AbaniaForum

ALBANIA FORUM
 
ForumPortalliCalendarKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tekste Kengesh

Shko poshtė 
AutoriMesazh
DarkAngel
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 171
Age : 29
Location : -_^
Job/hobbies : Tallje bythe me paramendim
Humor : coool
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Tekste Kengesh   Tue Mar 18, 2008 6:08 am

Baby---Flori

Flori:
Nje pjese te jetes time ma more ti,
ti ishe dashuria je edhe tani,
askush nuk do afrohet nuk do guxoj,
nje ne milion ma thoje nuk e harroj
Ske faj!!! qe qdo dite te adhurova mos qaj
te me shkatrroje te lejova

baby e lumtur ti do jesh
dhe pse sdo me kesh
nuk do ndyshoi ndjenjat e tua

Baby gabimin tim nuk do ta fal
shtrihu dhe puthe ngadal
por mos i thuaj kur te dua

GETI:

Baby une e di qe ti mu m'don
Baby une e di ti qka don
Baby ti se din sa t'kushton
Baby ti po harron koha po kalon

Flori:
Nese me ke genjyer mu me vjen keq
Te pakten une kam dashur nje here ne jete
askush nuk do afrohet nuk do guxoj,
nje ne milion ma thoje nuk e harroj
Ske faj!!! qe qdo dite te adhurova mos qaj
te me shkatrroje te lejova

baby e lumtur ti do jesh
dhe pse sdo me kesh
nuk do ndyshoi ndjenjat e tua

Baby gabimin tim nuk do ta fal
shtrihu dhe puthe ngadal
por mos i thuaj kur te dua

Geti:
Une e di qe ti m'don zemer
Po t'lutem harroje kete emer
Mbase po te doket vetja femer, zemer
Une Prap Pe boj temen
Prap pe gjoj veten
Une pe thom t'verteten
e ti shkatrroja vetit jeten
Qysh je nis ku po shkon
qa po bon e ku po rrnon
a e din kush oshte ka knon
qai qe ti e don qai qe ti se qmon
po gaboj a po gabon
hajt se ma von e msoj
kush ka hup e kush fiton

FLORI:
baby e lumtur ti do jesh
dhe pse sdo me kesh
nuk do ndyshoi ndjenjat e tua

Baby gabimin tim nuk do ta fal
shtrihu dhe puthe ngadal
por mos i thuaj kur te dua

Baby gabimin tim nuk do ta fal
shtrihu dhe puthe ngadal
por mos i thuaj kur te dua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 171
Age : 29
Location : -_^
Job/hobbies : Tallje bythe me paramendim
Humor : coool
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh   Tue Mar 18, 2008 6:08 am

Dedikuar Nenes--Flori
(Erdha, erdha, haaha. Po ky???)
Ref: Te lutem me perqafo, si femije ti me ledhato. Dua zemren ta ndjej, nena imeee. Ti je forca me e madhe qe kam, jam me ty edhe kur ste kam praaan. Vetem nuk do jem, nena iiiiiime.
(The mission, HOPA)
Un jom yll, jom talent. Jom i urte jom i trent. Jom i vogel jom i keq. Jom i mire inteligjent. Asnjona si ty skish me pas at rendesi. Asnjina si nonat tona, ska ndjeshmeri. Un e di, ti e di. Sa paske perparsi. Sado tjesh i rritur, per nonen gjtithmon do ngelesh fmij.(Bravo) Non ika, solle jeten, te vrteten. Po ngelen po e shkrujn ne leter. Te vjeter, te rij. Ska moshe as gjini. Ska ligje as parti qe barku nones nuk e ka pas shtepi.

Ref: Te lutem me perqafo, si femije ti me ledhato. Dua zemren ta ndjej, nena imeee. Ti je forca me e madhe qe kam, jam me ty edhe kur ste kam praaan. Vetem nuk do jem, nena iiiiiime. (2x)

Shum kohe, rreziqe ne jet i kam kalu. Shum kan thon "Te du" dhe me kan deshperu. Shume here kam mbet me te vetmen dashuri. Qe me mban ne jete prej, kur isha fmij. Njeriu ndonjehere gabon dhe harron. Asnji droge nuk te sheron si nona kur te don se: Vec ajo e ndjen se kur jam keq e kur jam mire. Se: Vec ajo e ndjen kur kam deshire e nuk kam deshire. Ajo nuk me tradhton, ajo cdo mur rrezon. Cdo gje qe me ngatrron vec nena ime me largon.

Ref: Te lutem me perqafo, si femije ti me ledhato. Dua zemren ta ndjej, nena imeee. Ti je forca me e madhe qe kam, jam me ty edhe kur ste kam praaan. Vetem nuk do jem, nena iiiiiime. (2x)

(-Po po e di shume mire qe sot. Dimrin. Po nuk do pi mer nuk do pi. Nuk do pi. T'fala pac. Ciao. Na lodhen. -Kush mer vlla t'lodhi??? -Qin kshilla, mos ktu. Ftoht, dimri. -Kush me kush, me ca fole n'telefon?? -Keni t'fala nga plaka. -Eeeee... Po t'fala pac boi plakes. -Kshu si erdhe ti neve.. - Na treme re. Nejse nejse teksti eshte ky:

Ref: Te lutem me perqafo, si femije ti me ledhato. Dua zemren ta ndjej, nena imeee. Ti je forca me e madhe qe kam, jam me ty edhe kur ste kam praaan. Vetem nuk do jem, nena iiiiiime. (2x)
( Aaaaa???..... Shum bukur)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 171
Age : 29
Location : -_^
Job/hobbies : Tallje bythe me paramendim
Humor : coool
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh   Tue Mar 18, 2008 6:09 am

Fluturimi 3470-Flori & Soni


Ladies and gentlemens,
the flight number 3470 arriving from London
has just landed in Tirana Airport.

Flori:
Sa ralle per mall,
tani flasim afer
ti s’mл ke eeee je
si treshi me nente
nл akrepat e ores nesh.

Soni:
Sa e merzitshme fundjava qл e lash,
mл e trishtuar
se ajo qл vjen pas,

Soni:
3470 po vonon
se jeta ime
лshte ne avion.

Ref.:
Zemer ku je ti
me thuaj ku je tani,
vite te tera
ne shpirt pikove ti.
Zemer ku je ti
mbi asfalt shkretлtirл,
as dashuria
s’tл lidhi me zinxhirл.

Flori:
Sa ralle per mall,
tani flasim afлr ti s’mл kл,
si treshi me nente
nл akrepat e ores ne.

Soni:
Miliona fytyra i verej
ecin valixhet
kлtл aeroport urrej,
ti fluturime
ndлrkombлtare sje
dhembje e imja
aq le ne kлtл atdhe.

Ref.:
Zemлr ku je ti
me thuaj ku je tani,
vite te tera
ne shpirt pikove ti,
zemлr ku je ti
mbi asflat shkretлtirл,
as dashuria
s’tл lidhi me zinzhirл.

Soni:
Lлshohen shkallлt shpresa ime derrmuar,
sa shpejt po zbrazet avioni i mallkuar.

Flori:
Dhe njл shpirt i lodhur ende tл pret,
vetлm kлmba jote e bukur nuk zbret.

Ref.:
Zemer ku je ti
me thuaj ku je tani
vitet te tлra
nл shpirt pikove ti.
Zemлr ku je ti 2X
mbi asfalt shkretetire
as dashuria
s’te lidhi me zinxhir.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 171
Age : 29
Location : -_^
Job/hobbies : Tallje bythe me paramendim
Humor : coool
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh   Tue Mar 18, 2008 6:10 am

Gjithmonл Do Tл Jem Me Ty--Flori

Me ty .. me ty ..me ty...tл kam..tл kam..tл kam... nuk tл kam
Me ty .. me ty ..me ty...tл kam..tл kam..tл kam... nuk tл kam

Sot tл vлrteten e jetoj
Ti mл plotлson
je gjithcka qл un kлrkoj
tл ndiej ty mл pran
sa her vetmia mл pushton
afrohesh ngadal dhe nga gjumi ti mл zgjon


Gjithmonл do tл jem me ty
kur mлrzitem...trishtohem
tл kam dhe nuk tл kam
gjithmonл do tл jem aty
tл mл zgjosh nga gjumi
sa hлr i vetлm jam x2

Me ty .. me ty ..me ty...tл kam..tл kam..tл kam... nuk tл kam
Me ty .. me ty ..me ty...tл kam..tл kam..tл kam... nuk tл kam

Gjithmonл do tл jem me ty
kur mлrzitem...trishtohem
tл kam dhe nuk tл kam
gjithmonл do tл jem aty
tл mл zgjosh nga gjumi
sa hлr i vetлm jam x4
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 171
Age : 29
Location : -_^
Job/hobbies : Tallje bythe me paramendim
Humor : coool
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh   Tue Mar 18, 2008 6:12 am

Ka Nate, Ka Dhe Dite--FloriTe kerkova,
Deri sa te gjeta nuk di,
nuk u lodha,
jo nuk u lodha nga kjo jete e trishte...
Dua prane vetes te te kem,
Dua gjithmone me ty te jem..

ouuuuu te ndjej.......
Te ndjej ne cda sekonde qe jetoj...
Te prek..te prek dhe trupat tane drithero
Te duaaaaa...
Ty sa te dua nuk e di?????
E vetja ndjenje qe snjeh kufi

Ti engjell mos ki frike..,
Ka nate ,ka dhe dite
Me ty do jem gjithmone,
Nje jete me ty nuk me mjafton
Dua pran vetes ty te te kem...
Dua gjithmone me ty te jem

Dhe nese me pyet,
Pergjigjen time do ta jap i qete/gjalle
Degjoni kengen.......
Kjo eshte dashuri e vertete
Ouuuuuu yeah ...te dua,te dua
Dhe nese nje dite..
Ti jo nuk je me muaaaaaa

te ndjej....
te ndjej ne cdo sekonde qe jetoj
Te prek....te prek dhe trupat tane drithero
TE DUAAAAAAAA ty sa te dua nuk e di???
E vetmja ndjenje qe snjeh kufi

Ti engjell mos ki frike...
Ka nate , ka dhe dite
Me ty do jem gjithmone,
Nje jete me ty nuk me mjafton
Ouuuuuuuuu yeah...dua pran vetes ty te kem
Dua gjithmone me ty te jem

Ouuuuuuhhhh yeah ...uaaaaaaa iiiii yeyyeyeye
Ti engjell mos ki frike
Ka nate , ka dhe dite
Me ty do jem gjithmone
Nje jete me ty nuk me mjafton

REF (X4)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Tekste Kengesh
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AbaniaForum  :: Me prane Njeri Tjetrit :: Kultura :: Muzika shqiptare-
Kėrce tek: