AbaniaForum

ALBANIA FORUM
 
ForumPortalliCalendarKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Akullore

Shko poshtė 
AutoriMesazh
DarkAngel
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 171
Age : 29
Location : -_^
Job/hobbies : Tallje bythe me paramendim
Humor : coool
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Akullore   Wed Apr 02, 2008 5:43 am

[redaktoni] Akullore me limon (Receta 1)
Pėrbėrėsit: Pėr 6 persona: 200 gr kajmak (ajkė qumėshti), 150 g sheqer, 1.25 dl qumėsht, 3 limona, 1 mollė, lėng limoni.

Pėrgatitja: Rrihni mirė, do tė ishte mė mirė nėse do tė bėnit me rrahėsen elektrike lėngun e limonave tė filtruar mė parė nė kullesė me sheqerin. Shtoni 2 lugė lėng limoni, mollėn e qėruar e tė grirė, qumėshtin dhe pėrziejeni tė gjitha me kujdes. Nė fund bashkojini me shumė delikatesė kajmakun (ajkė qumėshti). Hidheni pėrgatesėn nė makinėn e akullores pėr 20 minuta dhe servireni nė tasa individualė.
[redaktoni] Akullore me limon (Receta 2)
Pėrbėrėsit: Pėr 8 persona: 8 limona, 300 g sheqer, 2 tė bardha veze, 1 L ujė.

Pėrgatitja: Treteni nė ujin qė vlon sheqerin, lėreni tė ftohet pastaj shtoni lėngun e filtruar tė limonave. Hidheni nė njė formė dhe mbajeni nė frigorifer pėr rreth 2 orė. Vendoseni pėrgatesėn nė mixer, shtoni tė bardhat e vezėve tė bėrė marengė dhe frulojini pėr disa sekonda. Hidheni nėpėr tasa dhe servireni.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 171
Age : 29
Location : -_^
Job/hobbies : Tallje bythe me paramendim
Humor : coool
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Akullore   Wed Apr 02, 2008 5:44 am

Akullore me mandarina

Pėrbėrėsit. Pėr 6 persona: 200 g sheqer, 6 mandarina, 1 limon, 1 portokall, 1 lugė shurup portokalli, 1/2 L ujė.
Pėrgatitja. Lani mandarinat, pritini pėrgjysėm dhe shtrydhini pa ua prishur lėkurėn qė do t'i mbani mėnjanė, zieni pėr ēerek ore ujin me sheqerin, lėreni tė ftohet, shtoni lėngun e mandarinave tė filtruara nė kullesė si dhe atė tė limonit, portokallit dhe shurupin e kėtij tė fundit. Pėrzjeni, hidheni nė njė enė tė gjėrė e tė ulėt; Pas treēerek ore akullorja do tė jetė gati. Servireni nė lėkurat e mandarinave.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 171
Age : 29
Location : -_^
Job/hobbies : Tallje bythe me paramendim
Humor : coool
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Akullore   Wed Apr 02, 2008 5:44 am

Akullore me manaferra

Pėrbėrėsit Razzėr 4 persona: 600 g manaferra, 130g sheqer, 1.5 dl ujė, 2 lugė lėng portokalli.
Pėrgatitja :Hidhni sasinė e caktuar tė ujit nė njė enė, shtoni sheqerin dhe lėngun e portokallit, jepini njė valė dhe lėreni tė ziejė akoma ngadalė pėr 5 minuta, ftoheni. Ndėrkohė lani dhe thani me kujdes manaferrat, kaloini nė frulator dhe bashkojani masėn e pėrfituar shurupit tė pėrgatitur nė fillim. Hidheni nė formėn pėr akull tė frigoriferit, sprucojeni pėrsėri me pak lėng portokalli, mbulojeni formėn me letėr alumini dhe vendoseni pėr rreth 3 orė nė frigorifer. Servireni akulloren me krem qumėshti tė rrahur ose me xhelatinė manaferre.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 171
Age : 29
Location : -_^
Job/hobbies : Tallje bythe me paramendim
Humor : coool
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Akullore   Wed Apr 02, 2008 5:45 am

Akullore korona

Pėrbėrėsit. Pėr 4 persona: 4 tė verdha vezėsh, 100 g sheqer, 100 g pana (krem qumėshti), vanilje, ananas, shurup shege.
Pėrgatitja. Fruloni pėr 1 min tė verdhat e vezėve me sheqerin shtoni krem qumėshtin dhe pak vanilje. Frulojini pėrsėri pėr njė minut. Vendoseni kremin nė njė enė dhe lėrini nė zjarr mesatar pėr rreth 3 minuta, gjithnjė duke e trazuar dhe duke u kujdesur qė tė mos marrė valė. Lėreni kremin tė ftohet dhe hidheni nė njė formė. Mbajeni nė frigorifer 2 orė para servirjes. Pėrmbyseni format me akullore nė njė pjatė dhe zbukurojini nė qėndėr me ananas tė prerė nė copa tė vogla pasi t'i keni dhėnė ngjyrė tė kuqe me disa lugė shurup shege.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 171
Age : 29
Location : -_^
Job/hobbies : Tallje bythe me paramendim
Humor : coool
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Akullore   Wed Apr 02, 2008 5:45 am

Akullore krem


Pėrbėrėsit. Pėr 4 persona: 4 tė verdha vezėsh, 130 g sheqer, 1/2 L qumėsht, 125 g bajame tė qėruara, 100 g sheqer pudėr, 50 g gjalp, brandy. Pėr zbukurim : 50 g pana, 4 qershi.
Pėrgatitja. Nė njė tenxhere rrihni tre tė verdhat e vezėve me sheqerin kokėrr derisa tė formohet njė masė e fryrė, pastaj hidhni ngadalė qumėshtin tė cilit i keni dhėnė njė valė mė parė, shtoni gjysėm gote tė vogėl brandy, duke e rrahur mirė. Rivendosni kremin nė zjarr nė banjo mari (uji duhet tė ziejė lehtas) nė mėnyrė qė tė forcohet. Ndėrkohė fruloni bajamet me sheqerin pudėr dhe gjalpin e zbutur, shtoni masėn e kremit ndajeni nėpėr tasa individualė dhe vendosini nė frigorifer pėr 3 orė. Servirini duke i zbukuruar me pannė tė rrahur dhe qershi.
"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 171
Age : 29
Location : -_^
Job/hobbies : Tallje bythe me paramendim
Humor : coool
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Akullore   Wed Apr 02, 2008 5:46 am

Akullore kremi me vanilje
Pėrbėrėsit. Pėr 6 persona: 3/4 L qumėsht, 170 g sheqer, 6 tė verdha veze, 1 paketė vanilje.
Pėrgatitja. Kjo ėshtė receta bazė pėr shumė akullore. Zieni qumėshtin me vaniljen. Punojini tė verdhat e vezėve me sheqerin derisa masa bėhet e bardhė dhe e fryrė. Vendoseni nė zjarr, hidhni pak nga pak qumėsht tė nxehtė dhe vazhdoni tė pėrzieni pa e lejuar tė marrė valė. Kur kremi e vesh lugėn hiqeni nga zjarri dhe filtrjeni nė kullesė. Lėreni tė ftohet duke e pėrzier herė pas here. Hidheni nė makinėn e akullores, lėreni pėr 15-20 minuta. Hiqeni kremin nė momentin e servirjes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 171
Age : 29
Location : -_^
Job/hobbies : Tallje bythe me paramendim
Humor : coool
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Akullore   Wed Apr 02, 2008 5:46 am

Akullore me banane

Pėrbėrėsit. Pėr 4 persona: 1 kg banane, 150 g sheqer, 1 portokall, 1 limon.
Pėrgatitja. Shtrydhni portokallin dhe limonin, hidheni lėngun nė njė tenxhere, shtoni sheqerin dhe treteni kėtė nė zjarr tė dobėt. Hiqeni para se tė arrijė pikėn e zierjes. Qėroni bananet dhe frulojini nė mixer. Hidheni purenė e bananeve nė sherbet. Pėrzjejini pėr njė kohė tė gjatė dhe hidheni nė makinėn e akullores pėr rreth 20 minuta.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 171
Age : 29
Location : -_^
Job/hobbies : Tallje bythe me paramendim
Humor : coool
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Akullore   Wed Apr 02, 2008 5:46 am

Akullore me fruta pylli

Pėrbėrėsit. Pėr 6 persona: 400 g fruta pylli, 170 g sheqer, 1/4 pana, 1/2 limon.
Pėrgatitja. Pastroni, lani e thani frutat, hiquni bishtat. Vendosni nė frulator. Shtoni dhe lėngun e gjysėm limoni tė filtruar nė kullesė, sheqerin dhe panėn. Frulojini tė gjitha. Pastaj hidheni pėrgatesėn nė makinėn e akullores duke e lėnė rreth 20 minuta ose sipas instruksioneve tė aparatit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 171
Age : 29
Location : -_^
Job/hobbies : Tallje bythe me paramendim
Humor : coool
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Akullore   Wed Apr 02, 2008 5:47 am

Akullore me kafe

Pėrbėrėsit. Pėr 6 persona: kafe, 150 g sheqer, 200 g pana, 200 ml qumėsht, 2 vezė, vanilje.
Pėrgatitja. Holloni nė qumėsht njė pako vanilje, jepini njė valė dhe pastaj lėreni tė ftohet. Nė njė enė rrihni vezėt me sheqerin dhe kur tė zbardhen e tė fryhen shtoni 3 filxhanė tė vegjėl kafe, pastaj panėn dhe qumėshtin e ftohur. Pėrzjejini fort, hidheni masėn nė makinėn e akullores dhe hiqeni pas 20 minutash ose sipas instruksioneve tė aparatit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 171
Age : 29
Location : -_^
Job/hobbies : Tallje bythe me paramendim
Humor : coool
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Akullore   Wed Apr 02, 2008 5:47 am

Akullore me kafe e zabajon

Pėrbėrėsit. Pėr 4 persona: 4 lugė kafe, 4 tė verdha veze, 120 g sheqer, 2 gota verė e bardhė.
Pėrgatitja. Punojini tė verdhat e vezėve me sheqerin derisa tė pėrftohet njė masė e bardhė dhe e fryrė. Shtoni dalngadalė verėn. Vendoseni mbi zjarr tė dobėt dhe hiqini sapo masa tė fillojė tė trashet dhe para se tė vlojė. Ftoheni. Pėrmbysini format nė pjata tė vogla dhe hidhuni pėrsipėr kafen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 171
Age : 29
Location : -_^
Job/hobbies : Tallje bythe me paramendim
Humor : coool
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Akullore   Wed Apr 02, 2008 5:48 am

Akullore me karamel

Pėrbėrėsit. Pėr 4 persona: 100 g sheqer, 3 tė verdha vezėsh 2 gota pana (krem qumėshti).
Pėrgatitja: vendoseni sheqerin nė njė tigan, lageni me njė lugė ujė tė ftohtė dhe treteni nė zjarr tė dobėt. Ngriheni pak flakėn e zjarrit, hiqeni shkumėn dhe kur shirupi tė kėtė marrė ngjyrė tė kuqe tė praruar hidhni nė enė gjysėm gote ujė tė ngrohtė dhe hiqeni tiganin nga zjarri. Mbulojeni, vendoseni pėrsėri nė zjarr shumė tė ulėt. Pas rreth 20 minutash, sheqeri duhet tė jetė shkrirė krejtėsisht dhe tė ketė konsistencėn e njė shėrbeti tė trashė. Rrihni vezėt nė njė tas me pirun, hidhuni pėrsipėr shėrbetin me ngadalė duke e trazuar shumė fort derisa tė pėrftohet njė masė e lehtė dhe e fryrė. Vazhdoni tė pėrzjeni derisa tė ftohet. Vendoseni enėn nė kompartimentin me ngrimje tė thellė tė frigoriferit pėr gjysėm ore. Rrihni panėn pa sheqer dhe bashkojani pėrgatesės karamel- e verdhė veze. Hidheni nė makinėn e akullores dhe pas 20 minutash akullorja ėshtė gati. Ndajeni nėpėr tasa dhe shtroheni
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 171
Age : 29
Location : -_^
Job/hobbies : Tallje bythe me paramendim
Humor : coool
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Akullore   Wed Apr 02, 2008 5:49 am

Akullore me kiwi


Pėrbėrėsit. Pėr 4 persona: 4 kiwi, 200 g sheqer, luleshtrydhe, 1 limon.
Pėrgatitja. Zieni pėr rreth 15 minuta sheqerin me gjysėm litėr ujė. Qėroni kiwit dhe frulojini nė mixer. Hollojeni purenė e formuar me shėrbetin e pėrgatitur mė lart dhe lėngun e limonit. Pėrzjejini. Hidheni nė makinėn e akullores pėr 20 minuta. Zbukurojeni me luleshtrydhe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 171
Age : 29
Location : -_^
Job/hobbies : Tallje bythe me paramendim
Humor : coool
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Akullore   Wed Apr 02, 2008 5:50 am

Akullore me kos

Pėrbėrėsit. Pėr 4 persona: 4 kuti kos, 230 g sheqer, 4 limona.
Pėrgatitja. Lani limonat dhe grini lėkurat e 3 prej tyre, tė katėrtit hiqjani lėkurėn dhe pritjani nė trajtė rripash tė hollė qė do t'i mbani nė ujė tė ftohtė. Shtrydhini limonat dhe bashkojani lėkurave tė grira. Vendosini nė njė tas kosin, shtoni sheqerin dhe rriheni mirė derisa tė pėrftohet njė masė e butė e lehtė. Hidhėni pak nga pak lėngun e limonit dhe vendoseni nė makinėn e akullores. Mbajeni nė tė derisa akullorja tė arrijė tė bėhet. Kalojeni akulloren nė njė tas tė madh dhe zbukurojeni me rripat e kulluar. Servireni.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 171
Age : 29
Location : -_^
Job/hobbies : Tallje bythe me paramendim
Humor : coool
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Akullore   Wed Apr 02, 2008 5:51 am

Akullore me kumbulla

Pėrbėrėsit. Pėr 4 persona: 400 g kumbulla tė zeza, 250 g sheqer, 1/4 L ujė, kanellė, 1 tė bardhė veze, 1 portokall.
Pėgatitja. Lani kumbullat, hiquni bėrthamat, pritini nė copa tė vogla, hidhini nė njė enė tė madhe me 2 lugė sheqer dhe lėkurėn e portokallit tė grirė, lėreni nė qetėsi pėr 10 minuta. Ndėrkohė jepini njė valė ujit me sheqerin dhe kanellėn, lėreni tė ziejė pėr 10 minuta, ftoheni sherbetin dhe hidhjani kumbullave. Vendoseni pėrgatesėn nė makinėn e akullores duke vepruar sipas instruksioneve tė apartit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 171
Age : 29
Location : -_^
Job/hobbies : Tallje bythe me paramendim
Humor : coool
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Akullore   Wed Apr 02, 2008 5:52 am

Akullore me lajthi

Pėrbėrėsit: 100 g lajthi, 170 g sheqer, 6 tė verdha vezėsh, 3/4 L qumėsht, 1 paketė vanilje.
Pėrgatitja. Vendosni lajthitė nė furrėn e ngrohtė pėr 15-20 minuta, hiqini, eleminoni lėkurėn dhe grijini imėt. Zjeni qumėshtin dhe aromatizojeni me vanilje, pėrziejeni. Punojini lajthitė e grimcuara me disa lugė qumėsht, pastaj shtoni qumėshtin e mbetur duke pėrzier. Rrihni tė verdhat e vezėve me sheqerin dhe kur tė pėrftohet njė masė e fryrė shtoni lajthitė. Vendosini nė zjarr tė ngadaltė duke i trazuar vazhdimisht. Hiqeni kremin sapo fillon tė marrė valė. Kur tė jetė ftohur, hidheni nė makinėn e akullores pėr rreth 20 minuta.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 171
Age : 29
Location : -_^
Job/hobbies : Tallje bythe me paramendim
Humor : coool
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Akullore   Wed Apr 02, 2008 5:53 am

Akullore me luleshtrydhe

Pėrbėrėsit. Pėr 6 persona: 500 g luleshtrydhe akullore me krem.
Pėrgatitja. Pėrgatisni akulloren si akullore kremi me vanilje (Zieni qumėshtin me vaniljen. Punojini tė verdhat e vezėve me sheqerin derisa masa bėhet e bardhė dhe e fryrė. Vendoseni nė zjarr, hidhni pak nga pak qumėsht tė nxehtė dhe vazhdoni tė pėrzieni pa e lejuar tė marrė valė. Kur kremi e vesh lugėn hiqeni nga zjarri dhe filtrjeni nė kullesė. Lėreni tė ftohet duke e pėrzier herė pas here. Hidheni nė makinėn e akullores, lėreni pėr 15-20 minuta. Hiqeni kremin nė momentin e servirjes). Lani dhe thani luleshtrydhet, ruajini disa tė plota, shtypini me njė pirun tė gjithė tė tjerat dhe shtojani kremit. Vendoseni pėrgatesėn nė makinėn e akullores pėr 20 minuta. Servireni akulloren nėpėr tasa individuale duke i zbukuruar me luleshtrydhet e plota tė mbajtura mėnjanė. Nė tė njėjtėn mėnyrė mund tė bėni akullore me pjeshkė, kajsi ose banane.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 171
Age : 29
Location : -_^
Job/hobbies : Tallje bythe me paramendim
Humor : coool
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Akullore   Wed Apr 02, 2008 5:55 am

Akullore me mente

Pėrbėrėsit. Pėr 4 persona: 200 g gjethe mente, 80 g sheqer, 60 g ēokollatė, 2 vezė, 200 g panė pėr ėmbėlsira.
Pėrgatitja. Grini shumė imėt gjethet e mentes, mblidhini nė njė enė dhe pėrzjejini me sheqerin. Shkrijeni ēokollatėn nė banjo-mari, hiqeni nga zjarri, lėreni tė vaken dhe bashkojini 2 tė verdhat e vezėve duke i pėrzier derisa tė pėrftohet njė krem homogjen. Lereni tė ftohet. Rrihni panėn dhe shtojani masės me sheqer e mente dhe ēokollatės sė tretur. Hidheni tė gjithėn nė njė formė dhe mbajeni nė frigorifer pėr 3-4 orė. Hiqeni nga forma zbukurojeni me panė e gjethe mente.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 171
Age : 29
Location : -_^
Job/hobbies : Tallje bythe me paramendim
Humor : coool
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Akullore   Wed Apr 02, 2008 5:56 am

Akullore me portokalle

Pėrbėrėsit. 40 g pana, 250 g sheqer, 6 portokalle, 1 limon, 1 gotė qumėsht, 1 gotė e vogėl lėng mandarinash, 1 gotė e vogėl lėng portokalli.
Pėrgatitja. Lani portokallet dhe limonin, thajini dhe fėrkojini lehtė lėkurat mbi sheqer qė tė marrė aromė. Ndajini pėrgjysėm portokallet, shtrydhini, filtrojini lėngun, hidheni nė njė tigan, shtoni gjithė sheqerin dhe lėngun e limonit, shkrijini nė zjarr shumė tė dobėt duke i pėrzier. Hiqini, lėrini tė ftohet shtoni panėn, lėngun e mandarinės e tė portokallit. Pėrzjejini dhe vendoseni nė makinėn e akullores.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 171
Age : 29
Location : -_^
Job/hobbies : Tallje bythe me paramendim
Humor : coool
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Akullore   Wed Apr 02, 2008 5:58 am

Akullore me ēokollatė


Pėrbėrsit. Pėr 6 persona: 100 g ēokollatė, 120 g sheqer, 6 tė verdha veze, 3/4 L qumėsht.
Pėrgatitja. Zieni qumėshtin. Nė njė tigan tretni nė banjo-mari ēokollatėn e grimcuar me disa lugė qumėsht tė nxehtė dhe pastaj hidheni kremin e pėrftuar nė qumėshtin e mbetur. Nė njė tenxhere punoni tė verdhat e vezėve me sheqerin derisa tė pėrftohet njė masė e bardhė dhe e fryrė. Hollojeni me qumėshtin me ēokollatė tė hedhur ngadalė. Vendoseni nė zjarr nė flakė tė ulėt dhe duke e pėrzier, lėreni qė kremi tė trashet por pa arritur tė ziejė. Filtrojeni kremin nėpėrmjet njė kullese, hidheni nė njė enė dhe lėreni tė ftohet duke e pėrzier herė pas here. Vendoseni nė makinėn e akullores dhe hiqeni pas 20 minutash. Akullorja ėshtė gati.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Akullore   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Akullore
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AbaniaForum  :: Me prane Njeri Tjetrit :: Kultura :: Kuzhina shqiptare dhe e huaj-
Kėrce tek: