AbaniaForum

ALBANIA FORUM
 
ForumPortalliCalendarKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sipas jush, shoku/shoqja virtuale vlen sa ai real?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
bella
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 38
Age : 38
Location : Shqiperi
Job/hobbies : live my life
Humor : solare
Registration date : 11/03/2008

MesazhTitulli: Sipas jush, shoku/shoqja virtuale vlen sa ai real?   Fri Apr 04, 2008 11:35 am

Sipas jush, shoku/shoqja virtuale vlen sa ai real?

Sipas nje kerkimi amerikan te Universitetit of Southern California, 43% e personave te intervistuar mendojse se Po.
Ne fakt nese nuk gjendet nje email nga miku apo mikesha virtuale ne posten elektronike te secilit, ose nese nuk gjendeni ne chat mbetesh keq.
Jeffrey Cole, drejtor i kerkimit, ka komentuar "Kane kaluar mbi dhjet vjet nga hapja e nje numeri te gjere perdorues te portes se web-it eshte e qarte rritja e internetit si nje fenomen social dhe personal. E kishim parashikuar, tani po e regjistrojme si te tille."
Por web-i nuk sherben vetem per bere miq te rinj, virtual apo real, por per te mbajtur te gjalle marrdheniet me ata qe tashme e kane:......... 40% te perdoruesve ne internet afermojne se web-i eshte nje menyre e mire per te qendruar ne kontakt me persona, dhe 37% mendon se rrjeti ka qene shume i nevojshem per te ndihmuar te mbahen marrdhenie te mira me miq dhe familjare.
Web-i sherben edhe me shume per tu shprehur, duke pare numrin e atyre qe mbajne nje blog eshte dyfishuar ne krahesim me 2003 dhe ne te njejten kohe imazhet e postuara nga perdoruesit kane kaluar nga 11% ne 23,6%.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Sipas jush, shoku/shoqja virtuale vlen sa ai real?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AbaniaForum  :: Me prane Njeri Tjetrit :: Kultura :: Tema shoqėrore-
Kėrce tek: