te cmendur te teknologjise nga Shoqeria Jason, gje qe mund edhe te mos funksionoje. Ata kane kryer prova te shumta per te garantuar suksesin por sidoqofte duke ju referuar dokumentave qe kam lexuar kur kam qene ne Inteligjencen e Marines, deklarohet se Projekti Galileo kerkon vetem 5 paund plutonium per te ‘ndezur’ Jupiterin dhe per te filluar epoken e akullit. Ngrohja globale eshte nje mashtrim. Eshte me e lehte per publikun qe te merret me te dhe ti japi me shume kohe elites sunduese perpara se paniku dhe anarkia te zevendesoje qeverine.
Por ne realitet temperaturat globale po behen gjithmone e me te ulta. Stuhite po behen me te fuqishme dhe me pak te parashikueshme. Majat e akullnajave neper Pole po zmadhohen. Zonat me klime te bute ku mund te mbillen dritherat po zvogelohen gjithmone e me shume. Hapesirat e shkretetirave jane duke u zgjeruar ne zonat tropikale.
Nje epoke e re akullnajash eshte duke u afruar dhe do ndodhe krejt pa pritur. Ne menyre simultane do hapet nje qemer ne Egjypt ku ndodhen shkrime antike mbi token. Hapja e qepenit do ndodhi ne mijevjecarin e ri. (Skam lajme te sakta per kete gje por di nje fakt qe celebrimet per mijevjecarin e ri ishin vendosur te beshin ne Egjypt ku do merrnin pjese gjithe personalitetet boterore. Cuditerisht fare pak perpara konfirmimit te plote, evenimenti u anullua. Pati zera qe ndodhi per shkak te zbulimit te dickaje ne afersi te piramidave, ku ishte dhe vendi ne te cilin do kryhej festa. –Darius). Nje feste madheshtore eshte planifikuar te zhvillohet nga Shoqeria e Mijevjecarit tek Piramidat e Egjyptit. Sipas numrit te 3 janarit te vitit 1989 te Arizona Daily Star “Presidenti i Amerikes, Bush po i kalon pushimet e vitit te ri ne Camp David, Maryland por mbas 10 vjetesh ai mund te jete ne Egjypt. Organizatoret e Shoqerise Millenium jane duke punuar per promovimin e festimeve te Mijevjecarit te Ri tek Piramida e Madhe e Keopsit ne Giza.”

Sekreti i pare qe dikush duhet te dije qe te filloje te kuptoje Misteret eshte qe anetaret e tyre besojne se ka vetem fare pak mendje te ndritura ne kete glob. Ata besojne se keto mendje i perkasin ekskluzivisht atyre. Filozofia qe pason eshte kendveshtrimi klasik i shoqerive sekrete ndaj njerezimit.

Kur nje person me intelekt te forte konfrontohet me nje problem qe kerkon perdorimin e arsyes, ai i qendron besnik pozicionit te tij dhe perpiqet te gjeje nje zgjidhje duke mbledhur prova qe i japin pergjigje pyetjeve qe shtrohen. Nga ana tjeter ata qe jane te papjekur, kur perballen me ndonje problem te vogel dorezohen menjehere. Pra ne rastin e pare personi mund te jete i kualifikuar te zgjidhi misterin e vete fatit te tij ndersa i dyti mund te terhiqet prej hunde si nje kafshe dhe ti mesohet gjuha me e thjeshte. Ashtu si bagetite ata jane komplet te varur nga bariu. Me pak fjale intelektit te spikatur i mesohen Misteret dhe e verteta spirituale ezoterike. Ndersa masave ju mesohet interpretimi ezoterik i drejtperdrejte. Ndersa masat i falen 5 shqisave, ata pak te zgjedhur observojne dhe dallojne ne gjirin midis tyre simboliken e ngurte te te vertetes se madhe abstrakte.

I Nisuri i zgjedhur komunikon direkt me Zotat [Alienet?] te cilet ju pergjigjen mbrapsht. Masat sakrifikojne bagetite e tyre neper altare idhujsh te gurte qe as degjojne dhe as flasin. Te zgjedhurve ju jepet dituria e Mistereve dhe ndricohen, ja pse ata quhen Illuminati, ruajtesit e “Sekreteve te Koherave”.

Tre shoqeri sekrete te koherave te hershme qe mund te lidhen direkt me pasardher modern jane Kulti i Roshaniya, Mithras dhe e kunderta e tyre Ndertuesit. Ata kane shume gjera te perbashketa me Freemasonet e sotem si dhe me disa krahe te ndryshem te Illuminatit. Ne rastin konkret, te perbashketa per Vellazerine [ne kohet moderne nuk quhet me e tille por thjesht Organizate] pra per Organizaten jane; rilindja simbolike ne nje jete te re duke kaluar me pare neper porten e vdekjes gjate Nisjes; termi Luani dhe Shtrengimi i Putres se Luanit ne shkallet e Master Mason, tre shkallet e te cilit jane te njejta me ritet e lashta masonike, perpara se te shtoheshin shkallet e mevonshme; shkalla e shtate shkallezimeve dhe se fundit Syri qe Sheh Cdo Gje.

E nje interesi te vecante eshte nje shoqeri e fuqishme e koheve te lashta ne Afganistan e quajtur Roshaniya – te ndricuarit. Ka referenca aktuale per kete kult mistik qe shkojne mbrapa ne kohe deri tek Shtepia e Urtesise ne Kairo. Parimet kryesore te ketij kulti ishin; zhdukja e prones private, eleminimi i fese, eleminimi i shteteve si kombe, besimi se ndricimi u shpernda nga Qenia Supreme e cila deshironte nje klase perfekte burrash e grash per te marre ne dore drejtimin dhe organizimin e botes, besimi ne nje plan per te riformuar strukuren shoqerore te botes duke marre fillimisht kontrollin mbi vende individuale nje e nga nje dhe besimi qe mbasi te arrihet shkalla e katert mund te komunikohet direkt me Mbikqyresin e Panjohur i cili shperndare njohuri tek te Nisurit gjate koherave. Dhe keshtu te Urtet do e pranojne edhe njehere Organizaten.

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: KUSH JANĖ MASONĖT?   Wed Apr 02, 2008 3:46 am

Nje fakt i rendesishem qe duhet te kujtojme eshte qe lideret, qofshin te majte apo te djathte, jane nje grup i vogel, nje berthame e ngjeshur njerezish te cilet kane qene dhe vazhdojne te jene Illuminista ose pjestare te Organizates. Ata mund te kene qene ose mund te jene anetare te besimeve fetare kristiane ose cifute por kjo vlen vetem per te mbuluar qellimet e tyre te verteta. Ata i ofrojne besnikeri cdo vendi ndonese e kane perdorur nacionalizmin si arme per te arritur qellimet e tyre.
I vetmi preokupim qe ata kane eshte fitimi nje fuqie me te madhe ekonomike dhe politike. Ndersa qellimi perfundimtar i te gjithe grupeve eshte identik. Ata jane te vendosur per ti dhene vetvehtes nje kontroll te padiskutuar monetar, burime natyrore si dhe fuqi politike ne te gjithe planetin. Ata kane per qellim te kthejne boten ne nje koncept te tyren te shtetit totalitar socialist. Gjate ketij procesi ata do eleminojne Kristianet, Cifutet dhe Ateistet. Ju sapo mesuat nje, por vetem nje nga Misteret.

Roshaniya e quan veten e saj dhe Urdheri. Te Nisurit kryejne nje betim qe i cliron ata nga detyrimi i cdo besnikerie pervec asaj ndaj Urdherit. Ja si eshte ky betim; “E detyroj veten time me nje heshtje te plote dhe besnikeri te patundshme ndaj Urdherit...I gjithe njerezimi qe nuk mund te identifikoje veten e tij me shenjat tona sekrete, eshte preja jone e ligjshme.” Betimi ne esence vazhdon te mbetet i njejte edhe sot e kesaj dite. Shenja sekrete ishte prekja e ballit me kurrzin e dores nga jashte ndersa kunderpergjigja ishte te kapje veshin me gishta dhe te mbeshtesje berrylin tek dora tjeter e bere grusht. A ju tingellon familjare kjo shenje? Urdheri eshte Urdheri i Kalvarit. Kulti predikonte qenien e nje gjendje shpirterore ndryshe nga forma jetesore qe njohim ne. Shpirti mund te vazhdonte te ishte i fuqishem ne toke nepermjet pranise se tij tek njeri prej anetareve te Urdherit por vetem nese vete shpirti kishte qene nje anetar i Urdherit perpara vdekjes. Ne kete menyre anetaret e Urdherit moren fuqi nga shpirterat e anetareve te vdekur.
Roshaniya mori ne gjirin e saj udhetare si te Nisur dhe i dergoi ata qe te gjeni kapituj te tjere te Urdherit. Mendohet se Assassins (Vrasesit) ishin nje krah i Roshaniya. Degezime te Roshaniya ose “te te ndricuareve” ose te Illuminatit ekzistonin dhe vazhdojne te ekzistojne kudo. Njera nga rregullat ishte mosperdorimi i te njejtit emer dhe sidomos shmangia e te permendurit te ILLUMINATI. Ky rregull eshte ne fuqi edhe sot. Mendoj se eshte thyerja e ketij rregulli ajo qe coi ne rrezimin e Adam Weishaupt.

Njeri nga sekretet me te medhenj te te gjithe koherave eshte historia e vertete e Grailit te Shenjte, manteli i Jezusit, mbeturinat e Kryqit te Kryqezimit dhe fakti nese Jezusi aktualisht vdiq apo mbijetoi dhe solli ne jete edhe nje femije. Shume mite qe rrethojne Kalorsit e Tempullit [Knights Templar] ne lidhje me kete relik si dhe shume mite te tjera qe na vijne nga historia kane te pakten disa elemente te bazuara ne fakte reale. Nese burimet e mija te informacionit jane te sakta, Kaloresit e Tempullit kane mbijetuar sot e kesaj dite si nje degezim i Illuminatit dhe ruajne keto relike te cilat mbahen ne nje vend te te ditur vetem prej tyre.

Ne dime se Templaret jane Illuminati sepse Freemasonet absorbuan dhe mbrojten ata qe i shpetuan persekutimit te kishes ne France, ashtu sic Freemasonet do mbronin Adam Weishaupt shekuj me mbrapa. Knights Templar ekzistojne sot e kesaj dite si nje shkalle e larte e Freemasonerise perbrenda Urdherit te Tempullit. Ne fakt vetem Knights Templar eshte nje degezim i Urdherit te Kalvarit. Shoqeria Demolay eshte nje degezim i Freemasonerise qe shenjteron kujtimin e persekutimeve te bera ndaj Knights Templar dhe ne menyre te vecante te liderit te tyre Jacques deMolay. Kete gje e di mire sepse kam qene nje anetar i Shoqerise Demolay kur kam qene i ri. Gjithmone ne kam dashur shume misterin dhe ritualin. U shkeputa nga kjo Shoqeri kur familja ime u transferua ne nje zone ku nuk kishte asnje lozhe afer. Edhe sot e kesaj dite besooj se pjesmarrja ime ne Shoqerine Demolay ka qene arsyeja per perzgjedhjen time ne rradhet e Inteligjences se Sigurise se Marines.

Sipas pjestareve te komunitetit te Inteligjences, kur Rendi i Ri Boteror do jete i konsoliduar, reliket do nxirren nga vendi i fshehte dhe do bashkohen me Shtizen e Fatit dhe, sipas legjendes, do i japin sunduesit te botes nje fuqi absolute. Kjo gje mund te konfirmoje besimin qe na vjen nga shekuj te kaluar dhe qe pershkruan domethenien e ketyre relikeve nese bashkohen ne doren e nje njeriu te vetem. Kjo shpjegon dhe kerkimin e deshperuar te Hitlerit gjate Luftes se Dyte Boterore per keto relike.

Kaloresit e Tempullit jane themeluar diku nga shekulli i 11-te, ne Jeruzalem nga Te Urtet e Sionit [Prieure de Sion] me qellimin e vetem per te ruajtur reliket e mbetura te Jezusit dhe per te siguruar nje mbrojtje ushtarake per udhetaret fetare gjate pilgimazhit te tyre per ne Qytetin e Shenjte.

Te Urtet e Sionit ishin nje Urdher fetar i themeluar ne Malin Sion ne Jeruzalem. Urdheri i vuri qellimin vetes qe te mbronte dhe te rregjistronte trashegimine e Jezusit dhe te Shtepise se Davidit. Duke perdorur cdo rruge dhe menyre te mundeshme Te Urtet e Sionit arriten te gjenin dhe te merrnin cdo relik te mbetur. Keto relike ju besuan per ti ruajtur Kaloresve te Tempullit. Jam i mrekulluar me autoret e librit Holy Blood, Holy Grail dhe informacionin qe ata kane zbuluar. Por me shume jam i shtangur nga paaftesia e tyre per te vene sebashku pjeset e mozaikut. Thesari i fshehur ne France nuk eshte thesari i Tempullit te Izraelit. Eshte vete Holy Grail, manteli i Jezusit, pjeset e mebtura nga Kryqi i Kryqezimit dhe, sipas informacioneve qe kam, mbeturina kockash te dikujt. Nese me kane thene te verteten, atehere realiteti i atyre kockave do trondisin boten mbare nga themelet. Reliket jane te fshehura ne France. E di vendin se ku dhe po ashtu e dine dhe autoret e librit, por ata nuk e dine qe ne fakt e dine vendin.

Adam Weishaupt ishte nje prift jezuit dhe nje i Nisur i Illuminatit. Dega qe ai themeloi ne Gjermani ishte e njejta ajo qe diskutuam me siper. Lidhja me jezuitet eshte shume e rendesishme sic do e shikoni me vone ne kete material. Studiuesit ne pergjithesi bien dakort qe ai u financua nga Shtepia Rothschild. Weishaupt mbronte idene e zhdukjes se prones private, zhdukjen e patriotizmit, zhdukjen e te gjitha qeveria nacionale, zhdukjen e pasurise se trasheguar, zhdukjen e jetes familjare si nje qelize ku jane mbeshtetur te gjitha civilizimet si dhe zhdukja e cdo forme besimi fetar ekzistues ne menyre qe ideologjia e totalitarizmit mund te imponohet kollaj mbi njerezimin.

Ne te njejtin vit kur ai themeloi Illuminatin, Weishaupt publikoi Pasurine e Kombeve, libri i cili krijoi bazat e Kapitalizmit dhe te Revolucionit Industrial. Nuk eshte aspak rastesi qe Deklarata per Pavaresi eshte shkruar ne te njejtin vit. Ne anen e perparme te Stemes se Madhe te Shteteve te Bashkuara kush eshte i mencur se ka te veshtire te dalloje Syrin qe Sheh Cdo Gje si dhe shenja te tjera te Vellazerise se Gjarperit.

Cdo doktrine ishte e njejta. Te dhenat dhe studimet konfirmojne se Illuminati i Weishaupt ishte i njejte me Te Ndricuarit e Afganistanit dhe kulte te tjera qe e quanin veten e tyre “te ndricuar”. Alumbradosit e Spanjes ishin te njejte me Guerinetet e Ndricuar te Frances. Ne Shtetet e Bashkuara ata njiheshin me emrin Klubi Jakobin. Sekrete mbi sekrete dhe vetem sekrete... por gjithmone berthama ishte Vellazeria.

Mendoj se Weishaupt u tradhetua dhe u manipulua qe te persekutohej sepse ai injoroi rregullin qe fjala Illuminati ose ekzistenca e Vellazerise nuk duhej te eskpozohej kurre ne publik. Megjithate ekspozimi qe ai beri pati nje vlere te madhe per vete Vellazerine sepse ju lejoin atyre te shperndanin lajmin qe Illuminati ekziston por qe u shkaterrua dhe nuk eshte me pjese e realitetit. Kjo i mundeson anetareve te tij qe te kundershtojne idene e konspiracise. Ne kete rast mund te jete dhe ana tjeter e medaljes qe Weishaupt nuk u tradhetua por veproi sic u urdherua te vepronte.

Ai ka thene: “Fuqia me e madhe e Urdherit tone qendron tek fshehtesia e tij, asgje nuk ndodh ne emer te tij dhe gjithmone mbulohet nga nje emer tjeter dhe profesion tjeter.”

Dyshimet se organizatat Freemasone u infiltruan nga Illuminati gjate periudhes se Weishaupt jane mbrockulla. Freemasonet ne rrangjet e tyre te larta gjithmone kane perbere zemren e Illuminatit dhe kjo eshte arsyeja pse i moren ne mbrojtje dhe i fshehen me aq deshire pjestaret e grupit te Weishaupt. Ju nuk besoni me te vertete qe nese Freemasonet do ishin nje organizate e thjeshte vellazerore do rrezikonin aq shume te fshihnin ne gjirin e tyre anetare te nje organizate te jashteligjshme dhe te denueshme nga gjithe monarkite e Europes. Jane vete autoret Freemasone ata qe shperndane mitin qe Adam Weishaupt ishte themeluesi i Illuminatit dhe se Illuminati u shkaterrua qe te mos rilinde me kurre.

Ne vitin 1826 nje Amerikan Freemason shkruajti nje liber qe zbulonte sekrete te Masonerise, te quajtur Ilustrime te Freemasonerise. Njeri nga sekretet qe ai nxorri ne shesh ishte qe misteri i fundit ne maje te piramides Masonike eshte Falja [adhurimi, lutja] ndaj Luciferit. Ne kemi mesuar te verteten mbi sekretin e “historise se vrasjes se Hiram Abif.” Hiram Abif perfaqeson inteligjencen, lirine dhe te verteten dhe u godit me furi ne qafe nga nje vizor qe perfaqeson ndrydhjen e fjales se lire nga kisha; me pas ai u godit ne zemer nga nje katror qe perfaqeson ndrydhjen e besimit nga Shteti; dhe sefundi u godit ne koke nga nje cekic qe perfaqeson ndrydhjen e inteligjences nga masat. Ne kete menyre Freemasoneria barazon Kishen, Shtetin dhe masat me Tiranine, intolerancen dhe injorancen. Ajo qe Morgan [autori i librit] beri publike ishte Freemasonet ishin te betuar te hakmerreshin per Hiram Abif dhe se plani i tyre ishte te rrezonin Kishen , Shtetin dhe lirine e masave. Nxjerrja ne shesh e ketyre fakteve shkaktoi nje levizje te fuqishme anti-masonike. Dhe kjo levizje u kthye ne nje terbim te vertete kur u mesua se autori, William Morgan, u gjet i mbytur ne Liqenin e Ontarios. Pretendohet se kjo u be nga anetaret masone por edhe sot e kesaj dite ata e mohojne nje fakt te tille. Betimi qe kryhet ne momentin e Nisjes percakton qarte qe nese nxirren sekretet atehere i Nisuri do vritet. Fakte te tilla bene qe levizja masonike te pesonte nje humbje te madhe anetaresie dhe duke filluar nga viti 1800 deri ne vitin 1840 rradhet e saj rane ndjeshem. Pra zgjati vetem 40 vjet dhe ne vitin 1840 partia anti-masonike u shperbe. Koha eshte ilaci me i mire apo jo?

Ne dime qe Freemasonet Britanike jane nje grup qe i sherbejne vetem vetvehtes dhe qe diskriminojne ne favor te perfitimeve personale per vende pune, emerime me te mira, kontrata apo karriera. Organizatat Freemasone angleze jane perdorur nga KGB-ja per te infiltruar dhe marre nen kontroll Inteligjencen Britanike. Inteligjenca Britanike eshte nje sinonim i Shtepise Catham, e njohur ndryshe si Instituti Mbreteror per Punet e Jashteme, organizata meme e Keshillit per Marrdheniet me Jashte ne Shtetet e Bashkuara. Policia shteterore angleze, Scotland Yard urdheroi personelin e saj qe te mos anetaresohej tek Masonet duke ju druajtur faktit qe e njejta gje do i ndodhte dhe atyre. Natyrisht qe ju keni degjuar gjithe jeten tuaj tju thuhet se Freemasonet jane nje organizate vellazerore pozitive dhe e perkushtuar ne sherbimet shoqerore. Pra beni mire te lexoni keto qe shkruajta me siper o njerez te pafajshem.

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: KUSH JANĖ MASONĖT?   Wed Apr 02, 2008 3:47 am

Mbase lozha me e njohur Freemasone eshte lozha P2 ne Itali. Ky grup ka qene i implikuar ne cdo gje, qe nga vjedhjet dhe grabitjet e rendomta deri tek vrasjet. P2 eshte e lidhur direkt me Vatikanin, Kaloresit e Maltes [Knights of Malta] dhe me Agjensine Qendore te Inteligjences [CIA] ne Amerike. Eshte shume e fuqishme dhe e rrezikshme. Lozha P2 ja ka dale mbane te infiltroje Vatikanin dhe me nje rezultat domethenes. Papa John Paul II ka hequr mallkimin ndaj Freemasonerise. Shume pjestare te rangut te larte te Vatikanit tani jane Freemasone.

Pra mund tju them me plote gojen qe Freemasoneria eshte nje nga organizatat me djallezore dhe te temerrshme ne faqen e dheut. Masonet jane lojtaret kryesore ne luften per dominimin e botes. Grada 33 eshte ndare ne dy pjese. Njera nga pjeset permban berthamen e Illuminatit Luciferian ndersa pjesa tjeter permban ata qe nuk kane dijeni per tjetren.

Te gjithe oficeret e inteligjences per te cilet kam punuar kur isha ne Inteligjencen e Marines ishin Masone. Sic e thashe me siper, besoj se anetarisa ime ne Shoqerine DeMoley kur kam qene i ri, ka qene arsyeja qe u zgjodha si pjestar i Sigurise dhe Inteligjences se Marines. Sidoqofte ky eshte mendimi im.

Kisha nder mend te sqaroja me detaje lidhjet e P2 me te Urtet e Sionit, Vatikanin, CIA, organizaten per nje Europe te Bashkuar dhe Grupin Bilderberg. Per fat te mire, Michael Baigent, Richard Leigh dhe Henry Lincoln, ma kaluan. Them per fat te mire sepse ata konfirmuan theniet e mija qe kam publikuar me pare.

“Qeveria Sekrete” per te cilen CIA kishte planet e saj njoftoi agjentet qe kishte ne brendesi te Vatikanit. Ju duhet te lexoni Holy Blood, Holy Grail si dhe Trashegimine Mesianike, te dyja nga Baigent, Leigh dhe Lincoln. Cdo librari me reputacion duhet ti mbaje keto libra. Midis faqeve 343 dhe 361 tek Trashegimia Mesianike ju mund te lexoni per aleancen e fuqisve e cila rezultoi ne krijimin e qeverise sekrete boterore.
Shume nga anetaret e Freemasonerise nuk jane ne dijeni qe Illuminati praktikon ate qe quhet “sekret perbrenda sekretit” ose “organizate perbrenda organizates” dhe kjo eshte njera nga qellimet e Nisjes. Nuk mund te shfajesoj asnje nga anetaret apo ata qe anetaresohen ne nje shoqeri pa patur idene ose pa mesuar me pare cdo gje mbi ate organizate. Kjo eshte me te vertete nje budallallek. Vetem ata qe jane ne krye dhe qe kane kaluar cdo sprove, dine se cfare fshehin Masonet dhe si rrjedhim eshte e pamundur per ata qe jane jashte ketij rrethi vicioz te mesojne me shume detaje per grupin. Clidhje ka kjo me anetaret e rinj ose ata qe jane anetare aktuale por qe nuk kane dijeni per sekrete te tilla? Asgje pervec faktit qe shtohen budallenj me bollek. Ne kundershtim me autoret te cilet nga frika kane kerkuar ndjese ndaj Freemasoneve, une refuzoj ti shfajesoj ata nga detyrimi dhe faji. Freemasonet di kushdo tjeter jane pergjegjes per pastertine e shtepive te tyre. Banori i nje shtepie sekrete perbrenda nje shtepie sekrete e perseri perbrenda nje tjeter shtepie sekrete nuk mund ta mbaje ate paster nese nuk mund te shikoje numrin e dhomave ose ate qe ato permbajne. Shtepia e tyre eshte nje vend i ndyre qe kuterbon. Nese mua me ndodh ndonje gje, drejtoini syte nga Masonet. Besoj se ata kane vrare me pare dhe kjo do ndodhi perseri ne te ardhmen.

Qellimi i tyre eshte te sundojne boten. Doktrina e ketij grupi nuk eshte demokracia or komunizmi por nje forme e fashizmit. Doktrina eshte nje socializem totalitar. Ne kete pike sejcili duhet te hapi syte dhe te mendoje ne menyren e duhur. Illuminati nuk jane Komunista ndersa disa Komunista jane Illuminati. (1) Monarkia [teza] u perball me Demokracine [antiteza] ne Luften e Pare Boterore qe rezultoi me formimin e Komunizmit dhe te Lidhjes se Kombeve [sinteza]. (2) Demokracia dhe Komunizmi [teza] u perballen me Fashizmin [antiteza] ne Luften e Dyte Boterore dhe qe rezultoi ne nje organizate akoma me te fuqishme te Kombeve te Bashkuara [sinteza]. (3) Kapitalizmi [teza] tani po perballet me Komunizmin [antiteza] dhe rezultati do jete nje Rend i Ri Boteror totalitar socialist [sinteza].
Ne vitin 1953 raporti i Komitetit Investigativ te Senatit te Kalifornise mbi Edukimin deklaroi: “I ashtuquajturi Komunizmi modern eshte mesa duket e njejta konspiraci hipokrite per te shkaterruar civilizimin qe eshte themeluar nga Illuminati dhe qe ngriti koken ne vendin tone ne momente kritike te historise perpara se te adoptohej Kushtetuta jone. “ Senati i Kalifornise e kuptoi qe komunizmi eshte veper e Illuminatit. Por ata deshtuan ne te kuptuarin e faktit qe Keshilli i Mardhenieve me Jashte dhe Komisioni Trilateral jane po ashtu veper e Illuminatit. Ju DUHET te filloni te mendoni ne menyre te drejte. Armiku nuk eshte komunizmi, eshte Illuminati. Komunistet sdo jene me te lumtur se ne me Rendin e Ri Boteror.
Shpresoj tju bej te kuptoni qarte se shumica e shoqerive moderne sekrete dhe sidomos ato qe praktikojne shkalle te Nisjes dhe ky eshte celesi, jane ne te vertete shoqeri me nje qellim te vetem. Ju mund ti quani ato me cfare do emri qe deshironi; Urdheri i Kalvarit, Shoqeria Jason, Roshaniya, Qabbalah, Knights Templar, Knights of Malta, Knights of Columbus, Jezuite, Masone, Urdheri i Lashte dhe Mistik i Rosea Crucis [Rosicrusianet], Illuminati, Partia Naziste, Partia Komuniste, Anetaret Ekzekutiv te Keshillit per Mardheniet me Jashte, Grupi, Vellazeria e Dragoit, Rosicrucianet, Instituti Mbreteror i Mardhenieve Nderkombetare, Komisioni Trilateral, Grupi Bilderberg, Shoqeria Sekrete e Hapur dhe Miqesore [Vatikani], Russell Trust, Kafka dhe Kockat, Lista dhe Celesi, Urdheri, jane te gjithe te njejte dhe te gjithe punojne drejt nje qellimi te caktuar, Nje Rend i Ri Boteror.
Sidoqofte shume prej tyre nnuk bien dakort se kush ekzaktesisht do sundoje ne kete Rend Te Ri Boteror dhe kjo shkakton ate qe disa here ata veprojne ne drejtime te kunderta ndonese ne linje te pergjithshme procedojne drejt te njejtit qellim. Nje shembull konkret eshte Vatikani qe do qe Papa te drejtoje koalicionin boteror. Disa duan Lordin Maitreya qe te drejtoje Rendin e Ri Boteror. Lordi Maitreya eshte nje nga lojtaret kryesore qe del sipas deshmive te personave qe e kane pare ne takimin ne nje anije ne Malte me Bushin dhe Gorbacovin si dhe 10 lidere te tjere rajonal, koka te rendesishme te Rendit te Ri Boteror. “Rreth 200 personalitete nga e gjithe bota moren pjese ne nje konference te madhe te ideuar nga Maitreya ne Londer ne 21 dhe 22 prill te vitit 1990. Perfaqesues te qeverive [perfshi edhe USA], pjestare te familjeve mbreterore, lidera fetare dhe gazetare, te gjithe ata qe ishin takuar me pare me Maitreya moren pjese ne kete konference.

Dikush ka shpenzuar dhe nje sasi te madhe parashe per te deklaruar pranine e vet ne kete konference. Papa duhet te aprovoje nese Maitreya eshte i zgjedhuri ose jo por sidoqofte kjo do permbushte profecine e Bibles ne Librin e Apokalipsit qe thote se bisha e pare do i jepet fuqia nga Roma. Nese ju mund te interpretoni Biblen si une atehere ju do e shikoni qarte qe Papa do jete fituesi dhe sunduesi ne rrolin e bishes se dyte.

Ne vitin 1952 u krijua nje alenance per here te pare ne histori duke i bashkuar gjithe grupet. Familjet e Zeza, Illuminiati [urdheri], Vatikani dhe Freemasonet tani punojne sebashku per te sjelle Rendin E Ri Boteror. Ata te gjithe do pretendojne qe jane te pafajshem dhe do bejne cdo gje qe kane ne dore dhe ne fuqine e tyre per te shkaterruar kedo qe guxon te thote te kunderten. Pa dyshim qe mbas botimit te ketiji libri une do vihem ne shenjester prej tyre.


_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: KUSH JANĖ MASONĖT?   Wed Apr 02, 2008 3:47 am

Ju mund te vini re ne paragrafet e sapo permendura qe ata qe jane te listuar ketu nuk jane ose duket sikur nuk jane praktikante te shkalleve te Nisjes. Kjo eshte per syte e publikut. Shikoni Keshillin e Mardhenieve me Jashte. Disa anetare ne fakt sepse pjesa me e madhe nuk sherben ne Komitetet Ekzekutive. Ata asnjehere nuk kalojne ne asnje lloj Nisje. Ata jane vete pushteti baze dhe perdoren per te fituar konsensusin e opinionit. Pjesa me e madhe nuk jane aspak anetare por ju krijohen rrethanat qe tju duket se jane ne te vertete anetare. Ne realitet ata jane duke u perdorur dhe kete gje ata ose nuk duan ose nuk arrijne ta kuptojne. Komiteti Ekzekutiv eshte nje berthame e brendeshme bashkepuntoresh intim, anetare te nje shoqerie sekrete te quajtur Urdheri i Kalvarit, e njohur ndryshe dhe si Shoqeria Jason, e perkushtuar ne nje qellim te vetem. Anetaret jane nje rreth i jashtem ku qendra vepron sipas interesave te saja, patronazhit dhe presionit shoqeror. Ne kete menyre ata bene per vete Henry Kissinger. Rockefeller i ka Kissinger nje shume prej 50 mije dollaresh ne fillim te viteve 50-te shume qe perbente nje pasuri te vertete ne ate kohe dhe e beri Henry nje anetar te Keshillit per Mardheniet me Jashte. Cdokush ne rrethin e jashtem qe nuk ndjek vijen qe duhet perjashtohet dhe kjo behet nje mesim per ata qe mbeten. A e kujtoni deshiren e madhe njerezore per te qene pjestar i te Perzgjedhurve? Ky eshte principi qe ata ndjekin.

Pushteti i vertete jane ata njerez te cilet rekrutohen pa dallim nga shoqerite sekrete te Harvardit dhe Yale e njohur ndryshe si Kafka dhe Kockat dhe Lista dhe Celesi. Te dyja shoqerite jane dege sekrete (e njohur ndryshe dhe si Vellazeria e Vdekjes) e asaj qe njihet historikisht si Illuminati. Ata jane te lidhur me organizatat meme ne Angli (grupi i Universitetit te Oksfordit dhe sidomos me Kolegjin e Te Gjithe Shpirterave) dhe Gjermani (Shoqeria Thule e quajtur po ashtu Vellazeria e Vdekjes). E mesova kete gje kur isha ne Inteligjencen e Marines. Nuk kam qene ne gjendje te kuptoja pse disa nga pjestaret e Komitetit Ekzekutiv nuk ishin te listuar tek “Adresat” e Kapitullit 322 te Shoqerise Kafka dhe Kockat deri sa lexova Njerezit e Urte nga Walter Isaacson dhe Evan Thomas. Nen ilustrimin #9 ne qender te librit ju do te gjeni foton e “Lovett me skuadren e Yale, ne te djathte siper dhe nje tjeter ne plazh: Nisja e tij tek Kafka dhe Kockat u krye ne nje baze ushtarake ajrore afer Dunkirk.” Kam zbuluar se anetare te ketyre dy shoqerive ishin zgjedhur nen nje praktike rutine e bazuar ne meritat e mbas kolegjit dhe nuk ishte kufizuar vetem te studentat e Harvardit apo Yale.

Vetem anetare te Urdherit bejne Nisje ne Urdherin e Kalvarit, shoqeria Jason qe perben anetaret ekzekutiv te Keshillit per Mardheniet me Jashte si dhe vete Komisionin Trilateral. Anetaret ekzekutive te Keshillit per Mardheniet me Jashte jane te zgjedhurit e vertete ne kete vend. George Bush eshte nje anetar i Urdherit. U habitet? Nuk keni pse. Babi i tij ishte po ashtu anetar dhe qe ndihmoi ne financimet ndaj Hitlerit.

Eshte e rendesishme te dini qe anetaret e Urdherit kryejne nje betim i cili i detyron ata te jene jashte cdo aleance me cdo komb, mbret apo qeveri ose kushtetute dhe kjo perfshin edhe mohimin e cdo betimi qe mund tju jete kerkuar te bejne me pare. Ata betohen per besnikeri ndaj Urdherit dhe qellimit te tij, Rendi i Ri Boteror. George Bush nuk eshte nje qytetar besnik ndaj Shteteve te Bashkuara por eshte besnik vetem ndaj shkaterrimit te USA dhe themelimit te Rendit Te Ri Boteror. Sipas betimit qe kreu Bushi kur u Nis ne Kafka dhe Kockat, betimi qe beri kur mori postin e presidentit nuk ka asnje vlere.

Komisioni Trilateral eshte nje grup elitar, perfaqesues te rreth 300 bizneseve, politikane dhe intelektuale vendim marres nga Europa Perendimore, Amerika e Veriut dhe Japonia. Kjo nderrmarje eshte nje agjensi private qe punon per te ndertuar nje bashkepunim politik dhe ekonomik midis tre rajoneve. Projekti i tyre i madh te cilin nuk e fshehin me eshte vetem nje, Rendi i Ri Boteror.

Komisioni Trilateral ishte ideja e themeluesit te tij, manjatit bankar amerikan David Rockefeller. Arsyeja e vertete per formimin e tij ishte mohimi i pushtetit te Keshillit per Mardheniet me Jashte si rezultat i pakenaqesise se popullsise ndaj Luftes ne Vietnam. Arsyeja e vertete per te kaluar ne Komisionin Trilateral ishte e njejte sikur te fusje ne gare dy kuaj. Dyfishon shanset e fitores. Pushteti i vertete ka mbetur ne doren e Keshillit per Mardheniet me Jashte. Familja Rockefeller ka qene dhe do jete gjithmone mireberesi i te dyja organizatave. Rockefeller ndonese eshte i pushtetshem, nuk eshte ne kontroll as ne kete vend dhe as ne vende te tjera. Celesi i pushtetit te VERTETE eshte fakti qe Rockefeller futi agjentet e tij ne nje mbledhje te Grupit Bilderberg ne vitin 1972 ku hodhi idene per krijimin e nje grupi privat me lidera trepalesh [trilateral].
Grupi Bilderberg u lekunden para idese dhe njeriu i Rockefeller Zbigniew Brzezinski mblodhi firmat per anetaresine dhe organizoi Komisionin Trilateral ne vitin 1972 dhe jo ne vitin 1973 sic deklaron vete Komisioni.

Nje pike kyce i rrezikut qe paraqet Komisioni Trilateral eshte “Paqja Themelore” e shkruar per ta nga Profesori i Harvardit Samuel P.Huntington ne mes te viteve 70-te. Ne leter, profesori Huntington rekomandon se demokracia dhe zhvillimi ekonomik duhet te zhvleftesohen sepse jane ide te vjetra. Ai shkruajti ne bashke autoresi, librin Krizat e Demokracise; “Ne kemi arritur ne perfundimin se rritja ekonomike ka kufij te deshirueshem dhe po ashti edhe zgjerimi i demokracise politike. Nje qeveri te ciles i mungon autoriteti, ka pak aftesi per te impnuar mbi njerezit sakrifica qe jane te domosdoshme ne raste krizash kataklizmike. “

...Kujtohuni qe George Bush ka qene anetare i Komisionit Trilateral dhe dha doreheqjen vetem qe te behej i pershtatshem per postin e presidentit. Ai beson me shpirt ne idete dhe idealet e Komisionit. Ne kemi zgjedhur nje president qe beson se demokracia dhe zhvillimi ekonomik duhen zhvleftesuar. Mund tju them me plote gojen se ai tani eshte duke punuar drejt ketij qellimi. Bush vazhdon te jete nje anetar i Urdherit dhe i Keshillit
Shoqeria JASON ose shkenctaret e Jasonit e ka marre emrin e saj nga legjenda e Jasonit dhe Lekures se Arte (Kujtoni Legjenden e Argonauteve –Darius) dhe eshte nje dege e Urdherit te Kalvarit nje nga shkallet me te larta te Illuminatit. Lekura e Arte per anetaret e Jasonit merr kuptimin e te vertetes. Jasoni perfaqeson kerkimin e te vertetes. Megjithate emri JASON shkruhet me germa te medhaja kur flitet per Shoqerine Jason. Vete emri Jason si dhe Lekura e Arte mund te kene nje kuptim akoma dhe me te fshehte pasi e hasim shpesh gjate rrjedhes se historise neper shoqeri te ndryshme sekrete.

Sipas dokumentave sekrete qe kam lexuar thuhet se Presidenti Eisnhower kishte ngarkuar Shoqerine JASON per te ekzaminuar te gjithe te dhenat, faktet, genjeshtrat dhe mashtrimet per te gjetur te verteten mbi ceshtjen aliene.

Themeluesit e Grupit JASON (Jo te njejte me Shoqerine JASON) perfshin anetare te te famshmit Projekti Manhatan qe bashkoi pothuajse te gjithe fizikantet me ne ze te vendit per te ndertuar bomben atomike gjate Luftes se Dyte Boterore. Grupi ishte i perbere ne shumicen e tij nga fizikiante teoriciene dhe qe ishte pjesa me elitare e komunitetit shkencor te Shteteve te Bashkuara. Deri ne vitin 1987, anetaresia perfshinte kater fitues te cmimit Nobel. Sot JASOn vazhdojn ti ofroje nj ndihme shkencore qeverise qe ska ku e gjen ne vend tjeter. Ata mbase jane i vetmi grup shkencor qe njeh me hollesi gjendjen e vertete te zhvillimit teknologjik te Amerikes.

JASON eshte i ndrydhur nga ajo qe duket si nje fshehtesi e kote. Grupi refuzon te nxjerre emrat e anetareve te tij. Asnje nga anetaret nuk perfshin emrin e JASON ne kurrikulumin e tyre. Duke punuar teresisht mbrapa skenes, JASON ka drejtuar vendim me te rendesishme per sigurine kombetare. Kjo perfshin, por qe nuk eshte e kufizuar vetem ketu, Luften e Yjeve, luften me nendetese si dhe parashiket per efektin e seres [green house]. Anetaret e JASON paguhen 500 $ ne dite per rrolin e tyre si keshilltare. Sipas dokumentave qe kam lexuar JASON kane parashikuar qe efekti sere do e coje planetin ne menyre te padiskutuar ne nje Epoke Akullnajash.

Sipas Pentagonit, JASON zene vendet me te larta dhe me akses sigurie me te madhe ne vend. Ata kane pozicionin protokollar te nje Admirali [rezerve] me dy yje ne rastet kur vizitojne ose udhetojne neper anijet per ne bazat ushtarake. E vetmja reference qe kam qene ne gjendje te zbuloj eshte ajo e Letrave te Pentagonit. Ne to thuhet se JASON ishin pergjegjes per disenjimin e barierres elektronike midis Veriut dhe Jugut te Vietnamit me qellimin per te bllokuar hyrjen e veriut Vietkongeve ne Jug gjate luftes se Vietnamit. Kam qene vete ne nje nga vendet ku ishte instaluar kjo mbrojtje dhe mund tju deklaroj qe nuk punonte.

Vello e sekretetit qe eshte hedhur mbi Grupin JASON eshte kaq e dendur dhe kaq e puthitur qe nga krijimi i tij saqe kur ndonje nga ata qe punon aty mendon se qeveria nuk eshte ne gjendje te ruaje sekretin atehere ata vendosin te rishikojne pozicionin e vete qeverise. Vete qeveria ka qene ne gjendje te mbroje sekretin e JASON, pervec nje rasti ndersa kur bie fjala per vete Grupin JASON, nje grup civil, asnjehere nuk ka dale fjala me e vogel prej tyre. JASON eshte e administruar nga Mitre Corporation. Kontratat qeveritare qe i jepen Mitre Corporation ne fakt i jepen vete shkenctareve te JASONIT. Kjo eshte bere per arsyen qe emri i JASONIT mos shfaqet kurre neper dokumenta dhe te terheqi ne kete menyre vemendjen e publikut.

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: KUSH JANĖ MASONĖT?   Wed Apr 02, 2008 3:49 am

Kush eshte diferenca midis Shkenctareve te JASONIT apo Shoqerise JASON dhe Grupit te JASONIT? Dokumentat qe kam lexuar i referohen shoqerise JASON saktesisht me keto fjale. Ne dokumentat publike e vetmja reference per JASON eshte ajo e Grupit JASON i administruar nga Mitre Corporation. Besoj se Shoqeria JASON eshte nje nga shkallet me te larta mbi Kafka dhe Kockat dhe Letra dhe Celesi ne Illuminati. Me fjale te tjera eshte nje nivel me i larte i Nisjes. Grupi JASON eshte nje organizate shkencore e formuar dhe e punesuar nga Shoqeria JASON dhe Qeveria Amerikane per arsye te qarta.

Di shume me teper per Shoqerine JASON dhe Grupin JASON por sdua te nderhyj ne punen e zotit Grant Cameron i cili ka kryer studime te medha ne lidhje me kete subjekt. Ai do e publikoje studimin e tij ne muajt qe vijojne. Ju garantoj se zbulimet e tija do ju lene me goje hapur.

Keshilli per Mardheniet me Jashte ka qene krahu kryesor i politikes se jashteme amerikane per me shume se gjysem shekulli. Keshilli per Mardheniet me Jashte eshte nje organizate private i ekzekutivit te bizneseve, shkenctareve, lidereve politike qe studiojne problemet globale dhe luajne nje rrol kyc ne zhvillimin e politikes se jashtme te USA. KMJ eshte nje grupet gjysem zyrtare me te fuqishme ne rrolin e Amerikes ne punet nderkombetare. Kontrollohet nga nje grup i zgjedhur me njerez te rekrutuar nga shoqerite Kafka dhe Kockat dhe Letra dhe Celesi te Harvardit dhe Yale te cilat nuk jane gje tjeter vecse nje kapitull i krahut sekret te Illuminatit te njohur me emrin Kapitulli 322 i Urdherit. Anetaret e Urdherit perbejne Komitetin Ekzekutiv e Keshillit per Mardheniet me Jashte mbasi me pare jane Nisur ne Urdherin e Kalvarit, i njohur ndryshe dhe si Shoqeria JASON.

Keshilli per Mardheniet me Jashte eshte nje organizate simoter e Insititutit Mbreteror Britanik i Puneve te Jashteme. Qellimi i tyre eshte Rendi i Ri Boteror. Ndonese ka ekzistuar si nje dinner club ne New York, nuk ka marre fuqine qe ka aktualisht deri ne vitin 1021 kur u shkri me Institutin Britanik dhe mori ndihmen financiare baze nga J.P.Morgan, Carnegie Endowment, familja Rockefeller dhe interesave te tjera bankare nga Wall Street.

Keshilli per Mardheniet me Jashte kontrollon qeverine tone. Gjate viteve anetaret e tij kane infiltruar te gjithe krahun ekzekutiv, Departamentiin e Shtetit, Departamentin e Drejtesise, CIA dhe kreret e larte ushtarake. Cdo drejtor i Agjensise Qendrore te Inteligjences ka qene nje anetar i KMJ. Shume nga presidentet qe nga koha e Roosevelt kane qene anetare te tij. Anetaret e KMJ dominojne kontrollin mbi shtypin dhe shumica, ne mos te gjithe gazetaret me ne ze te Amerikes jane pjestare. KMJ nuk eshte konform me politiken e qeverise ndersa qeveria eshte konform me politiken e KMJ.

Gjate kohes qe kam punuar ne Inteligjencen e Marines kam lexuar dokumenta top sekrete qe deklaronin se presidenti Eisenhower kishte caktuar gjashte nga pjestaret e Komitetit Ekzekutiv te KMJ per tju bashkangjitur nje paneli te quajtur Majestic-12 e njohur ndryshe dhe si Mazhoriteti Dymbedhjete per arsye sigurie. Majestic-12 eshte nje grup sekret qe supozohet se kontrollon informacionin mbi jashtetokesoret dhe projektet. Dokumenti percakton qe Eisenhower kishte caktuar po ashtu gjashte anetare nga krahu Ekzekutiv i qeverise te cilet ishin ne te njejten kohe dhe anetare te Keshillit per Mardheniet e Jashteme. Numri total i anetareve te Majestic-12 ishte 19, perfshi ketu Dr. Edward Teller dhe gjashte anetare nga grupi shkencor JASON. E perseris, eshte apo jo e vertete kjo gje varet vetem nga fakti i ekzistences se alieneve.

Knights of Malta kane luajtur nje rrol te fuqishem ne kete skenar. Ne vitin 1930 Gjenerali Smedley Butler u rekrutua qe te ndihmonte marrjen e Shtepise se Bardhe. Atij ju tha se kishin nevoje per popullaritetin e tij ne rradhet e ushtarakeve. Gjenerali Butler nxorri te palarat ne shesh duke treguar dhe emrat e disa amerikaneve te rendesishem si pjese e komplotit. Ne krye te listes ishte John J.Raskob i cili ishte anetari themelues i krahut Amerikan te Knights of Malta. Ai ishte drejtor i bordit te General Motors. Ne ate kohe ai ishte dhe thesaruajtesi i Knights of Malta ne Amerike. Seanca te kongresit u pergatiten per te degjuar fakte mbi komplotin por asnjeri nga ata qe u permenden, perfshi ketu dhe Raskobin nuk u thirren kurre per te deshmuar dhe si rrjedhoje nga senacat nuk doli asgje ne drite. Ndonese ju mund te gjeni te dhena per kete gje ne arkiven e Kongresit, keto gjera sdo i gjeni kurre neper librat e historise.

Eshte me rendesi te permendet qe episodi Iran-Contra (skandali i krijuar gjate vitin 1980 gjate administrates se Reganit me shitjen e armeve ndaj Iranit per te ndihmuar sandinistet e Nicaraguas per grushtin e shtetit – Darius) ka shume ngjashmeri me komplotin e vitin 1930. William Casey ishte nje anetar i Knights of Malta. William Casey me ndihmen e nenpresidentit Bush, Anne Armstrong dhe Donal Reagan bene qe Presidenti i Bordit te Keshillimit te Inteligjences me Jashte ti humbiste fuqia qe kishte dhe ne kete menyre Bush, Casey, North dhe te tjeret mund te kryenin punet e tyre te ndyra pa rene ne sy te askujt. Ata po ashtu kishin hartuar nje plan per te pezulluar Kushtetuten Amerikane dhe po beheshin gati ta implementonin kur u kapen. Keto fakte dolen nga degjimet por qe u eleminuan nga Kryetari i Komitetit, Senatori Daniel Inouye nga Hawai. Ju duhet te kuptoni qe nje pushtet i frikeshem ishte i pranishem ne te dyja skandalet dhe dy perpjekjet per te rrezuar qeverine e Shteteve te Bashkuara.

William Casey ka qene Drejtor i CIA-s. Ai ishte dhe anetar i KMJ. Casey ishte po ashtu nje Knights of Malta. Gjate zgjedhjeve presidenciale te Reganit, Casey drejtoi fushaten e tij elektorale. Me pas ai ishte drejtuesi i Komisionit te Sigurise dhe Shkembimeve ndersa gjate administrates se Nixon ka qene kreu i Bankes Export-Import.

Casey ujdisi financimin ndaj uzines se kamionave Kama River ne Bashkimin Sovjetik duke perdorur 90 % fondeve nga taksapaguesit amerikane. Kjo uzine prodhon kamiona ushtarake dhe motora tankesh per Ushtrine Sovjetike. Ka qene dhe ka mundesi qe vazhdon te jete uzina me e madhe ne bote dhe qe mund te prodhoje me shume kamiona te rende sesa te gjitha uzinat e Amerikes te marra sebashku. Besoj se Casey u vra.

Knights of Malta jane nje organizate boterore me tentakulat e shtrira kudo, biznese, banka, politike, CIA dhe oranizata te tjera te Inteligjences, P2, Fe, edukim, ligje, ushtri, fondacione, Agjensia Informative e Shteteve te Bashkuara, Kombet e Bashkuara si dhe nje numer i madh organizatash te tjera. Ata nuk jane me te vjetrit por nje nga me te vjetrit krah ekzistues te Urdherit te Kalvarit. Kreu boteror i Knights of Malta zgjidhet per gjithe jeten e tij me vete aprovimin e Papes. Knights of Malta kane kushtetuten e tyre dhe jane te betuar te punojne drejt vendosjes se Rendit te Ri Boteror me ne krye Papen. Anetaret e Knights of Malta jane po ashtu anetare te fuqishem te Keshillit per Mardheniet me Jashte dhe Komisionit Trilateral.

Vatikani eshte infiltruar gjate viteve nga Illuminati. Kjo provohet lehtesisht nga fakti qe ne vitin 1738 Papa Klementi XII leshoi nje urdher ne te cilin thuhej se cdo Katolik qe behej nje Mason duhej ckisheruar, nje denim ky shume serioz. Ne vitin 1884 Papa Leo XIII leshoi nje shpalle duke thene se Masoneria ishte nje nga shoqerite sekrete qe po perpiqej te ringjallte ritet dhe zakonet pagane dhe vendosjen e mbreterise se Satanait ne Toke. Piers Compton ne librin e tij Kryqi i Thyer zbulon gjurmet e infiltrimit te Kishes Katolike nga Illuminati. Ai ka gjetur perdorimin e Syrit qe Shikon Cdo Gje ne nje trekendesh te perdorur nga Katoliket dhe Jezuitet. Kjo u perdor ne stemen e Kongresit Eukarist ne Filadelfia ne 1976. Po ashtu u perfshi dhe nje pulle postale speciale te leshuar nga Vatikani ne vitin 1978 duke deklaruar keshtu fitoren perfundimtare te Illuminatit ndaj gjithe botes. Zoti Compton deklaron se Papa John XXIII mbante te veshur Syrin Qe Shikon Cdo Gje ne trekendesh ne kryqin e tij personal. Comton eshte i bindur se disa qindra prifterinj elitare Katolike, peshkope dhe kardinale jane pjestare te shoqerive sekrete. Ai citon nje artikull te nje gazete italiane qe liston me shume se 70 zyrtare te Vatikanit, perfshi sekretarin personal te Papes Paul VI, drejtorin e pergjithshem te Radio Vatikanit, kryepeshkopi i Firencez, prelati i Milanos, asistent redaktori i gazetes se Vatikanit, disa peshkope italiane dhe abati i Urdherit te St. Benedict. Keta jane ata qe njihen ne Itali. Por gjeresisht besohet se ky Pape, John Paul XXIII eshte nje pjestar i Illuminatit. Duke ju referuar studimeve te mija e besoj kete gje. Treguesi me i mire i infiltrimit eshte se ne 27 Nentor 1983, Papa zhvleftesoi te gjitha urdheresat papale te meparshme kunder Freemasonerise dhe i lejoi katoliket, mbas qindra vjetesh, qe te behen perseri anetare te shoqerive sekrete pa patur friken e ckisherimit. Qellimi i Illuminatit per te zgjedhur njerin nga njerezit e tyre si Pape duket se i ka dhene frytet e saja. Dhe nese ky eshte rasti qe thuhet atehere Rendi i Ri Boteror eshte pothuajse ne Horizont. Tani i ka ardhur me ne fund koha.

Ambasadori i pare amerikan ne Vatikan ka qene William Wilson, nje Knight of Malta. Caktimi i tij ka shume mundesi te kete qene ilegal per faktin se ishte shume i papershtatshem. Ai nuk mund ti sherbente interesave amerikane kur ishte betuar para Papes qe ti sherbente atij.
Neqofte se ju kujtohet Wilson kreu nje udhetim te paautorizuar ne Libi dhe u takua privatisht me zyrtaret libian ne nje kohe kur udhetimi per ne Libi ishte i ndaluar nga Presidenti. Presidenti Ronald Reagan kishte quajtur Kolonel Kedafin nje “qen te terbuar” dhe kishte leshuar disa kercenime te fuqishme ndaj tij. SHBA-ja ishte autorizuar te bobmardonte Libine edhe sikur kjo te shkaktonte viktima ne rradhet e civileve. Duke pasuar udhetimin e Wilson ne Libi, Kedafi dha nje deklarate per shtyp duke u shprehur se “nje diplomat amerikan ishte derguar per te ulur tensionet me Libine”. Departamenti i Shteti e mohoi vertetesine e ketij fakti. Ambasadori Wilson mbylli gojen dhe refuzoi cdo lloj komenti. Sot e kesaj dite ai ska thene asnje fjale ndonese veprimet e tij i nxorren Shtetet e Bashkuara si genjeshtare ne syte e gjithe botes.

Ne lidhje me kete qe po ndodhte eshte dhe fakti qe ndersa ishim shkeputur nga ceshtja Libiane, madje edhe i bombarduam ata dhe ndersa udhetimi per shtetasit amerikan ne Libi ishte i ndaluar, pese konglomerate gjigande te naftes mbushnin xhepat e tyre duke bere marrveshje me Kedafin. Njera nga kompanite drejtohej nga J. Peter Grace, Presidenti i W.R.Grace. Tete anetare te kompanise W.R. Grace jane anetare te Knights of Malta. Sipas nje artikulli nga Leslie Geld ne New York Times, zyrtaret e administrates kishin shprehur shqetesimin e tyre ne lidhje me aktivitetet e Zotin Wilson. Keto veprime, thoshin ata, duken sikur vertiten vetem per interesin e tij personal ne biznesin e naftes.

Wilson duhej te ishte pushuar por ne fakt asgje e tille nuk ndodhi pervec faktit qe njehere ai dhe gruaja e tij moren pjese ne nje nga Pashket papale dhe ishin njgitur me George Shultz dhe gruan e tij. Ne gjuhe diplomatike kjo tregon nje aprovim privat te veprimeve te tij. George Shultz eshte natyrisht nje pjestar i KMJ, i Bohemian Club dhe i Korporates Bechtel te cilat te gjitha sebashku kane lidhje te ngushta me Urdherin e Kaloresve te Maltes.

Wilson u angazhua ne disa aksione te tjera jo te pershtatshme gjate kohes qe ishte ambasador. Perseri ne asnjerin prej ketyre rasteve atij nuk ju prek asnje fije floku. Me ne fund ai jep doreheqjen. Me pas, nese ju kujtohet, Presidenti Reagan pesoi nje rrezim nga kali ndersa ndodhej ne pronen e William Wilson ne Mexico. Me gjithe mend mendoni ju se Presidenti Reagan do vizitonte shtepine e Wilson nese nuk do kishte aprovuar veprimet e tij ndersa ishte ambasador i Amerikes ne Vatikan?

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: KUSH JANĖ MASONĖT?   Wed Apr 02, 2008 3:50 am

Kaloresi i Maltes Myron Taylor ishte i derguari i presidentit Roosevelt. Kaloresi i Maltes John McCone ishte i derguari i presidentit Kennedy dhe ishte po ashtu drejtor i CIA-s gjate fillimit te viteve 60-te. Ish kryetari i bashkise se New York, Robert Wagner ishte i derguar i presidentit Jimmy Carter. Frank Shakespeare zevendesoi William Wilson. Frank Shakespeare eshte nje Kalores i Maltes dhe keshtu me rradhe. Presidenti Reagan nje here ka mbajtur nje fjalim ne nje darke vjetore te Knights of Malta.

Te gjithe Knights of Malta kane imunitet diplomatik. Ata mund te kalojne cdo mall neper kufinj duke ju shmangur detyrimeve doganore ose duke shmangur kontrollet e rendomta. A nuk eshte kjo domethenese? Sidoqofte, ky eshte PUSHTETI.

Knights of Malta mbahet nga nje shtylle qe konsiston me familje fisnike. Pothuajse gjysma e 10 mije anetareve i perkasin familjeve me te vjetra dhe me te fuqishme Europiane. Kjo gje cimenton te gjitha aleancat midis Vatikanit dhe Fisnikerise se Zeze. Fisnikeria e Zeze eshte me e fuqishmja dhe me e pasura e Europes. Koka e saj eshte familja qe mund te provoje prejardhje direkte nga perandori i fundit i Romes. Mbase ju tani mund te shikoni sesi po shkojne gjerat ne vendin e tyre. Anetaresia ne Knights of Malta imponon bindje te plote ndaj Urdherit dhe se fundi ndaj Papes. Megjithate nje ambasador i SHBA-se qe eshte dhe nje Kalores i Maltes perballet me nje konflikt. Pse anashkalohet nje fakt i tille? Presidenti Bush caktoi Kaloresin e Maltes Thomas Melledy ne postin e ambasadorit amerikan ne Vatikan.

Vatikani ka themeluar Qendren per Lutje dhe Studime per Paqen Papa John Paul II ne 1711 Ocean Avenue, Springlake, New Jersey, ne nje ndertese qe shikon nga oqeani. Shtepia ju dha Arqipeshkvise se New York nga prona e Elmer Bobst i cili vdiq ne vitin 1978. Ai ishte nje multimilioner dhe drejtuesi i kompanise Warner Labert. Richard Nixon ishte nje vizitor i rregullt aty. Drejtor i Qendres ishin Kurt Waldheim, ish Sekretar i Pergjithshem i Kombeve te Bashkuara, ish nazist dhe kriminel lufte; Cyrus Vance ish Sekretar i Pergjithshem i Shtetit gjate administrater se Carterit dhe anetar i te dyjave, KMJ dhe Komisionit Trilateral; Clare Booth Luce, nje zonje e Knights of Malta; dhe J. Peter Grace i W. R. Grace Company i cili eshte drejtuesi i Knights of Malta ne Amerike.

Qendra u ndertua nga Vatikani si pjese e planit te ri per paqen i Papes, plan i cili do bashkonte boten. Qendra ka dy detyra: (1) Te edukoje Katoliket dhe femijet e tyre qe te pranojne Rendin e Ri Boteror. (2) Te siguroje nje rezidence per kompjuterin e zgjidhjes se paqes ne bote si dhe nje studim ne proces per zgjidhje paqesore te cdo problemi te ardhshem qe mund te rrezikoje paqen boterore. Kompjuteri eshte i lidhur me kryeqytetet e gjithe botes nepermjet satelitit. Te gjitha kombet kane rene dakort te heqin dore nga pavaresia e tyre dhe tja lene Papes te zgjidhi problemet. Natyrisht qe kjo sdo behet efektive deri sa te deklarohet publikisht Rendi i Ri Boteror. Besoj se Rendi i Ri Boteror lindi ne sekret te plote ne 19 Janar 1989. Tani edhe ju e dini kete gje.

Vatikani ka deklaruar disa here qe “Papa eshte per carmatimin total; Papa eshte per eleminimin e pavaresise e shtetit komb; Papa deklaron po ashtu se te drejtat mbi pronen nuk duhen konsideruar si te drejta te verteta mbi pronen. Papa beson se vetem Vatikani e di se cfare eshte apo jo e drejte per njeriun.”

Ne fillim te viteve 1940 Kompania Kimike I.G.Farben punesoi nje shites polak i cili i shiti Cianid Nazisteve qe ta perdornin ne Auschwitz. I njejti shites punoi gjithashtu si kimist ne prodhimin e gazit helmues. I njejti gaz cianid sebashku me Zykon B dhe Malatonin u perdoren per te zhdukur miliona cifute. Me pas trupat e tyre u dogjen dhe u bene hi neper krematoret. Mbas lufte, shitesi duke u trembur per jeten e tij u be pjese e Kishes Katolike dhe u pranua si prift ne vitin 1946. Njeri nga miqte e tij me te ngushte ishte Dr Wolf Szmuness, truri organizues per vaksinen eksperimentale te hepatitit B te vitit nentor 78/tetor 79 dhe mars 80/tetor 81 e kryer nga Qendra per Kontrollin e Semundjeve ne New York, San Francisco dhe ne kater qytete te tjera amerikane duke shenuar fillimin e semundjes se SIDES ne popullsine amerikane. Shitesi u emerua peshkop dhe ishte peshkopi me i ri i Polonise ne vitin 1958. Mbas 30 diteve mbreterimi, paraardhesi i tij u vra dhe ish shitesi yne i gazit cianid pranoi emerimin e papatit si Papa John Paul II.

Viti 1990 eshte koha e duhur me lideret e duhur; ish-shefi i KGB-se Mikhail Gorbacov, ish-shefi i CIA-s George Bush, ish-shitesi i gazit cianid per nazistet Papa John Paul II, te gjithe te lidhur nga nje aleance e pashenjte i rane ziles per krijimin e Rendit te Ri Boteror.

Papa ka sfiduar lideret boterore kur ka deklaruar qe njerezit e botes tashme e pranojne autoritetin absolut te Romes sepse ata observojne Te Dielen Sabbath qe u urdherua nga Papa ne Keshillin e Loadiceas (364 p.e.s.). Dhjete Urdherat origjinale qe ju dhane Mojsiut urdherojne qe ne: “Te kujtojme Diten Sabbath dhe ta mbajme te shenjte. Gjashte dite ne duhet te punojme dhe te kryejme cdo pune por te shtaten dite eshte Sabbath e Perendise Zot; ne kete dite nuk duhet punuar, as djali, as vajza, as sherbetori, as gruaja e tij, as bagetite e tyre, as i huaji qe ndodhet brenda gardhit; sepse per gjashte dite Perendia krijoi parajsen dhe token, detin, dhe cdo gje qe ndodhet ne to dhe pushoi diten e shtate te cilen Zoti e bekoi dhe e quajti Dita Sabbath. “ Dita e Shtate, Sabbath sic ju dha Mojsiut eshte e Diela. Celebrimi i te Dieles si Sabbath eshte verifikimi qe njerezit njohin Papen si superior i perendise. Te vetmit njerez qe nuk kane pranuar autoritetin e Papes jane populli cifut dhe kjo eshte arsyeja pse Vatikani nuk ka dhe nuk do njohi kurre shtetin e Izraelit. Vatikani refuzon edhe ta quaje Izrael. Ne vend te atij emri Vatikani thote Palestina kur flet per Izraelin. Perseri duhet tju kujtoj se ajo qe ju besoni nuk ndryshon as gjene me te vogel. Ajo qe eshte e rendesishme te kuptoni eshte qe nese ata e besojne kete gje, ata do ju bejne te provoni makthe.

“Papa ka shume karizem dhe ne nje sistem boteror ju keni nevoje per nje drejtues fetar si pushtet. Khomeini eshte prova e gjalle e kesaj. Ky Pape ka pasues te mjaftueshem dhe karizem qe te jete ajo qe mund ta konsiderojme si nje rrezik aktual drejt ketij objektivi.” [Citim nga Raporti Mantooth]

“Papa John Paul II eshte ne shume ankth per te realizuar qellimin e tij. Qellimi i tij eshte te bashkoje boten e krishtere nen lidershipin e papatit. Nese do jete e mundur ai shpreson te arrije qellimin ne perfundim te mijevjecarit. Kjo eshte arsyeja e vertete ne udhetimet e tija te shuma neper bote.” [Nga nje artikull i Gene H. Hogberg, Nentor/Dhjetor 1989, E Verteta Sic Eshte.]

A kishit ju dijeni qe Hitleri dhe i gjithe stafi i tij ishin Katolike? A e dinit ju qe nazistet llapaciteshin ne okultizem? A e dini ju qe New York Times i 14 Prillit 1990 citon George Bush qe ka thene: “Le te falim kriminelet naziste te luftes.” Pyes veten pse e tha ate gje. A e dini ju qe Los Angeles Times i 12 Dhjetorit 1984 citon Papen John Paul II te kete thene: “Mos shkoni tek Zoti per tju falur mekatet tuaja, hajdeni tek une.” Pra Papa kreu nje blasfemi duke permbushur ne kete menyre profecine sipas Librit te Apokalipsit. Papa po na thote se ai eshte Zoti!

Kujtohuni, asnjehere mos adhuroni nje lider. Nese adhuroni [faleni] nje lideri, atehere ju nuk e keni me aftesine per te kuptuar se kur jeni mashtruar!

Ne 21 Korrik 1773, Papa Klementi XIV “anulloi pergjithmone dhe asgjesoi Urdherin Jezuit.” Franca, Spanja dhe Portugalia ne menyre te pavarur kishin arritur te kuptonin qe Jezuitet po nderhynin ne punet e shtetit dhe qe ishin armiq te qeverise. Veprimi i Papes ishte nje pergjigje ndaj presionit te aplikuar nga monarkite. Mbreti Joseph i Portugalise firmosi dekretin “nga i cili Jezuitet denoncoheshin si tradhetare, rebele dhe armiq te sistemit...” Papa Piu VII ne Gusht 1814 i riktheu Jezuiteve te gjitha te drejtat dhe privilegjet e meparshme.

Ish-presidenti John Adams i shkruajti pasardhesit te tij Thomas Jefferson: “Nuk me pelqen rishfaqja e Jezuiteve. Nese do kishte ndonje qenie ne kete toke qe duhej te merrte mallkim te perjetshem... eshte kjo shoqeri...” Jeffersoni i pergjigjet: “Ashtu si dhe ju e disaprovoj restaurimin e Jezuiteve. Per mua do te thote nje hap mbrapa nga drita ne erresire...”

Jezuitet vazhdojne te kene probleme edhe sot e kesaj dite sic kane patur gjithmone gjate ekzistences se tyre. Ne 28 Shkurt 1982 Papa Paul II ju tha Jezuiteve qe te respektojne politiken dhe te nderojne traditen e Kishtes Katolike Romane.” News dhe World Report ne USA deklaruan se Jezuitet jane perzjere ne punet e brendeshme te vendeve te ndryshme. Artikulli thote: “Jezuitet kane luajtur nje rrol drejtues ne revolucionin Sandinist ne Nikaragua. Disa Jezuite u bashkuan me partite Komuniste. Nje prift ne El Salvador ka deklaruar se urdheri i tij po punon per avancimin e marksizmit dhe revolucionit dhe jo per Zotin... Jezuitet jane bashkuar me levizjet e majta ne Ameriken Qendrore dhe ne Filipine dhe kane mbrojtur idene e perfshirjes se marksizmit dhe te Katolicizmit Roman ne te ashtuquajturen “teologjia cliruese”.

Kur Shtetet e Bashkuara donin te adoptonin format me te uleta te politikes se cpopullimit te hartuara nga Haig-Kissinger per Ameriken Qendrore, ishin Jezuitet ata qe organizuan dhe i shtyne njerezit ne lufte civile. Kudo qe shkojne jezuitet, mbas pak kohe pasojne revolucione. Trishtohem gjithmone kur shikoj ose degjoj per njerez qe lendohen; por sipas studimeve te mija prifterinjte Jezuite te vrare ne Ameriken Qendrore mbase e meritonin vdekjen .

Organizata me e fuqishme sekrete sot ne bote eshte Grupi Bildeerberg i organizuar ne vitin 1952 duke e marre emrin nga hoteli ku u organizua mbledhja e pare ne vitin 1954. Njeriu i cili organizoi Grupin Bilderberg, Princi Bernhard i Hollandes ka fuqine e vetos ne Vatikan per zgjedhjen e papes. Princi Bernhard ka kete fuqi vote sepse ai eshte lideri i Familjeve te Zeza. Ai deklaron se prejardhjen nga Shtepia e Davidit dhe ne kete menyre mund te thote me plote gojen se ka afersi me Jezusin. Princi Bernhard me ndihmen e CIA-s solli ne drite trupin drejtues te Illuminatit qe per syte e publikut njihet si Grupi Bilderberg. Kjo eshte aleanca zyrtare qe perben trupin drejtues te botes.

Berthama e organizates perbehet nga tre komitete me nga 13 anetare sejcili. Pra zemra e Grupit Bilderberg permban 39 anetare te Illuminatit. Te tre komitetet jane perbere ne menyre ekskluzive nga anetare te grupeve te ndryshme sekrete qe perbejne Illuminatin, Freemasonet, Vatikanin dhe Fisnikerine e Zeze. Keto komitete punojne 365 dite ne vit neper zyra e tyre ne Zvicer. Aty percaktohet se kush do ftohet neper takimet dhe se per cfare planesh do te flitet. Cdo propozim ose plan qe do diskutohet ne takimin vjetor te Grupit Bilderberg duhet te jete kryer zakonisht brenda 1 ose 2 vjetesh nga takimi pararendes. Grupi Bilderberg eshte duke drejtuar “luften pa zhurme” qe po kryehet ndaj nesh. Si ja arrijne ata kesaj gjeje? Keta jane njerezit qe drejtojne ne te vertete boten.

Numrat 3, 7, 9, 11, 13, 39 dhe cdo shumezim i ketyre numrave kane nje kuptim special per Illuminatin. Vini re qe Grupi Bilderberg ka nje berthame prej 39 abetaresh te cilet ndahen ne 3 grupe me nga 13 anetare sejcili. Vini re qe berthama e 39 pyetjeve eshte 13 qe perben Komitetin e Politikave. Po ashtu vini re ne menyre te vecante qe 13 anetaret e Komitetit te Politikave i pergjigjen Tavolines se Rrumbullaket te te Nenteve. Ju e dini qe numri origjinal i shteteve te Shteteve te Bashkuara te Amerikes ka qene 13. Kushtetuta ka 7 artikuj dhe eshte firmosur nga 39 anetare te Mbledhjes Kushtetuese.

Shtetet e Bashkuara linden ne 4 Korrik 1776. Korriku eshte muaji i 7 i vitit. Shtojini 7 [per korrikun] 4 dhe do keni 11; 1+7+7+6=21 qe eshte shumezimi i 3 me 7. Shtoni 2+1 dhe keni 3. Shikoni numrat ne 1776 dhe dalin dy 7 dhe nje 6 e cila eshte nje shumezim i 3. Koencidence? Per ata qe jane midis jush dhe thone qe kjo eshte thjesht nje rastesi po ju ofroj evindencen e meposhtme per te cilen mund te shkruaj nje liber te tere per lidhjen numerike. Sidoqofte skam nder mend ta bej.

Manly P. Hall, Mason i grades 33, mbase eskperti me i madh ne kete subjekt, ka shkruar ne librin e tij Fati Sekret i Amerikes, “Kohe me pare se 3 mije vjet te shkuara, shoqerite sekrete kane punuar qe te krijojne nje baze njohurishe, te nevojshme per te vendosur nje demokraci te ndritshme midis kombeve te kesaj bote... te gjithe kane vazhduar... dhe vazhdojne te ekzistojne si Urdheri i Kalvarit. Njerez te lidhur nga nje betim sekret per te punuar per kauzen e demokracise boterore vendosen qe ne kolonite Amerikane ata do mbillnin rrenjet e nje menyre te re jetese. Urdheri i Kalvarit u krijua ne Amerike perpara mesit te shekullit te 17-te ... Franklin foli per llogari te Urdherit te Kalvarit dhe shumica e njerezve qe punuan me te ne ditet e para te Republikes Amerikane ishin po ashtu anetare...
Shume nga themeluesit e Qeverise se Shteteve te Bashkuara jo vetem qe ishin Masone por ata edhe merrnin ndihma nga grupe sekrete qe ekzistonin ne Europe te cilat i ndihmuan ata qe te ndertonin kete vend per nje qellim te caktuar te ditur vetem prej tyre.

Mund ti hedhim nje sy Urdherit te Kalvarit te ndihmuar nga Sekretari per Bujqesine i Franklin D. Roosevelt, Henry Wallace, njeriu qe ka qene pergjegjes direkt per stampimin mbrapsht te Stemes se Madhe te Shteteve te Bashkuara ne kartmonedhen 1 dollarshe. Zoti Wallace, nje anetar i Urdherit te Kalvarit ka shkruar ne nje leter drejtuar artistit dhe misticistit rus Nicholas Roerich: “Kerkimi, ska rendesi nese eshte per boten e humbur te Masonerise apo per Lekuren e Arte ose per potencialin e epokave qe do vijne, eshte nje dhe vetem nje objektiv qe ja vlen. Cdo gje tjeter eshte thjesht nje detyre. Po natyrisht qe kushdo eshte nje Galahad i fuqishem? Pra ne mund te perpiqemi per Lekuren dhe flaken siper saj.” Graili i Shenjte vazhdimisht shfaqet ne shkrimet e shoqerive sekrete.

Ne Stemen e Madhe te Shteteve te Bashkuara ne shikojme nje simbol te lashte te Vellazerise se Gjarperit (ose Dragoit) qe sic e dini edhe ju eshte Syri qe Sheh Cdo Gje ne maje te piramides qe paraqet formen e urtesise. Pak me poshte se piramida mund te vini re “Novus Ordo Seclorum” qe do te thote Rendi i Ri Boteror (ose perkthimi i sakte nga latinishtja do te ishte Rendi i Ri

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: KUSH JANĖ MASONĖT?   Wed Apr 02, 2008 3:51 am

9 bishta puplash tek shqiponja;
13 gjethe ne deget e ullirit;
13 viza dhe shirita;
13 shigjeta;
13 germa ne “E Pluribus Unum;
16 nga 22
13 yje ne kreshten e siperme;
13 gura ne piramide;
13 germa ne “Annuit Coeptis”

Te gjithe keto numra mistike kane po ashtu nje kuptim special per Freemasonet. Ju duhet te jeni nje skeptim i devotshem qe tju shpetoje domethenia e frikshme e gjithe ketyre koencidencave te supozuara. Kush prej jush mund te thote ene qe ska asnje lidhje ne kete mes?
Kur ndodhesha ne Inteligjencen e Marines kam lexuar dokumenta qe thonin se te pakten nje here ne vit ose dhe me shume, dy nendetese berthamore bashkoheshin ne akujt e polit dhe nepermjet nje tubi lidhes takoheshin perfaqeses te Bashkimit Sovjetik dhe te Komitetit te Politikave te Grupit Bilderberg. Ruseve ju jepeshin direktivat per aksionet e mepasshme. Ne agjende perfshiheshin perpjekjet e perbashketa per programin sekret hapsinor ne lidhje me Alternativen 3. Tani qe po shkruaj kam ne dore nje foto zyrtare te NASA-s te nje baze ne hene ne kraterin Kopernikus. (Per ata lexues qe e hasin termin Alternativa 3 per here te pare mund te lexojne tek tema Teori Konspirative shkrimin per kete teme duke klikuar ketu: Alternativa 3. Ky link eshte shkrimi i pare dhe nese doni te lexoni komplet shkrimin per Alternativen 3 atehere kontrolloni direkt temen e Teorise Konspirative. Cooper nuk eshte i vetmi qe zoteron nje foto te tille. Ka dhe persona te tjere por nuk dua te zgjatem me kete pasi nuk eshte objekti i temes. –Darius)
Kjo metode takimi eshte e vetmja qe eshte e sigurt nga renia ne sy ose pergjimi. Reagimi i publikut ne rast se do vihej ne dijeni per permbajtjen e ketyre takimeve do shkaterronte cdo gje. Nje program televizim i BBC-se i titulluar “Raporti Shkencor” zbuloi te njejtat fakte por krejt papritur ata u terhoqen. Ne terheqjen e tyre ata deklaruan se programi ishte me permbajtje fantastiko shkencore. Duhet theksuar qe “Reporti Shekncor” ishte nje dokumentar shume i respektuar ne Britani dhe aspak fantastiko shkencor.
Asnjehere gjate historise se tij nuk ka transmetuar gjera te fanta shkences. Ky subjekt pershkruhet me detaje ne nje tjeter kapitull. Me aq sa di une ska asnje menyre tjeter per te verifikuar keto takime vetem nese behesh nje pjestar i ekuipazhit te vete nendetesve. Eshte Alternativa 3 e vertete apo eshte thjesht pjese e nje plani te sajuar, pjese e Rendit te Ri Boteror? Ne kete pike me te vertete qe ska rendesi sepse sido qe te jete ne e pesojme perseri. Sa me shpejt ta kuptoni, aq me te mencur beheni.
Anetaret e Grupit Bilderberg jane financieret me te fuqishem, industrialiste, politikane dhe intelektuale qe mblidhen cdo vit per nje konference private mbi ceshtjet globale. Takimi siguron nje lloj konference private informale per lideret nderkombetare te cilet jane te njohur per mbajtje sekretesh. Zyra qendrore eshte ne Hage, Zvicer, vendi i vetem ne Europe qe nuk eshte pushtuar apo bombarduar kurre gjate luftrave te para dhe te dyta boterore. Zvicra eshte froni i pushtetit boteror. Qellimi i Grupit Bilderberg eshte nje sistem me qeveri boterore totalitare ekonomike socialiste. Behuni te kujdesshem pasi koha po mbaron.
Ju duhet te kuptoni se sekretei eshte gabim. Fakti i vertete qe nje takim eshte sekret flet qarte qe aty fshihen gjera qe ju nuk do ti aprovonit. Sma ha mendja se besoni qe njerez adulte takohen rregullisht vetem per te veshur rroba shik, mbajtur qirinj apo tokur duart me njeri tjetrin. Kur George Bush u Nis ne Kafken dhe Kockat natyrisht qe nuk u shtri lakuriq ne altar me nje kordele te lidhur tek organet gjenitale dhe te bertiste per detajet e jetes se tij seksuale sepse kjo ishte argetuese. Ai fitonte shume duke pranuar Nisjen ne Urdher, sic mund ta shikoni dhe ju vete. Keta njerez takohen me njeri tjetrin per aryse shume te rendesishme dhe keto takime jane sekrete sepse ajo qe diskutohet aty nuk do pranohej kurre nga publiku i gjere. Vete fakti qe ka dicka sekrete, tregon qe ka dicka per tu fshehur.
Ne vitin 1798 John Robinson shkruajti librin Prova te Konspiracise dhe besoj se ka dhene kuptimin me te drejte me keto fjale: “Nuk ka asgje me te rrezikshme se nje shoqeri mistike. Objekti mbetet nje sekret ne duart e drejtueseve ndersa pjesa tjeter thjesht ju vene nje hallke ne hunde dhe i terheqin si bagetite. Nje objekt mistik i jep mundesine liderit te ndryshoje pozicionet e tij sipas qejfit dhe ti pershtatet cdo situate apo paragjykimi me lehtesi te madhe. Kjo i jep atij pothuajse nje fuqi te pakufishme.”
Po a eshte me te vertete kaq budalla njeriu i zakonshem sa pretendon Elita? Nese ai eshte i tille atehere qytetari mesatar e meriton te jete injorant dhe te manipulohet ne kete menyre sipas qejfit te Elites. Ne do e zbulojme pergjigjen per kete gje shume shpejt kur njeriu i zakonshem te zbuloje se bileta e tij per ne Token e Fantazive tashme ka skaduar.
“Presidenti i USA, Bush dhe presidenti Sovjetik, Gorbacov erdhen dje ne kete ishull mesdhetar per nje konference samit qe fillon sot dhe qe gjate te ciles ne te gjithe shpresojme te filloje kerkimi per Rendin e Ri Boteror.” –New York Times 1 Dhjetor 1989.
Shume pak njerez jane te ndergjegjshem qe drama intensive e shekullit te 20-te – perpjekja per jete a vdekje midis Kapitalizmit dhe Komunizmit, lirise dhe skllaverise – i ka rrenjet e saj ne shekullin e 18-te. Te gjithe amerikanet e dine qe Deklarata e Pavaresise eshte hartuar ne vitin 1776. Pak veta e dine qe libri “Pasuria e Kombeve” e Adam Smith qe hodhi bazat ideologjike te kapitalizmit dhe te Revolucionit Industrial, u publikua ne vitin 1776. Dhe akoma dhe me pak veta jane ne dijeni qe ne te njejtin vit, pra 1776 Adam Weishaupt, profesori i ligjeve kanonike ne Universitetin e Ingolstadt, Gjermani, themeloi Urdherin Illuminati, nje organizate konspirative qe perfaqesonte te gjitha qellimet, metodat e asaj qe ne sot quajme Komunizem. Te gjitha librat historike do e konfirmojne ngjarjen e pare. Ndonje njeri i mire do ju tregoje ju per te dyten. Por aktualisht askush nuk do permendi te fundit. Pse? Ne momentin qe ju kuptoni pergjigjen e kesaj pyetje, atehere ju do e dini historine me mire se vete historianet.
Dy burimet e para te informacionit qe kemi mbi konspiracine e Illuminatit te Adam Weishaupt jane “Provat e Konspiracise” nga Profesor John Robinson i publikuar per here te pare ne vitin 1778 dhe librin “Kujtimie qe Illustrojne Historine e Jakobinizmit” nga Abati Augustin Barruel, i publikuar ne vititn 1799, pak muaj mbas daljes ne treg te librit te Robinsonit. Te dy autoret, njeri Profesor i Filozofise Natyrale ne Universitetin e Edinburgut ndersa tjetri klerik francez, duke shkruar ne gjuhe te ndryshme, pa patur njohuri per njeri tjetrin trajtuan te njejtin subjekt dhe dolen ne te njejtat konkluzione. Pra fatmiresisht tani kemi dy vepra te mrekullueshme qe na tregojne ne menyre virtuale cdo gje qe kemi nevoje te dime mbi origjinen e konspiracise me te gjate dhe me djallezore

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: KUSH JANĖ MASONĖT?   Wed Apr 02, 2008 3:53 am

te historise njerezore.
Ndersa libri i Barruel eshte me i zgjeruar, me mire i dokumentuar dhe mbase me i sakte, libri i Robinsonit eshte me letrar, me i sofistikuar dhe reflektues. Dokumentimi i tij eshte i gjere por me nje kendveshtrim intelektual. Puna e tij eshte me shume se histori, eshte filozofike, morale, komentuese sociale, observuese e mencur e veprimeve njerezore, shkencore, kritike dhe e stilizuar.
Robinsoni kishte te gjitha virtytet e te ndricuarit, racionalizmit, shkences, shpirtin human dhe ate fetar qe karakterizoi themeluesit e vendit tone dhe qe perfaqesonte ajken e intelektualeve angleze te shekullit te 18-te. Ai kishte udhetuar shume ne boten e re dhe ate te vjeter dhe ishte njeri nga mesuesit me te famshem te gjithe shekullit ne shkencen qe ne e quajme “filozofia natyrale”. Ai ishte mik i ngushte me James Watt, shpikesin e motorit me bobina i cili mbas vdekjes ne vitin 1805, e pershkroi Robinson si nje nga njerezit me te zgjuar dhe personalitet shkencor qe kishte njohur.
Profesor Robertson ishte anetar i nje rrethi te mirenjohur intelektual i cili ne ate kohe shperndante famen e Universitetit te Edinburgut. Me pak fjale, Robertson ishte nje nga intelektualet me te spikatur te asaj kohe, i interesuar thellesisht per te gjitha aspektet e jetes njerezore, si morale ashtu dhe shkencore ne nje shoqeri te civilizuar.
Revolucioni Francez me mizorite e tija te pabesueshme, militantizmin ateist, mbreterine e tij te terrorit, pulsin shkaterrimtar ndaj vlerave te civilizimit, ishte ngjarja me e madhe qe tronditi Europen gjate viteve te pjekurise se Robinsonit. Tronditja e tij e madhe ishte vecanerisht e dhimbshme sepse ndodhi ne nje kohe qe shkenca, racionalizmi dhe ndricimi po benin nje progres te pabesueshem. Sidoqofte Revolucioni i filluar ne emer te ketyre gjerave, plus “liri, barazi, vellazeri” rezultoi ne prerje kokash ne gijotine te gjenive te shkences si Antoine Lavoisier i cili ishte shume i njohur dhe i vleresuar nga koleget e tij angleze.
Njerez te arsimuar mese miri ne Europe e kishin te qarte qe Revolucioni Francez ishte parapergatitur nga nje periudhe e gjate trazire intelektuale ne te cilen ngriheshin pikepytje te medha per vete themelet e civilizimit te shoqerise. Ide dhe doktrina per te eleminuar cdo besim fetar, rrezimet e cdo qeverie civile, krijimi i nje bote utopike dhe eleminimi i prones private mund te gjeheshin ne shume libra, trakte, pamflete, te shkruara shpesh nen rrezikun e provokimit ndaj autoriteteve. Por parajsa e vertete per te shprehur ide te tilla kaq revolucionare ishin disa lozha Masone ne Kontinent te cilat filluan si praktikant te thjeshte te Freemasonerise Angleze dhe u shnderruan ne forume te fuqishme ku opinione dhe morale te ndryshme, feme dhe politika mund te shpreheshin lirshem. Ky ‘zhvillim’ ishte nje shpikje e “novatoreve” franceze por qe u adaptua shume shpejt nga lozhat Masonike ne shume pjese te tjera te Europes, sidomos ne Gjermani.
Per shkak se Freemasoneria vete brenda saj i trajtonte gjerat me kendveshtrim thelbesor filozofik dhe mistik, u ndalua qe te ishte nje vend ku mund te mblidheshin dhe te shqyrtoheshin gjera te karakterit filozofik dhe mistik, sidomos ne ate periudhe te historise kur filozofia ishte duke u fermentuar mese miri. Por edhe me shume e rendesishme, lozhat siguruan nje strehez te sigurt mbrojtese nga autoritetet duke mbajtur rregullin e sekretetit te tyre. Robinson qe ishte edhe vete ai nje ish-mason zbuloi se mosndeshkimi gradualisht kishte inkurajuar njeriun me principe te shendosha qe te behej akoma dhe me shume guximtar dhe te fillonte te mesonte doktrinat subversive te te gjitha nocioneve tona te moralit.
Nuk jam aspak i habitur qe nje njeri si Adam Weishaupt, nje profesor progresiv ne Universitetin e Ingolstad, i udhehequr nga nje ambicie djallezore per te sunduar boten, do terhiqej nga lozhat Masonike ku mund te gjente fshehtesi, mbrojtje dhe disa kolege me mendje te ngjashme. Weishaupt nuk ishte nje ushtarak i edukuar per te pushtuar boten nepermjet forces se ushtrise; as edhe nje hajdut qe te organizonte dhe te drejtone nje bande hajdutesh. Weishaupt ishte nje intelektual, nje profesor i lendes juridike ne nje universitet shume te mirenjohur per mentalitetin superior arrogant qe mendoi se ata duhet te drejtonin boten dhe kedo qe ndodhej ne te. Dhe ne kete menyre ai hartoi krijimin e nje mjeti shume te mencur per pushtimin e botes qe ishte nje Urdher Sekret qe do terhiqte shume vemendjen dhe anetaresine e qenieve te tjera me te njejtin mentalitet superior dhe me te njejten strukture mendore. Ai e quajti “Urdheri Illuminati” dhe e shtriu ate ne segmente te caktuara te Freemasonerise si nje kerpudhe.
Qellimi kryesor i Urdherit ishte te sillte lumturine universale per rracen njerezore. Ideja ishte, sipas fjaleve te vete Weishaupt, “krijimi i nje strukture te forte e kombinuar me personat me me vlere te shoqerise te cilet duhet te punojne sebashku per te pastruar rrugen nga pengesat qe frenojne lumturine njerezore, te shnderrohej nje lubi ndaj te pasurve dhe djallezoreve dhe te hapi rrugen e “parajses” per masat e gjera. A nuk eshte kjo nje ide qe do merrte bekimin e gjithe botes?”
Per te qene me te detajuar, Urdheri Illuminati u formua simbas idese qe qellimi – lumturia e rraces njerezore – justifikonte mjetin!
Fakti qe Urdheri kishte si qellim te sundonte gjithe boten eshte evidentuar qarte nga Weishaupt ne definicionet e tija te cituara ne Fjalorin e Madh Larousse i publikuar ne vitin 1873 ne te cilin ai thote se qellimi i Urdherit eshte qe “te bashkoje nepermjet nje ndjenje interesi te larte te perbashket, njerez nga gjithe anet e botes, nga te gjitha klasat sociale dhe nga te gjitha besimet fetare, pa i kushtuar rendesi ndryshimeve te tyre ne mendime apo opinionet dhe pasionet, per ti bere ata qe ta duan kete interes te perbashket dhe te arrijne ne ate pike qe vetem apo sebashku te veprojne si nje individ.”
Anetaret e Urdherit Sekret betoheshin per binde te verber ndaj superioreve te tyre dhe do kishin dijeni per organizaten vetem aq sa do ju thuhej nga superioret e tyre. Anetareve ju kerkohej qe te spiunonin njeri tjetrin dhe te paraqesnin raporte dhe autobiografi te cilat do kompromentonin ata vete nese vendosnin te iknin nga Urdheri.
Qellimi perfundimtar despotik i Urdherit Illuminati ishte sekret. Vetem sipas gradave - -qe fillojne nga ato te ultat me ‘cerdhen’ e Pergatitjes, Fillestar, Minerval dhe Illuminatus Minor – deri tek ato te lartat si “Misteret” e Prifterinjve, Regjent, Magus dhe Rex ku i Nisuri mesonte misterin dhe qellimin e vertete te Urdherit. Cdo hap ishte i ndertuar me kujdes nga Weishaupt dhe koleget e tij ne menyre qe ai qe nuk konsiderohej i denje, nuk i kalonte kurre gradat e larta ndersa ata qe plotesonin kushtet dhe qe ishin te gatshem te mohonin fene e tyre, moralin dhe patriotizmin, kapnin majat me te larta.
Nepermjet kesaj menyre Weishaupt beri te mundur qe brenda nje dhjete-vjecari te selektonte dhe te zgjidhte me kujdes ne Urdherin e tij mendjet me djallezore dhe te mencura te Europes se asaj kohe. Qellimi i vertete i Urdherit ishte sundimi i botes. Per te realizuar kete qellim ishte e nevojshme per Urdherin qe te shkaterroheshin te gjitha fete si dhe pronat private duke u perpjekur ti mbushej mendja popullsise qe prona private, feja dhe qeverite ishin pengesat e vertete te lumturise njerezore.
Kjo eshte me saktesi ajo qe kane bere Komunistet qe nga viti 1848!
Ju lutem kini parasysh qe Robinsoni e thote qarte qe Urdheri i Illuminatit ishte i ndryshem dhe i ndare nga Freemasoneria. Freemasoneria ka ekzistuar shume kohe me pare se te dilte ne skene Weishaupt. Por duke qene se Illuminati perdoren ‘pjese’ te Freemasonerise si nje mbulese, Robinsoni e quan te arsyeshme te shpjegoje si dhe pse u nderthuren keto gjera me njera tjetren.
Cfare vlere ka puna e Robinsonit sot? Ne rradhe te pare hedh drite mbi nje periudhe te rendesishme te historise e cila eshte shtrembruar masivisht nga historianet dhe novelistet. Na tregon me qartesi origjinen e kesaj konspiracie e cila tani qe po flas ka ne doren e saj gjithe boten. Na meson sesa pak ka ndryshuar konspiracia ne metodat dhe ideologjine e saj si dhe me sa sukses ka hipnotizuar masat dhe ka mbuluar gjurmet e saj. Por gjeja me e rendesishme eshte zbulimi qe kjo konspiraci u konceptua, organizua dhe aktivizua nga profesioniste dhe intelektuale, shume prej tyre mendjendritur dhe brillante te cilet vendosen te vinin mendjet e tyre ne sherbim te djallit. Nje konspiraci e konceptuar jo nga Masonet si Masone por nga njerez djallezore te cilet perdoren Freemasonerine si nje mjet per qellimin e tyre.
Eshte e qarte qe kjo konspiraci duke ju apeluar botekuptimit te intelektualeve gjysem te formuar, do terhiqte mesues, shkrimtare, filozofe, botues dhe klerike. Homologet e tyre te cilet drejtojne Ameriken sot kane te njejten arrogance, mendjemadhesi qe mesa duket karakterizon njerezit shume te mencur ne cdo epoke, ne cdo civilizim. Ajo qe ofroi Illuminati eshte nje induktim akoma me shume atraktiv dhe qe ka nje largepamesi akoma dhe me te madhe; ofroi nje sukses imediat dhe te sigurt. Nepermjet lidhjeve dhe intrigave konspiracia ishte ne gjendje te vendoste anetaret e saj te zgjedhur ne pozicione kyce te pushtetit ku ata mund te gezonin cdo perfitim dhe si rrjedhoje duke i sherbyer Urdherit te tyre akoma me mire dhe duke e avancuar ate. Sic shpjegon dhe Weishaupt, ne momentin qe kandidati ka arritur shkallen e larte ekzaltuese *Illuminatus Minor* superioret e tij do e asistojne qe te veje ne jete talentet e tija dhe do e vendosin ate ne situata shume te favorshme sipas interesit te tyre dhe duke i siguruar ne te njejten kohe nje sukses te padiskutueshem.
Dikush mund te mendoje per profesoret, folozofet dhe shkenctaret si njerez qe rrine ne kullat e tyre te fildishta dhe komplet te pademshem per boten. Historia ka provuar te kunderten. Shkenctaret aktiviste dhe profesoret si Karl Marks dhe Weishaupt kane patur nje influence te thelle ne latimin e nje bote irracionale ne te cilen ne jetojme. Qe nga Woodrow Wilson –edhe ky nje profesor—deri tek Lyndon Johnson ne nuk gje tjeter vecse presidente te rrethuar nga profesore dhe shkenctare te cilet duket se ja detyrojne aleancen e tyre vetem nje ideje, asaj te nje Qeverie Boterore. Gje e cila te sjell ne mendje planin e Weishaupt per te rrethuar autoritetet sunduese me anetare te Urdherit te tij.
Ai shkruan: “Keto forca jane despotike kur nuk i nenshtrohen principeve te Urdherit dhe si rrjedhoje eshte detyra jone qe te rrethojme ata me anetaret tane dhe ne kete menyre profani mund te kete akses ne keto nivele. Pra keshtu ne arrijme te promovojme ne menyre te fuqishme interesat e tij. Nese cdo peson eshte me i disponueshem qe te degjoje Princat ne vend te Urdherit atehere ai nuk eshte i pershtatshem per te avancuar ne hierarki. Ne duhet te bejme perpjekjet tona me te medha qe te sigurojme perparimin e Illuminatit ne cdo zyre te rendesishme civile.”
A i mbijetoi Illuminati ekspozimit qe ju be nga autoritetet Bavareze ne vitin 1783? Robinsoni eshte i bindur qe po dhe se Urdheri vazhdon te jete po aq i rrezikshem dhe i fuqishem sa ishte kur u publikua libri i tij ne vitin 1789. Midis atij viti dhe lindjes se Levizjes Komuniste ne vitin 1848 ka nje boshllik te konsiderueshem per te cilen me aq sa dime, historianet skane bere asnje perpjekje per ta mbushur me informacion. Sidoqofte natyra e vete Urdherit te shtyn te mendosh se eshte mjaft i afte qe ti mbijetoje edhe eskpozimit me verbues. Nje ekspozim i tille sdo i bente gje aspak zemres se forte te Urdherit te cilet e dinin mire se cfare ndodhte.
Ne fushen e ideologjise linja nga Urdheri i Illuminatit tek Manifesti Komunist eshte e drejte dhe e panderprere ndonese e modifikuar qe ti pershtatej kushteve te Revolucionit Industrial. Weishaupt, eshte me interes qe te theksohet, jetoi deri ne vitin 1822 dhe Enciklopedia Kristiane ne thote se ne fund te jetes ai u pendua dhe ju rikthye Kishes. Ishte apo jo i sinqerte ne kete nuk do e mesojme dot kurre.
Do ishte viti 1826 kur ndjenjat anti-Illuminati do te ngrinin krye perseri si rezultat i zhdukjes te William Morgan, freemasonit amerikan i cili kishte shkruar nje liber ku zbulonte sekretet e Masoneve te titulluar “Illustrime te Freemasonerise”. Sic e kam thene me lart ai ishte rrembyer dhe mesa duket mbytur ne Liqenin e Ontarios.
Qellimi i ketij materiali nuk eshte qe te hapi plage te vjetra ose te krijoje paqartesi dhe mosbesim ndaj Freemasonerise ne rradhet e te ciles sot aderojne plot njerez pozitive, antikomuniste dhe patriote. Qellimi eshte qe te illustroje dhe tregoje sesi nje konspiraci intelektualesh te cilet perdoren Freemasonerine, u themelua dhe u rrit ne proporcionet e frikshme aktuale. Prej kohesh konspiratoret e kane zhvleftesuar Freemasonerine si mjetin e tyre. Nese konspiratore kaq djallezore mund te perdorin nje grup si Masonet atehere ne duhet te hapim mendjen tone dhe te konsiderojme mundesite e pafundme qe ata kane ne dispozicion ne shoqerine tone aktuale. Vendndodhja e tyre sot duket se eshte neper Universitete, fondacione qe nuk taksohen nga shteti, sisteme komunikimi te mas medias, zyra qeveritare si Departamenti i Shtetit dhe nje mori organizatash private si Keshilli i Mardhenieve me Jashte. Nese publikimi i ketij materiali do sherbeje per te bere njerezit te kuptojne qe konspiraci te tilla kane ekzistuar dhe vazhdojne te ekzistojne dhe si rrjedhoje duhen shkulur nga rrenjet, atehere ky material e ka kryer detyren e tij. Te gjithe njerezit me deshire te mire qe jane te paepur per te ruajtur vlerat e lirise, do e shikojne rendesine e materialeve si ai i Robinsonit dhe duhet te reagojne qe te mos humbasin vlerat njerezore dhe njerezimi te clirohet njehere e mire nga kthetra te tilla qe po i zene frymen prej shekujsh...
William Cooper e perfshiu kete material ne librin e tij Behold a Pale Horse i botuar ne vitin 2000. Ne nentor te vitit 2001 ai u vra ne menyre barbare perpara shtepise se tij. Disa muaj me mbrapa ne nje hark kohor shume te shkurter, e gjithe familja e tij, gruaja, femijet dhe te afermit, vdiqen ne rrethana misterioze. Sot e kesaj dite kur permendet emri i Bill Cooper ne ambjentet e teoricienve konspirative, ufologeve dhe shkenctareve te ndryshem, ai rrethohet me nje rrespekt absolut.
Ne vitin 1991 William Cooper eshte konsideruar nga administrata e presidentit te atehershem George Bush dhe nga vete presidenti, si njeriu me i rrezikshem i Amerikes.
Merret me mend arsyeja pse...

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: KUSH JANĖ MASONĖT?   Wed Apr 02, 2008 3:55 am

Po templaret? A s'kane lidhje me Iluminati?
Po, por vetem sipas gjenealogjise se Knigge.Ne te vertete gjithe masoneria gjermane e asaj periudhe u referohet templareve si paraardhes.Shpjegimi qendron ne faktin qe , kur masoneria perhapet ne europen kontinentale nga Britania e Madhe, shume fisnike europiane te cileve u propozohet anetaresimi hezitojne te hyjne ne nje organizate origjina reale e te ciles jane korporatat e muratoreve te lire qe perfshinin krahas arkitekteve dhe punetore ndertimi. Ne 1736 kavalieri André Michel de Ramsay ( 1686- 1743) i siguron ne nje fjalim te famshem te gjithe fisniket franceze qe shpreson te perfshije ne masoneri qe, ne te vertete korporatat e muratoreve te lire britanike jane te perbera nga kavaliere te persekutuar, duke krijuar keshtu nje origjine fantazie-por te pranueshme per loxhet masonike. Ne Gjermani, ku prej vitesh kishte spekullime per nje pretendim vazhdimesie te Urdherit te Templareve pas deshtimit te 1307 , "kavalieret e persekutuar" te Ramsayt u identifikuan pikerisht me templaret. Eshte e vertete qe pas 1307 templaret vazhduan te ekzistojne per pak kohe ne disa shtete te Europes , por ideja qe ato kane vazhduar pas shekullit XV konsiderohet nga specialistet akademike te historise se tyre "krejtesisht prej te mangeti" dhe e lidhur me legjenda " njetrajtesisht stupid" ( keshtu shprehet historiania franceze Régine Pernoud (1909-1998),ne librin e saj Templaret ). Ne te vertete gjithe organizatat e themeluara nga shek XVII deri me sot perdorin gjenealogji fantazie qe perfshijne kohen e templareve, Noe-n dhe Shen Janin ose Salomonin dhe kalojne neper personazhe te njohur te historise, letersise dhe artit. Ne pergjithesi anetaret me pak mendjelehte jane koshente per karakterin thjesht simbolik te ketyre gjenealogjive. Qofte Weishaupt, apo Kneigge dinin mire qe gjenealogjite qe u prezantonin anetareve te Iluminatit ishin "simbolike" ose, per tu shprehur me sakte, te shpikura prej tyre.Nuk kane ekzistuar Iluminati para 1776.

Ath nuk kane qene Iluminatit qe kane hartuar dhe udhehequr Revolucionin francez?

Jo tamam. Autore kunder revolucionit, si psh protestanti John Robinson (1739-1805) dhe prifti katolik Augustin Barruel (1741-1820) pretendojne pas 1789 se revolucioni francez eshte frut i komplotit masonik gjate te cilit masoneria franceze eshte drejtuar nga Iluminati. Ketu nuk mund te zgjidhim nyjet historike dhe lidhjet masoneri iluminizem dhe revolucion, por ama mund te themi me siguri qe Iluminati ne 1789 ishin duke perfunduar si urdher, nuk drejtuan revolucionin francez dhe as nuk kontribuan ne hartimin e tij.Lidhjet midis Urdherit bavarez dhe masonerise franceze ishin por jo te forta,Pjesa me e madhe e masoneve francez (nderkohe qe ne XVIII ishin dhe shume te perēare midis tyre) nuk i donin Iluminatet , dhe as ishin te gatshme te drejtoheshn nga nje urdher gjerman.Per shume arsye politike ,shkrimet e Robison paten sukses ne USA ku presidenti Thomas Jefferson (1743-1826) u akuzua shpesh nga kundershtaret e tij te ishte anetar i Iluminatit.
Sidoqofte, a nuk eshte e vertete qe pjesa e pasme e vules zyrtare te USA qe akoma eshte sot ne kartmonedhat njedollarshe eshte nje piramide me nje sy ne nje trekendesh ne maje,eshte simbol i Iluminati?
Jo, nuk eshte e vertete sado qe e perserisin nga te gjitha anet.Simboli me piramiden dhe syrin ne maje nuk gjenden aspak te Iluminati.Ne te vertete nuk eshte as nje simbol masonik, megjithese ne masonerine e shek XVIII e XIX qe eshte shume e terhequr nga gjithshka qe lidhet me Egjiptin, gjenden ndonjehere simbole te ngjashem.Piramida qe perdoret ne amerike eshte mare nga Pyramidographia, volum i publikuar ne Londer nga John Greaves(1602-1652) ne 1646 pas nje udhetimi ne Egjipt.Syri ne trekendesh u prezantua nga sekretari i Kongresit amerikan, Charles Thomson (1729-1824) i cili asnjehere s'ka qene mason, ne fjalimin e tij ne 1792 qe i parapriu votes me te cilen kongresi caktoi vulen , si nje simbol kristian .Si i tille, eshte simbol qe gjendet ne ikonografine kristiane jo vetem pa lidhje po edhe ne kohe shume me pare se te perdorej ne burimet masonike.
Shume vete pranojne teorine sipas te ciles Iluminati drejtojne boten , ose te pakten USA...
Ne fakt shume pak vete e pranonin para 1975.Pas mesit te shek XIX teoria "komploti i madh i Iluminati" gjendet vetem ne nje minoritet autoresh "komplotiste" jo shume te njohur per publikun.Ne 1975 u publikua trilogjia ILLUMINATUS nga RObert Joseph Shea (1933-1994) dhe Robert Anton Wilson (lindur me 1932) Te tre romanet te shkruar ne menyre satirike, dhe Shea dhe Wilson bejne pjese ne grupe neo pagane (veshtire te kuptohet nese mund te futet ne sitlin hippie nga ka prejardhjen) te atyre qe adhurojne Eris, perendi te Mosmarreveshjes dhe Kaosit duke lozur me "shaka madhore" per te gjithe boten.Behet fjale per romane te lira, ku Weishaupt nuk vdes ne Gjermani por emigron ne kolonite britanike te Botes Se Re, ku merr emrin George Washington dhe behet presidenti i pare i SHBA. Kur keto behen shtet reaksionar dhe represiv i udhehequr nga Iluminati , Mosmarreveshesit organizojne rezistencen ne emer te mosmarreveshjes dhe kaosit dhe perendise se madhe Eris.Vetem pas trilogjise se Shea dhe Wilson Iluminatit fillojne te shfaqen pothuajse kudo , qe nga Lavjerresi i Foucault i Umberto Eco (1988) deri te filmi i Lara Croftomb Raider (2001) dhe ne shume filma te tjere, romane, lojera etj. Per fat te keq jo te gjithe arrijne te kuptojne natyren e trilogjise Illuminatus, madje disa pretendojne qe Shea dhe WIlson duke u shtirrur si me shaka japin informacione shume te sakta. Keto teori kane sukses ne ambientet fondamentaliste amerikane proestante. Paraqiten veēanerisht nga Milton WIlliam Cooper (1943 -2001) i cili vdes ne 5 nentor 2001 ne nje konflikt me arme me agjente te policise, Cooper s'paguante taksat qeverise amerikane duke pretenduar se kontrollohej nga Iluminatit.
Tani dua te perqendrohem pak me shume tek nje fraze e mesiperme qe e vecova sepse me vrau syte.
Citim:
mund te themi me siguri qe Iluminati ne 1789 ishin duke perfunduar si urdher
Illuminati kurre ska perfunduar si urdher. Asnjehere. Vetem ndryshoi status nga ai legal ne komplet ilegal. Perpara se te jap argumentat pse e them kete po te tregoj shperndarjen e Illuminatit dhe ne ca nivelesh u shtri.
Pervec Bavarise, Illuminati u shtri ne Provincat e pjeses se Poshteme dhe te Siperme te Rinit, Suabia, Franconia, Westphalia, ne Saksonine e Siperme dhe te Poshteme. Me pas vazhdoi jashte Gjermanise ne Austri dhe Zvicer. Disa nga anetaret me te shquar ne mesin e tyre ishin Duka i Orleanit, Duka Ernst Augustus i Saxe-Weimar-Coburg-Gotha, Princi Charles i Hesse-Cassel, filozofi Johann Gottfried von Herder, Konti Klemens von Metternich, Katerina II e Rusise, Konti Gabriel de Mirabeau, Markezi i Kostances, Duka Ferdinand i Brunswick, Duka Karl August i Saxe-Weimar, Johann Wolfgang von Goethe (poeti), Joseph II i Rusise, Christian VII i Danimarkes, Gustave III i Suedise dhe Mbreti Poniatowski i Polonise.
Ne vitin 1783 kishte mbi 600 anetare dhe brenda vitit 1784 ky numer arriti ne 3000. Ndersa deri ne vitin 1786 Illuminati kishte lozha te shumta ne provinca te ndryshme te Gjermanise, Austri, Hungari, Angli, Skoci, Poloni, France, Belgjike, Zvicer, Itali, Hollande, Spanje, Suedi, Rusi, Irlande, Afrike dhe Amerike.
Ne kohen e Kongresit te Trete Masonik ne Frankfurt ne vitin 1786, Illuminati virtualisht kontrollonte te gjitha lozhat Masonike dhe gjate ketij kongresi u percaktua qellimi i qarte i tyre i permbledhur ne keto tre pika:
1- Panteizem per gradat e larta, ateizem per gradat e uleta dhe popullaten.
2- Komunizem i te mirave materiale, grate dhe shqetesime te pergjithshme.
3- Shkaterrimi i Kishes dhe cdo forme Kristianizmi dhe eleminimi i cdo qeverie njerezore ekzistuese per ti hapur rruge republikes universale ne te cilen do mbreteronin idete utopike te lirise se plote nga format ekzistuese sociale, morale dhe ndrydhjet fetare, barazi absolute dhe vellazeri sociale.
Studentet qe ishin pjestare te familjeve te pasura dhe me influence ne arenen nderkombetare rekomandoheshin per trajnime speciale ne internacionalizem. Te zgjedhurit nga Illuminati u jepeshin bursa studimi qe te kryenin shkolla speciale. Weishaupt shkroi: Propozoj krijimin e akademive nen drejtimin e Urdherit. Kjo do na siguronte besnikerine nga ana e Literatit. Ne kete rast shkenca duhet te jete tundimi qe duhet perdorur.
Po ashtu Weishaupt shkroi kete direktive: Ne duhet te sigurojme drejtimin e arsimit, kishes, manazhimet e katedrave profesionale dhe ato kishtare.
Ne ditet e sotme ka shume shkolla te tilla. Princi Philp, bashkeshorti i Mbretereshes Elizabeta u arsimua ne nje shkolle te Illuminatit ne Gordonstown, Skoci, me kembenguljen e Lordit Louis Mountbattan (i cili me pas u be admiral mbas perfundimit te Luftes se Dyte Boterore dhe qe kishte nje daje te lidhur me farefisni me Rothschild). Ata qe u edukuan ne shkolla te tilla me pas u vendosen mbrapa skenes ne pozicioni si eksperte dhe keshilltare per te cuar me tej qellimin e Illuminatit.

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: KUSH JANĖ MASONĖT?   Wed Apr 02, 2008 3:56 am

Kjo ishte nje paranteze e vogel per te treguar shtrirjen e Urdherit dhe nivelet shoqerore. Merret me mend shume kollaj sesa mund te arrihet te zhduket nje rrjete e tille merimangash ne dimensione te tilla.Mbas sulmit qe ju be Urdherit heren e pare ku u kapen dokumenta sekrete erdhi dhe sulmi i dyte (hera e fundit dhe e dyta rradhazi ishte ne 15 nentor 1790) ku ishte hartuar nje liste me 91 anetare, ata u ndoqen dhe u kapen. Kjo vazhdoi deri ne vitin 1799. Shkaterrimi ne aparence i Urdherit ishte hartuar nga anetaret e tij me te larte te cilet vazhdonin te vepronin nendhe. Weishaupt ka shkruar: "Kujdesi me i madh i Illuminatit mbas publikimit te shkrimeve te tyre sekrete ishte qe te krijonte pershtypjen ne gjithe Gjermanine qe Urdheri i tyre nuk ekzistonte me, anetaret e mbetur kishin hequr dore nga veprimtaria jo vetem e mistereve por edhe si pjestare te nje shoqerie sekrete." Mbas realizimit te kesaj Weishaupt kishte gati nje plan tjeter ne te cilin thuhej: "Nepermjet ketij plani ne duhet te drejtojme gjithe njerezimin. Ne kete menyre dhe nepermjet mjeteve me te thjeshta ne duhet te behemi udheheqes ne cdo fushe. Ne menyre sekrete ne duhet te influencojme te gjitha transaksionet politike... Kam konsideruar cdo gje dhe e kam pergatitur ne menyre te tille qe nese Urdheri shkaterrohet krejt papritur, brenda nje viti ai mund te rimekembet perseri dhe te behet akoma me brilant se me pare."
Per te fshehur aktivitetet e tyre subversive, anetaret me te larte te Urdherit filluan te maskoheshin si humanitare dhe filantrope. Weishaupt u largua per ne Zvicer duke u kthyer me pas perseri ne Gjermani ku u strehua nga Duka i Saxe-Gotha. Qe nga ky moment Urdheri e transferoi shtabin e tij te pergjithshem ne Londer ku u fuqizua perseri. Weishaupt kerkoi nga ndjekesit e tij qe te infiltronin Lozhat Blu Masonike dhe te formonin berthama sekrete brenda tyre. Vetem Masonet qe tregonin vetveten se ishin Internacionalist dhe ateist u pranuan ne Illuminati.Po shkeputem qe ketu dhe spo permend as Revolucionin Francez dhe as detaje te tjera per te cilat do duhej shume kohe te hidheshin ne forum dhe po fokusohem ne pjesen me te rendesishme qe eshte kalimi i Illuminatit ne Amerike dhe menyra sesi shkuan ngjarjet.
Viti 1785 shenon krijimin e Columbia Lodge e Urdherit te Illuminatit, lozha e qytetit te New York. Midis pjestareve te tij ishin Guvernatori DeWitt Clinton (ju thote gje ky mbiemer), Horace Greeley (politikan dhe editor i gazetes njujorkeze New York Daily Tribune) Charles Dana, Clinton Roosevelt (paraardhesi i Franklin D. Roosevelt). Clinton Roosevelt shkruajti nje liber te titulluar Shkenca e Qeverisjes Bazuar ne Ligjet e Natyres ku shprehej: Nuk ka Zot te Drejtesise per te rregulluar gjerat ne Toke. Nese ka zot atehere ai eshte keqdashes dhe nje qenie hakmarrese i cili na krijoi ne per te qene te mjeruar." Clinton i referohet vetes dhe anetareve te tjere si "te ndricuarit".
Ne 1786 nje formohet nje tjeter lozhe ne Portsmouth, Virgina ne te cilin ishte anetar dhe Thomas Jefferson. Kjo lozhe u pasua nga 14 te tjera ne qytete te ndryshme ne 13 kolonite.Ne 19 qershor 1789, David Pappin, Presidenti i Universitetit te Harvard nxorri nje lajmerim per studentat qe po diplomoheshin qe te kishin kujdes persa i perket influences se Illuminatit ne politiken amerikane dhe ne fe.Ne 9 maj 1798 At Jedediah Morse, pastori i Congregational Church ne Charleston, South Caroline gjate predikimit te tij ne nje meshe ne New North Curch ne Boston foli per Illuminatin duke u shprehur: "Praktikisht te gjitha organizatat civile dhe eklesiastikale te Europes jane tronditur nga themelet prej kesaj organizate kaq te temerrshme; vete Revolucioni Francez pa dyshim eshte produkt i makinacioneve te tyre; suksesi i ushtrise franceze duhet shpjeguar ne te njejten menyre. Jakobinet sjane gje tjeter vecse nje manifestim i hapur i sistemit te fshehte te Illuminatit. Urdheri ka deget dhe emisaret e tij te stabilizar dhe qe punojne ne Amerike.
Pak perpara vdekjes, George Washington nxorri dy paralajmerime ne lidhje me Illuminatin. Rreth vitit 1807, John Quincy Adams i cili me pas u be President ne vitin 1825, shkroi tre letra te adresuara Kolonelit William C. Stone, nje mason i larte duke i thene atij se Thomas Jefferson, presidenti i 3-te i Amerikes dhe themeluesi i Partise Demokratike, po perdorte lozhat Masonike per qellime subversive Illuminati.
Adams po ashtu i shkroi Washingtonit duke i thene se Jefferson dhe Alexander Hamilton po pezjenin lozhat Masone per qellime te Illuminatit dhe i peruleshin Luciferit. (kjo gje eshte rregjistruar ne kronikat e vete Adams).Ne 4 Korrik 1812 At Joseph Williard, presidenti i Universitetit te Harvard ne nje fjalim te tij ne Lancaster, New Hampshire shprehet: " Ka evidenca mese te plota qe nje numer organizatash, pjese e Illuminatit jane instaluar ne kete vend qe karakterizohet nga ndricimi i Lutjeve dhe lirive civile, te cilat fillimisht ishin te organizuara nga shoqerite e medha ne France. Ata padyshim jane duke punuar ne menyre sekrete per te minuar cdo institucion antik tonin, civil dhe te shenjte. Keto shoqeri jane te lidhura ngushte me te njejtin Urdher ne Europe; ato kane te njejtin objektiv..."
Tani per te dhene nje ide me te qarte te vazhdimesise se Illuminatit si dhe disa nga pikat e tjera qe jane kontestuar ne lidhje me Skull & Bones une po bej nje devijim fare te vogel dhe po paraqes nje material per zgjerimin e aktivitetit te Illuminatit dhe krijimin e shoqerive leva mbeshtetese te tyre. Materiali mund te zgjatet disi por eshte e nevojshme per te treguar me detaje menyren sesi Illuminati u shtri ne Amerike dhe faktuar vazhdmesine e tij ne ditet e sotme.

Illuminati infiltrojne Pi Beta Kappa
Vellazeria e njohur si Pi Beta Kappa u organizua ne vitin 1776 nga studentet e Kolegjit William and Mary ne Williamsburg, Virginia (i dyti per nga vjetersia ne gjithe Ameriken, i themeluar ne vitin 1694) si nje klub sekret debatimi. Me vone u infiltrua dhe u perdor per te prezantuar parimet e Illuminatit ne Amerike. Emri i tyre e kishte prejardhjen nga fjalekalimi Grek dhe motoja, "Filozofia Biou Kuberuetes" qe do te thote "Filozofia Eshte Udhrrefyesi i Jetes". I hapur vetem per studentet e universitetit, qellimi i kesaj vellazerie ishte te debatonin dhe te benin filozofi dhe jo per fene, parimet udherrefyese te veprimeve njerezore. Ata kishin sinjale dhe dhenie te duarve ne menyre sekrete deri ne vitin 1831 dhe me pas vellazeria u riorganizua dhe ndryshoi
nga nje organizate sociale ne nje shoqeri te nderuar per klasat e larta te shkenctareve.Gjate viteve 1700 ndersa kishte marre pamjen e plote te nje vellazerie, njeri nga anetaret e tij, Elisha Parmele mori nje grant per te stabilizuar nje degezim ne Yale ne vitin 1780 (Profesori i Historise ne Yale, Gaddis Smith ka thene: "Yale ka influencuar Agjensine Qendrore te Inteligjences (CIA) me shume se cdo universitet tjeter duke i thene CIA-s atmosferen e nje takimi shokesh klase.) dhe ne Harvard ne vitin 1781. Me pas ata u zmadhuan me degezime te tjera ne 270 kampuse universitare me me shume se 500 mije anetare.
Midis anetaresise se tyre kane qene:Tom Brokaw (komentator i NBC), Glenn Close (aktore), rregjisori i njohur Francis Ford Coppola, Henry Kissinger, Sekretari i Shtetit ne vitin 1973-1977 dhe asisteni i Presidentit per Punet e Sigurise se Brendeshme nga viti 1969-1975, aktori/kengetari Kriss Kristofferson, keshilltari i Presidentit Dean Rusk, Howard K. Smith (komentator i ABC), Caspar Weinberger Sekretari per Mbrojtjen i USA ne vitin 1981-1987, John D. Rockefeller Jr, Nelson Rockefeller, Presidenti George H. W. Bush,Presidenti Jimmy Carter, Presidenti Bill Clinton, Presidenti Franklin Roosevelt, Presidenti Woodrow Wilson, Governatori Jeb Bush (nga Florida), Senatori Joseph Lieberman (nga Connecticut), Byron White (Gjykata Supreme e Drejtesise) dhe Elihu Root (Sekretar i Shtetin ne vitin 1905-1909).
Kjo organizate sic dihet eshte themeluar ne vitin 1832 ne Universitetin Yale nga Gjenerali William Huntington Russell (i cili me pas sherbeu ne legjislaturen e Shtetit te Connecticut 1846-47) dhe Alphonso Taft (Sekretari amerikan per Luften ne vitin 1876, Ligjvenesi i Pergjithshem 1886-87, Ministri Amerikan ne Austri 1882-84, ambasadori i USA ne Rusi 1884-85 dhe babai i ish presidentit William Howard Taft); dhe u inkorporua ne vitin 1856 nga Russel dhe Daniel Colt Gilman nen emrin "The Russell Trust Association."Russell ate vit kishte vizituar Gjermanine ne te njejtin vit ku dhe u ekspozua ndaj Illuminatit dhe u be njeri nga te Nisurit e tij. Ai donte te stabilizonte nje grup ne Amerike ku femijet e tyre te mund te beheshin anetare te Urdherit sekret dhe te perfitonin favore te ndryshme.
Ky urdher u be nje nga lozhat e zeza te Freemasonerise. Ne vitin 1873 disa nga studentet e yale hyne me force ne qendren e tyre, nje ndertese pa dritare e quajtur "Varri" e cila ndodhej ne krahun tjeter te kampusit

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: KUSH JANĖ MASONĖT?   Wed Apr 02, 2008 3:58 am

universitar dhe zbuluan simbolin e tyre - kafken me kocat, sebashku me disa kafka dhe kocka te verteta. Ata shkruan ne gazeten e Yale, The Iconoclas: "Vit mbas viti djalli vdekjeprures Skull and Bones eshte duke u rritur dhe forcuar."
Russell Trust u financua me 54 milion $ ne grante per ish-studentet dhe jane keta ish-studente qe kontrollojne grupin. Antony C. Sutton nje ish profesor i Ekonomise ne Universitetin e Stanford shkroi nje liber me kater vellime mbi kete grup dhe zbuloi emrat e 30 familjeve amerikane me shume influence te cilat kane kontribuar ne rangjet e organizates (disa prej te cilave mund tu gjenden rekordet deri ne vitet 1600, kohe kur erdhen nga Anglia), perfshi ketu Whitney, Lord, Phelps, Wadsworth, Allen, Bundy, Adams, Harriman, Rockefeller, Payne, Davidson dhe Pratt. Cdo vit 15 te rinj zgjidhen per tu bere pjestare dhe quhen "Kalores". Gjate diplomimit ata quhen "Patriarket e Urdherit".Qe nga koha e themelimit, mbi 2500 te laureuar te Yale kane qene te Nisur. Pjestaret e tij kane asimiluar vetvehten ne cdo hapesire biznesi dhe ambjenti qeveritar. Anetaret perfshijne: W. Averell Harriman (guvernator i New York dhe keshilltar i disa presidenteve demokrate), William P. Bundy (redaktor i gazetes se Keshillit per Mardheniet me Jashte), J Hugh Liedtke (bashke themeluesi i Pennzoil Oil Corp.), John Kerry (senator i US nga Massachusetts dhe ish kandidati per president i Amerikes), David Boren (senatori i US nga
Oklahoma), William Sloane Coffin (President i SANE/FREEZE, Phi Beta Kappa), William F. Buckley (Komentator konservativ, redaktor i National Review magazine), Gifford Pinchot (babi i levizjes per ambjentin), Potter Stewart (Supreme Court Justice), William H. Taft (presidenti i 27-te), Archibald MacLeish (theneluesi i UNESCO), Harold Stanley (bankier dhe investitor, themelues i Morgan Stanley), Dean Witter, Jr. (bankier dhe investitor), Henry Luce (kreu i Time/Life magazines), Henry P. Davison (partner i Morgan Guaranty Trust), Alfred Cowles (i Cowles Communications), Richard Ely
Danielson (i Atlantic Monthly magazine), Winston Lord (kryetar i CFR, Ambasador ne Kine dhe asistent Sekretar i Shtetit ne administraten e Clinton), Russell Wheeler Davenport (i Fortune magazine), McGeorge Bundy (keshilltar i sigurise kombetare per Presidentin John Kennedy), John Sherman Cooper (U.S. Senator nga Kentucky), John H. Chafee (U.S. Senator nga Rhode Island), Henry Stimson (Sekretari i Shtetit per Presidentin Herbert Hoover), Robert A. Lovett (Sekretari i Mbrojtjes per Presidentin Harry Truman), George H.W. Bush. (41st President, Bilderberger, CFR dhe anetar i Komisionit Trilateral deri ne vitin 1980) dhe George W. Bush (Presidenti i 43-te).
Kongresi i Vienes Ne vitin 1802 Europa ishte e perbere nga disa qindra shtete te cilat ishin te dominuara nga Anglia, Austria, Rusia, Prusia dhe Franca. Kjo e fundit ishte vendi me i fuqishem ne ate kohe. Ne vitin 1804 Napoleon Bonoparti mori kontrollin e Frances dhe fuqia e tij ushtarake virtualisht kontrollonte gjithe Europen. Edhe ne ditet e sotme Franca ka me shume toke se cdo vend tjeter ne Europen Perendimore. Ne vitin 1812 Napoleoni ben levizjen e tij kunder Rusise, Anglise ndersa Spanja dhe Portugalia nderkohe ishin ne lufte me Francen. Atyre me pas ju bashkangjit Suedia, Austria dhe ne vitin 1813 Prusia ju bashkua koalicionit per ti dhene fund agresionit ne Europe per te siguruar nje te ardhme paqesore duke ristabilizuar dhe ekuilibruar forcat.Ne vitin 1814 koalicioni mundi Francen dhe ne Mars te atij viti marshoi drejt Parisit. Kufijte e Frances ishin rikthyer ne zonat e meparshme qe i perkiste vitit 1792 ndersa Napoleoni u denua me internim ne ishullin e Elbes, pjese e bregdetit italian.Mbas Luftrave Napoleonike, Illuminati mendoi se bota do ishte e lodhur me luftrat dhe do pranonte nje zgjidhje per paqen. Nepermjet Kongresit te Vienes (1814-1815) Rothschilds shpresonin te krijonin nje lloj Lidhje te Kombeve.Nga shtatori 1814 deri ne qershor 1815 kater fuqite e koalicionit te aleateve, fitues te luftes ndaj Napoleonit u takuan ne nje Kongres ne Viene, sebashku me nje numer te madh te sundimtareve dhe zyrtareve qe perfaqesonin vende te vogla. Ky ishte takimi me i madh politik ne historine e Europes. Perfaqesuesi i Anglise ishte Lord Robert Stewart, Viskonti i dyte Castlereagh; France, me Ministrin e Jashtem Charles-Maurice Talleyrand de Perigord; Prusia, me Mbretin Friedrich Wilhelm III; dhe Austria me Perandorin Franz II.Perfaqesues te tjere ishin: Frederick VI, Mbreti i Danimarkes; Maximilian Joseph, Mbreti i Bavarise; Friedrich I, Mbreti i Wurttemburg; Napoleoni II, Mbreti i Romes; Eugene de Beauharnais, Mekembesi i Mbretit ne Itali; Mbreti Friedrich August I i Saksonise, Konti Lowenhielm i Suedise; Kardinali Consalvi iShteteve Papnore; Duka i Madh Charles of Baden; Elector William i Hesse; Duka i Madh George i Hesse-Darmstadt; Kalr August, Duka i Wimarit; Mbreti i Bohemise; Mbreti i Hungarise dhe emisare nga Spanja, Portugalia, Danimarka, Hollanda dhe shtete te tjera Europiane.
Shqetesimi kryesor i Kongresit ishte rikthimi i tokave te pushtuara, krijimi i balances se fuqise, rikthimi i rendit perpara Napoleonit nepermjet Mbretit Luis XVIII, rikthimi i pushtetit familjeve qe sundonin ne vitin 1789 dhe rikthimi i Kishes Katolike Romake ne pushtetin e saj te meparshem. Diskutimet u perqendruan ne krijimin e nje Federate Europiane qe do stabilizonte nje grup mbreterishe te pavarura te cilat do ishin te lidhura me njera tjetren nepermjet nje trup te vetem qeverises drejtues dhe qe ndermjet te tjerave do siguronte nje mbrojtje ushtarake. Ne planet e tyre Zvicra u la te ishte nje vend neutral qe do sherbente si depozite per financat e tyre.
Ne Mars 1815 Napoleoni largohet nga Elba sepse pensioni i premtuar nga Mbreti Louis XVIII u nderpre dhe se ai besonte se Austria po pengonte shoqen e tij Maria Louise dhe djalin e tij, ish Mbretin e Romes (qe me pas u be Duka i Reichstadt ne Viene) qe te bashkoheshin me te. Plus ai ishte vene ne dijeni per pakenaqesine e madhe ne popull ndaj mbretit. Per keto arsye Napoleoni rikthehet dhe fillon te famshmen Lufta 100-ditore ku dhe u konsiderua menjehere si 'armik publik". Koalicioni ne Kongres la menjeane bizneset e tyre diplomatike dhe u bashkuan ne beteje.Fill mbas humbjes se Napoleonit ne Waterloo, u kompletuan negociatat ne Kongresin e Vienes dhe marrveshja u firmos ne 9 Qershor 1815. Kete rradhe Napoleoni u internua ne ishullin e Shen Helenes, 1000 milje larg brigjeve afrikane ku vdiq ne vitin 1821.
Cari i Rusise nderkohe ne planet e nje Federate Europiane pa doren komplotuese te Illuminatit dhe nuk pranoi te vazhdonte koekzistencen. Ne 26 Shtator 1815 Marrveshja e Aleances se Shenjte u firmos nga Aleksandri i I i Rusise, Francis II i Austrise dhe Frederick William III i Prusise ndersa aleatet po vazhdonin negociatat ne Konferencen e dyte te Paqes ne Paris. Marrveshja garantonte pavaresine e cdo monarku i cili do ndiqte parimet kristiane ne punet e Shtetit. Marrveshja i shnderroi ata ne nje Vellazeri te vertete te patundeshme.Aleksandri deklaroi se kjo ide ishte huazuar nga nje bisede me Castlereagh. Castlereagh me pas thote se Aleanca ishte nje "cope misiticizmi sublim dhe i pakuptimte". Prusia dhe Austria deklaruan qe ju bashkangjiten per shkak te frikes se nje shpagimi te mundshem nga ana e Rusise. Ndonese Aleanca nuk kishte asnje influence ne ceshtje thelbesore ajo i indikoi vendeve te tjera qe ishin grupuar kunder tyre dhe ja arriti qe perkohesisht te shkaterronte levizjen gjithmone ne rritje liberale ne Europe.Ministri i Jashtem i Austrise, Princi Klemens Furst von Metternich, njeriu me me influence nga pushtetaret europiane dhe nje agjent i Rothschild shprehet se qellimi per idene e tij mbi nje Federate Europiane ishte vetem qe te ruante rendin publik dhe se ai ishte i bindur qe Aleksandri ishte i cmendur.Ne realitet, arsyeja per Kongresin e Vienes ishte qe Illuminati te krijonte nje Federate dhe ne kete menyre ata mund te merrnini kontrollin e plote politik mbi pjesen me te madhe te civilizuar te botes. Shume nga qeveriteEuropiane ishin ne borxh tek Rothschilds dhe menduan se mund ta perdornin kete si nje mjet per te dale nga situata. Illuminati ne perpjekjen e tyre te pare arriten temerrsisht shume afer marrjes se kontrollit total te botes. Kreu i familjes, Nathan Rothschild priste diten kur familja e tij do merrte shpagim duke shkaterruar Carin dhe familjen e tij, gje qe e bene te mundur ne vitin 1917.Ne vitin 1916 Rekordet Kongresionale te Senatit (faqja 6781) riprodhoi nje dokument te njohur si "Marrveshja Sekrete e Verones" qe ishte firmosur ne 22 Nentor 1822 nga Austria (Metternich), Franca (Chateaubriand), Prusia (Bernstet) dhe Rusia (Nesselrode); dhe ishte pjeserisht arsyeja per stabilizimin e Doktrines Monroe.Qellimi i saj ishte te realizonte disa ndryshime ne marrveshjen e Aleances se Shenjte dhe ne Nenin e Pare thuhet: " Fuqite e medha te koncentruara, duke qene se jane te bindura se sistemi i qeverise perfaqesuese eshte i paperputhshem me principet e monarkise si nje aksiome e pavaresise se njerezve me te drejten e tyre hyjnore, angazhohet ne menyre solemne qe te perpiqet me cdo menyre per te ti dhene fund sistemit te qeverisjes perfaqesive, ne cdo vend qe mund te ekzistoje ne Europe dhe ta ndaloje qe te prezantohet ne vende qe nuk eshte ende i ditur." Pa asnje dyshim ky dokument paraqet qarte qellimet e bankiereve Nderkombetare ne planet e tyre per rritjen e kontrollit dhe dominimit mbi nje bote gjithmone ne zhvillim.

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: KUSH JANĖ MASONĖT?   Wed Apr 02, 2008 3:58 am

Ne vitin 1859 Albert Pike (1809-1891) nje avokat dhe lider i deges amerikane te Scottish Rite of Freemasonry (qe quhej si “Pontifi i Pavarur i Freemasonerise Universale”, “Profeti i Freemasonerise” dhe “Freemasoni me i madh i shekullit te 19-te”) i cili ishte i mrekulluar me idene e nje qeverie boterore, u zgjodh te koordinonte aktivitetet e Illuminatit ne Shtetet e Bashkuara. Ai shprehej se kishin nevoje ne krijimin e nje partie politike qe do mbante boten ne lufte deri sa keta te sillnin paqen. Pike ka thene se kjo duhej realizuar me “gjuhe dhe me pene, me cdo menyre sekrete apo te hapur te influences se tyre, duke perdorur parane dhe po te jete e nevojshme edhe shpaten...”
Pike ka lindur ne 29 Dhjetor te vitit 1809 ne Boston, ka studiuar ne harvard dhe me pas sherbeu gjeneral i pergjithshem brigade ne Ushtrine e Konfederates. Ai u caktua nga Konfederata qe te ishte komisioneri Indian ne menyre qe te krijonte nje ushtri me luftetare Indiane. Pike u be Guvernator i territoreve Indiane dhe ja arriti te krijonte nje ushtri qe konsistonte me indiane te tribuve Chickasaws, Comanches, Creeks, Cherokees, Miamis, Osages, Kansas dhe Choctaws. Midis rradheve te vendasve ai u be i njohur si “miku fytyrezbehte, besnik dhe protektor.”
Egersia e sulmeve te tyre detyroi Jefferson Davis, Presidentin e Konfederates qe te shperndaje ushtrine Indiane. Mbas Luftes Civile Pike u konsiderua dhe u gjykua fajtor per tradhe dhe u burgos por me pas u fal nga Presidenti Andrew Johnson ne 22 Prill, 1866 me te cilin u takua diten e neserme ne Shtepine e Bardhe. Ne 20 qershor 1867 zyrtaret e Scottish Rite diskutuan ne lidhje me Johnson, grada nga e 4-32-te dhe me pas ai vajti ne Boston per tju dedikuar Tempullit Masonik. I vetmi monument per nje gjeneral te Konfederates ne Washington D.C. u ngrit per nder te Pike dhe mund te gjehet na hapesiren midis godines se Departamentit te Punes dhe Godines se Bashkise, midis rruges 3 dhe 4, ne Rrugen D, NW.
Pike ishte nje gjeni, i afte te lexonte dhe te shkruante ne 16 gjuhe te huaja. Si nje Mason i grades 33 ai ishte njeri nga baballaret themelues dhe kreu i Te Pranuares se Lashte Scottish Rite of Freemasonry. Ne vitin 1869 ai ishte lideri me i larte i Kaloresve te Ku Klux Klan. Ne vitin 1871 ai shkruajti 861 faqe libri Masonik te njohur si Moralet dhe Dogma e Te Pranuares se Lashte Scottish Rite of Freemasonry.
Per Pike thuhej se ishte Satanist dhe qe ishte i zhutyr ne okultizem, zoteronte nje byzylyk te cilin e perdorte per te thirrur Luciferin me te cilin kishte komunikim konstant. Albert ishte dhe Grand Master i grupit Luciferian i njohur si Urdheri i Palladinium (ose Keshilli Sovran i te Urteve) qe ishte themeluar ne Paris ne vitin 1737. Palladismi ishte sjelle ne Greqi nga Egjypti ne shekullin e peste prej Pitagores dhe ishte ky kult i Satanit qe u prezantua ne rrethin e brendeshem te lozhave masonike. U ravijezua dhe pershtat me Palladiumin e Templareve. Ne vitin 1801, Isaac Long, nje cifut solli nje statuje te Baphomet (Satani) ne Charleston, South Carolina ku ai ndihmoi qe te themelonte Te Pranuaren e Lashte Scottish Rite of Freemasonry. Pike, pasuesi i tij, e ndryshoi emrin ne
Rite e Re dhe te Reformuar Palladine ose Reformed Palladium. Urdheri permbante dy grada: 1) Adelph (ose Vella) dhe 2) Shoku i Odiseas (ose i Penelopes). Krahu i djathte i Pike ishte Phileas Walder nga Zvicra i cili ishte nje ish-meshtar Luterian, lider Masonik, okultist dhe spiritualist. Krahu tjeter me i afert i tij ishte Gallatin Mackey, (nje lider mason), Longfellow dhe Holbrook.
Albert Pike sebashku me Mazzinin, Lord henry Palmerston i Anglise (1784-1865, mason i grades 33) dhe Otto von Bismarck nga Gjermania (Mason i grades 33, 1815-1898) kishin si qellim te perdornin Palladian Rite per te krijuar nje grup ombrelle Sataniste qe do lidhete te gjitha grupet Masonike sebashku.
Per shkak te aktivitetit revolucionar te Mazzinit ne Europe, Illuminati perseri kaluan ne ilegalitet te plote. Pike krijoi Keshillin Suprem ne Charleston, South Carolina; Rome, Itali (drejtuar nga Mazzini); Londer, Angli (drejtuar nga Palmerson); dhe ne Berlin, Gjermani (drejtuar nga Bismarck). Ai ngriti 23 keshilla vartes ne vende strategjike ne te gjithe boten, perfshi 5 Drejtori te Medha Qendrore ne Washington, DC (Amerika e Veriut), Montevideo (Amerika e Jugut), Napoli (Europe), Kalkute, (Azi) dhe Mauritius (Afrike) te cilat perdoreshin per te mbledhur informacion. Te gjitha keto dege kane qene dhe kane mbetur shtabet sekrete per aktivitet e Illuminatit.
Ne nje leter te datuar 22 Janar, 1870, Mazzini i shkruan Pike:
“Ne duhet te lejojme te gjitha federatat qe te vazhdojne ne te njejten menyre sic jane, me sistemet e tyre, autoritetin qendror dhe menyrat e ndryshme te korrespondences midis gradeve te larta te te njejtes rite, te organizuar sic jane ne momentet aktuale por ne duhet te krijojme nje super rite e cila do mbetet e panjohur dhe ku te ftojme ata Masone te gradeve te larta qe duhen zgjedhur prej nesh (natyrisht duke ju referuar Rite Palladine te Re dhe te Reformuar). Ne lidhje me vellezerit tane ne Masoneri, keta njerez duhet ti nenshtrohen nje sekreti te plote dhe shume strikt. Nepermjet kesaj rite supreme ne do qeverisim Freemasonry e cila do shnderrohet ne nje Qender Nderkombetare dhe shume me e fuqishme sepse drejtimi i saj do jete i panjohur.”
Ne nje tjeter leter qe daton 15 Gusht 1871, Pike i shkruan Mazzinit:
“Ne duhet te ndersejme Nihilistet dhe Ateistet dhe duhet te provokojme nje kataklizem shoqeror te pashoq i cili me gjithe horrorrin e tij duhet ti tregoje qarte gjithe kombeve efektin e ateizmit absolut, origjinen e egersise dhe te gjakderdhjes me mizore. Me pas, kudo, qytetaret te detyruar per te mbrojtur vetveten kunder botes ne minorance te revolucionareve do i zhduki keta shkaterrues te civilizimit, ndersa shumica e disiluzionuar me Kristianizmin, shpirti i lodhur i te cilit nga ky moment do jete pa drejtim, ne ankth per nje ideal por pa njohur kujt ti perkushtohje adhurimin e tij, do marri driten me te paster nepermjet manifestimit universal qe do rezultoje nga levizja e pergjithshme reaguese dhe qe do pasoje shkaterrimin e Krishterimit dhe te ateizmit, te dyja te pushtuara dhe te zhdukura ne te njejten kohe.”
Ne tjeter pjese e kesaj letre u zbulua ne vitin 1949 dhe ku ne menyre grafike nenvizohen planet per 3 luftra boterore dhe te pakten 2 revolucione. Lufta e pare u be per te nxitur ateizmin komunist qe te shkaterronte qeverine cariste ne Rusi. Kjo gje u realizua me sukses. Lufta e dyte boterore duhet te fillonte duke shtyre Britanine e Madhe kunder Gjermanise ne menyre qe te shkaterrohej Nazismi dhe te avanconte ceshtja e Sionizmit dhe ne kete menyre Izraeli mund te behej nje komb. Edhe kjo u realizua. Mbas kesaj lufte Komunizmi duhej te behej i forte mjaftueshem qe te merrte kontrollin e qeverive te dobeta. Ne vitin 1945 ne Konferencen e Potsdamit midis Truman, Churchill dhe Stalinit, Rusise ju dha nje pjese e Europes dhe kjo gje ndihmoi ne fshirjen e vales se Komunizmit ne Kine. Plani po ashtu kerkon nevojen e nje lufte te trete boterore e cila duhet te filloje duke nxitur agresionin midis Sionizmit (Izraeli) dhe botes Arabe (sa cudi nje gje e tille po ndodh pike per pike sic eshte hartuar nga Pike –Darius) te cilet do shkaterrojne njeri tjetrin duke e cuar gjithe boten ne nje konflikt final. Ky konflikt eshte hartuar qe te prodhoje nje kaos teresisht politik, ekonomik dhe social nga i cili do ngreje koken qeveria boterore e kontrolluar nga Illuminati.
Sipas William Guy Carr, nje ish Komandant i Marines Kanadeze, ne librin e tij Ushtaret ne Loje shprehet se per nje kohe te shkurter kjo leter ka qene e ekspozuar ne British Museum Library ne Londer nga ku ai beri nje kopje. Por Muzeumi Britanik e ka mohuar faktin qe mund te kete patur ndonjehere nje leter te tille. Me pas u zbulua se informacioni i ishte dhene Carr nga nje liber i quajtur Zbulohet Misteri i Freemasonry me autor Jose Maria Caro y Rodriguez, Arqipeshkvi i Santiagos dhe Kardinal i Kilit. Disa studiues besojne se letra e dyte mund te jete falsifikim dhe eshte shkruar shume me vone sesa pjesa e pare pasi fjala “Fashizem” nuk perdorej perpara vitit 1921 dhe problemi Arabo/Cifut nuk ekzistonte deri ne Deklaraten e Balfour ne vitin 1917. Por perseri, nese ata me te vertete kane planifikuar dhe filluar keto ngjarje, atehere dokumenti duhet te jete shume autentik.
Mbas vdekjes se Mazzinit ne 11 mars 1872, Pike caktoi Adriano Lemmi (1822-1896, Mason i grades 33) nje bankier nga Firence, Itali, qe te drejtonte aktivitetet subversive ne Europe. Lemmi ishte nje mbeshtetes i revolucionarit patriot Giuseppe Garibaldi dhe ka te dhena qe mund te kete qene aktiv ne Shoqerine Luciferiane te themeluar nga Pike.Ne 14 qershor 1889, Albert Pike leshoi kete deklarate drejtuar 24 Keshillave Supreme neper bote te cilat po takoheshin ne Paris:
“Ajo qe ne duhet ti themi turmave eshte: ‘Ne i falemi Zotit, por eshte nje Zot qe e adhurojme pa asnje supersticion.’
Juve, Madheshtoreve Inspektore te Pavarur (Masone te grades 33) ju themi kete, qe ju duhet tja perserisni Brethren te grades 32, 31 dhe 30: ‘Feja Masone duhet nga te gjithe te Nisurit e gradeve te larta te mbahet me pastertine e doktrines Luciferiane.’
Nese Lucifer nuk do te ishte Zoti, atehere po Adonay (ose ‘Adonai’, fjala cifute per ‘Perendine’ me te cilen i referohen Jehovait, Zoti i Izraelit, fjale te cilen ata e evitojne ta perdorin) veprimet e te cilit provojne mizorine e tij, pabesine dhe urrejtjen e njeriut, barbarizmin dhe urrejtjen per shkencen, Adonay dhe prifterinjte e tij do e perflisnin? Po, Lucifer eshte Zoti por fatkeqesisht edhe Adonay eshte Zot. Ne ligjin e perjetshem thuhet se ska drite pa hije, ska bukuri pa shemti, ska te bardhe pa te zeze dhe si rrjedhoje ne menyre absolute duhet te ekzistoje si dy Zota: erresira eshte e nevojeshme qe drita te sherbeje per ta ndricuar, sic eshte i nevojshem piedestali per te mbajtur statujen dhe frena lokomotiven......Si rrjedhoje doktrina e Satanizmit eshte nje herezi dhe filozofia religjioze e vertete dhe e paster eshte besimi ne Lucifer, i barabarti i Adonay por Lucifer, Zoti i Drites dhe Zoti i Miresise eshte duke u perpjekur per njerezimin kunder Adona, Zotin e erresires dhe te keqes.”
Simbolet e Illuminatit jane te trasheguara prej mijevjecareve dhe nuk eshte ceshtje kohe apo saktesie se kur keto simbole u perftuan prej tyre. Me llogjike do ishte te thuhej qe simbolet u krijuan prej tyre dhe u pasuan si te tilla. Feniksi eshte jashtezakonisht shume i lashte si simbol. Qe tek sumeret (madje dhe perpara tyre neper tokat e Paqesorit dhe Oqeanise) dhe me pas te Babilonasit e keshtu me rradhe. Ideja eshte qe simboli i shqiponjes eshte perdorur nga Nimrod i cili mbahet si transmetuesi i tradites se atyre qe kontrollojne boten nga erresira e mijevjecareve ne ditet tona. Simbolika e shqiponjes qe shpesh e gjejme me nje koke dhe kur eshte me dy koka perfaqeson ringjalljen tek ritualet. Ne rastet kur nje person cohet afer nje gjendje vdekje ose near death state ai me pas 'ringjallet' dhe i thuhet se Baal (per te cilin e kam sqaruar mire ne kete teme se kush eshte) ose ndonje perendi tjeter 'i dha atij jeten' dhe si rezultat ai i detyrohet per kete jete asaj perendie. Ky eshte rituali qe perfshin dhe shqiponjen me dy koka. Dhe per kete arsye ka nje rendesi jashtezakonisht te madhe. Po sic e thashe tradita ka ardhur e trasheguar dhe perdorimi ndonese ka mbetur i njejte ai preferohet me shqiponjen me nje koke. Po ashtu shqiponja me dy koka perdoret dhe ne shkallet e larta te masonerise. Do te keshilloja te lexoje librin THE EAGLE HAS LANDED te Texe Marrs ku sqaron me shume hollesi simboliken.

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: KUSH JANĖ MASONĖT?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
KUSH JANĖ MASONĖT?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AbaniaForum  :: Shkenca :: Shkenca dhe jeta :: Fenomene Paranormale-
Kėrce tek: