AbaniaForum

ALBANIA FORUM
 
ForumPortalliCalendarKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 2007 Moto GP World Championship Calendar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
King_Arthur

avatar

Male
Numri i postimeve : 363
Age : 33
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: 2007 Moto GP World Championship Calendar   Mon Mar 17, 2008 6:50 am

DATE GP CIRCUIT

March 10 Qatar Losail Circuit

March 25 Spain Jerez

April 22 Turkey Istanbul Circuit

May 6 China Shanghai

May 20 France Le Mans

June 3 Italy Mugello

June 10 Spain Catalunya

June 24 UK Donnington Park

June 30 Netherlands Assen

July 15 Germany Sachsenring

July 22 USA Laguna Seca

August 19 Czech Republic Brno

September 2 San Marino Misano

September 16 Portugal Estoril

September 23 Japan Motegi

October 14 Australia Phillip Island

October 21 Malaysia Sepang

November 4 Spain Valencia
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
2007 Moto GP World Championship Calendar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AbaniaForum  :: Sporti dhe sportdashėsit :: Formula 1-
Kėrce tek: