AbaniaForum

ALBANIA FORUM
 
ForumPortalliCalendarKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Pushteti i Illuminateve dhe lidhja me Kosoven dhe Pavarsine e saj!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 234
Age : 33
Location : Michigan
Job/hobbies : Admin
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Pushteti i Illuminateve dhe lidhja me Kosoven dhe Pavarsine e saj!   Wed Apr 02, 2008 4:09 am

Keto info qe po postoj te perkthyera jane te gjendshme kudo ne internet dhe njihen nga te gjith, por rendesi ka qe te njihen edhe nga shqiptaret te cilet duhet te shfrytezojne kete moment shume te rendesishem ne favorin e tyre!
Pavarsia e Kosoves eshte pjese e planit strategjik te Lobeve nderkombetare te cilat pasi shperbene ish jugosllavine moren nen kontroll burimet e territorit fale qindra firmave piramidale te cilat fshehin pushtetin e vertete ekonomik dhe financiar ne duart e 1 numeri te vogel personash.
Shoqerite, firmat qe kane perfituar me shume pas shperberjes se ish-jugosllavise kane blere shoqeri, banka private, organizzata nderkombetare etj nga ku kuptohet se cfare po ndodh mbrapa skene.
Rruga e ketyre parave te con tek familja Rothschild (1 nga antaret e Illuminati dhe New World Order) te cilet kane njerzit e tyre te besuar brenda qeverive dhe institucioneve. Nje rol te rendesishem per zhvillimin e kietij rrjeti ka luajtur Geroge Soros i cili ka punuar si ndermjetes per familjen Rothschild, dhe lidhja e te cileve kuptohet nga rrjeti i personave qe punojne ne Komitetet Administrative te Fondeve, Trust-eve, Bankave etj. Trust (ose Offshore Trust) jane figura juridike te ngjashme me Shoqerite qe kane te ardhurat e tundeshme dhe te patundeshme te ndara nga personi qe e ka krijuar kete shoqeri, dhe keto pasuri administrohen nga Fiduciary, Banka, ose nga individe qe quhen Trustee.Njeri nga keta persona quhet Richard Katz anetar i "Quantum Fund" e cila e ka seline ne Curcao Antilet Holandeze. Katz eshte ne krye te "Rothschild Italia S.p.A." gjithashtu aksionist ne "N.M. Rothschild & Sons" te Londres. Nje shoqeri tjeter eshte “Société Generale” e administruar nga Michael Cicurel , President i Rothschild & Cie Banque, dhe nga James Goldsmith ( i cili ka vdekur me 1997 dhe ishte 1 Hebre Aschenazit qe nuk jane semite por jane me origine nga Kaukazi pra Khazar me origjine).
Rrjeti i George Soros (i cili eshte Hebre Hungarez me origine Khazar) ne Serbi nis me Grupin Carlyle nga International Crisis Group qe per shume kohe te gjate ka promovuar fushaten per Kosoven e Pavarur, dhe qe u destinua te kthehet ne minieren e multinacionaleve si Mittal e Tigrit, per te shfrytezuar reservat e medhaja te plumbit, zinkut, floririt dhe karbonit. Keto 2 grupe kane si financues te tyre: Rupert Murdoch (Sky), Goldman Sacks, JP Morgan, ndersa antare te grupeve ishin dhe jane : Marti Ahtisari, James Lion, Morton Abramovich, Louise Arbour, Bzezinski, Wesley Clark, Mihail Hodorkovski, Thorvald Stoltenberg.
Nje hallke e rendesishme ka qene Agron Dida i cili ka qene antar i KFOS (1 nga organizatat e Soros).
Mediat kane evtuar gjithmone te flasin per rendesine strategjike te Kosoves e cila pervec burimeve te medhaja minerale qe ka eshte gjithashtu 1 korridor i rendesishem per kalimin e burimeve energjetike nga Azia Qendrore dhe Linda e Mesme per ne Europe. Pavarsia e Kosoves pikerisht per kete qellim eshte e rendesishme per interesat e industrise minerale dhe te shoqerive metalurgjike te Rothschild pasi ne kete menyre do mundesonte marrjen e ketyre burimeve dhe energjive me 1 cmim shume me te ulet.
Shoqeria FERONIKL qe posedonte shume miniera dhe impiante metalurgjike ne Kosove
eshte blere nga ALFERON e cila eshte prone e 3 biznessmenve nga Kazakhstani (industriale te Rothschild midis te cileve Alexander Mashkevich http://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_Mashkevich i cili eshte Khazar me origine), dhe nga ENRC (Eurasian Natural Resources Corporation), e administruar nga Johannes Sittard qe punon per Rothschild dhe bashkepunon me Lakshmi Mittal (1 nder investitoret e Rothschild).
Pervec Alferon, egziston edhe Global Steel Corporation ( e kontrolluar nga Pramod Mittal) qe eshte prezente ne Kosove me ane te deges se saj Korporates bullgare Kremikovci ka blere impiantin e Lamkos ne Vucitern, ka blere impiantin metalurgjik ne Lemind te Leskovac-it dhe Zastava Smithy ne Kragujevac.
Infiltrimet kalojne edhe me ane te Vojvodines, e cila ben pjese ne “Projektin DANUB” promovuar nga familja Rothschild per te krijuar bashke me kroacine, Hungarine dhe Romanine nje fare Rajoni Europian. Per te arritur kete qellim kane nisur prej kohesh blerjet e kooperativave bujqesore, rafinerive te sheqerit, punishtet e bulmetit, rafierite e naftes dhe bankat!
Gjitashtu Austria dhe Gjermania kane pozicionuar shoqerite e tyre: gjermania Nordzucker, Commerce MG , Stada e VAC , ndersa Austrian Erste Bank, bashke me OTC Banking Group dhe Metals Bank po marrin kontrollin e Novi Sad. Gjithashtu ka nje hyrje te dendur te shoqerive hungareze ne Serbi fale ndermjetesimeve te Nathaniel Rothschild.

_________________
ADMIN ALBANIA FORUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.yoo7.com
 
Pushteti i Illuminateve dhe lidhja me Kosoven dhe Pavarsine e saj!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AbaniaForum  :: Shkenca :: Shkenca dhe jeta :: Fenomene Paranormale-
Kėrce tek: